za progesterona

  • 2 070
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 703
zdraveite mami!
nova sum Grinning i sri4am oshte.
az sum v 9 sedmica i predi 2 sedmici mi se poiavi leko zacapvane.mnogo se izplashih i vednaga se svurzah s dve moi poznati doktorki za suvet.ednata kaza da pia progesteron,a drugata kaza da si pia samo no-spa,za da ne mi se kontrahira matkata i shtialo da si spre taka.sega vsi4ko e nared,no az mnogo se biah shashnala,i se 4udia koia beshe prava...

# 1
  • Мнения: 948
Здрасти и добре дошла!!! Grinning  Пожелавам ти догодина да гушнеш едно малко и сладко бебче. Това кървене има ли го още? Аз също пия прогестерон, но аз съм с рискова бременност и май за такива, като мен се пие задължително. Ще го пия до края на 13-та г.с. Пия го откакто прокървих. Той подпомага развитието на плода или ако има някакво отлепване го оправя. С две думи- пие се за всеки случай. Засега май повечето мами са на мнение, че е добре да се пие, а вече и аз така мисля. Ако кървенето ти е спряло- няма смисъл да го пиеш, но ако го има още по- добре го пий. Кървенето не е хубаво да продължава дълго време поради много причини. Единственото е, ако можеш да отидеш да ти хвърлят едно око преди да започнеш да го пиеш...да няма някоя кистичка, която да се нахрани с хормона Wink  И също така трябва много да лежиш и да си почиваш. Никакви стрсови състояния или караници- кротко, спокойно и ще мине Grinning
Хайде успех и да кажеш какво е станало Wink

# 2
  • Мнения: 5 228
Аз не мога да разбера в крайна сметка пиеш ли прогестерон и но-шпа, или не? Аз пих първите три месеца прогестерон, той трябва да се пие точно определено време и не се спира изведнъж, а постепенно, с намаляване на дозата, така че недей на своя глава да си спираш или почваш лекарства. Най-добре се консултирай с лекар. Прогестерона играе и много важна роля при формирането на плацентата, при имплантирането на плода в матката и въобще е много важен.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 100
и на мен ми го предписаха. V 6та седмица съм , нямам болки или кървене! Профилактично, защото явно съм имала недостиг . Е как разбраха незнам, без иследвания. ама пия го и докога пак незнам!

# 4
  • Мнения: 948
Цитат на: Ybag
и на мен ми го предписаха. V 6та седмица съм , нямам болки или кървене! Профилактично, защото явно съм имала недостиг . Е как разбраха незнам, без иследвания. ама пия го и докога пак незнам!

Може би по дебелината на маточната лигавица.
Като рових, разбрах, че дори и да се направят изследвания те немогат да бъдат категорични Cry за дадената седмица и ден. Явно са приблизителлни стойности и едно леко отклонение не би могло да се хване. Така, че предполагам съдят от маточната лигавица и го изписват.

# 5
  • Мнения: 948
Цитат на: Sim
Аз пих първите три месеца прогестерон, той трябва да се пие точно определено време и не се спира изведнъж, а постепенно, с намаляване на дозата, така че недей на своя глава да си спираш или почваш лекарства. Най-добре се консултирай с лекар.

Спомняш ли си схемата, по която го пиеше? Интересува ме, защото на мен не са ми казвали да го спирам постепенно, но и аз пия малки дози- Утрогестан 2х1 на 12ч, таблетката е 100мг.
Отделно преди да забременея пиех често Дуфастон и го спирах от раз....
Притесни ме с това Sad

# 6
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Мона ти нямаш ли още лекар който да ти следи бременността? Трябваше да отидеш на преглед, и да ти изпишат необходимото лекарство. Може да си имала отлепване на плацентата.
Все пак радвам се че всичко веме е наред.
Относно но-шпа - това е медикамент предотвратяващ спазмите на гладката мусколатура - мисля че така беше Embarassed , а прогестерона и хормон който се произвежда по време на бременността, но понякога не в достатъчни количества. Моят доктор ми изписа дуфастон, не защото съм имала проблеми, а така да се каже профилактично и каза да го пия до 20 г.с. ако имам финансова възможност да си го осигуря, но не си спомням да ми е казвал че трябва да се спре постепенно  Embarassed

# 7
  • Germany
  • Мнения: 224
Zdravei, na men lekarkata mi beshe kazala 4e parviq mesec sled za4evaneto okolo datata na menstruaciqta koqto otsastva e normalno leko da prokarvi (estestveno ne silno kravote4enie).togava se zakrepqla i vkopavala qicekletkata.S parvata mi bremennost ne mi dade nisto da piq. beshe za nqkolko dni i sprq. Posle v 12 sedmica prokarvih. legah v bolnica za zadargane, no i tam ne mi dadoha nisto specialno. pieh magnezii 3 pyti na den i si legah i se moleh vsi4ko da e nared Confused E, mina, imah leko otlepqne na placentata. kazaha mi mnogo da po4ivam i da se pazq. Posle bremennostta mi mina bezproblemno.
sega sam bremenna za 2 pyt. V na4aloto pak mi prokarvq, no na 2 pyti-2 sedmici predi datata na eventualnata mi menstruaciq, posle sprq i sled okolo 2 sedmici pak. i karveshe leko, no prodalgitelno. Pak mi izpisaha magnezii i mi kazaha da po4ivam. E, az ne se sprqh, no vsi4ko beshe nared. Presko4ih i fatalnata 12 sedmica.za sega vsi4ko e nared.
taka de, tuk gi opravqt s magnezii i po4ivka:))) za stastie vsi4ko mina dobre.
ne znam koi e bil prav i koi kriv, no az predpo4itam da ne piq nisto osven ako ne e kraino nalogitelno.
bqha mi obiasnili 4e kato sam v pokoi se proizvegda galtoto tqlo pomagasto za zakrepqne i zadargane na ploda.
Uspeh i dano rodish hubavo beb4e!

# 8
  • Мнения: 703
Oh,kolko mnogo otgovori.Taka se radvam Laughing
Mersi na vsi4ki!
Sim ne mi se karai Confused  -estestveno,4e sum se pregledala,ne sum go pila na svoia glava.I go pih to4no po shema-vse pak tova e hormon...Vuprosa beshe,4e mi se poiavi to4no predi da trugna na put kum Sliven i vsi4ko stana po telefona.Ednata kaza pii go,drugata-nedei!zatova se biah oburkala,ama otidoh v Sliven/poneje biah tam za 5 dni,a se biah shashnala/ i doktora tam me vidia i kaza,4e vsi4ko e nared i 4e tova e normalno v na4aloto okolo datite na menstruacia i ovulacia da se slu4i i 4e e hormonalna nedostatu4nost.Na men mi prikapvashe okolo 1 sedmica kafenikavo i spria.Dano i az presko4a blagopolu4no 12 sedmica Simple Smile .Ina4e zasega i karame na 12-14 4asa spane na den,hapvane/no leko Wink / i klasi4eska muzika!!!Pojelavam na vsi4ki leko i bezavariino...

# 9
  • Мнения: 703
Цитат на: Dafna
Цитат на: Sim
Аз пих първите три месеца прогестерон, той трябва да се пие точно определено време и не се спира изведнъж, а постепенно, с намаляване на дозата, така че недей на своя глава да си спираш или почваш лекарства. Най-добре се консултирай с лекар.

Спомняш ли си схемата, по която го пиеше? Интересува ме, защото на мен не са ми казвали да го спирам постепенно, но и аз пия малки дози- Утрогестан 2х1 на 12ч, таблетката е 100мг.
Отделно преди да забременея пиех често Дуфастон и го спирах от раз....
Притесни ме с това Sad

Ami kazaha mi purvo 3 puti po 1,posle 2 po 1 i kato spre piesh oshte 2-3 dni po 1,za da ne go spresh izvednuj!

# 10
  • Мнения: 5 228
Цитат на: Dafna
Цитат на: Sim
Аз пих първите три месеца прогестерон, той трябва да се пие точно определено време и не се спира изведнъж, а постепенно, с намаляване на дозата, така че недей на своя глава да си спираш или почваш лекарства. Най-добре се консултирай с лекар.

Спомняш ли си схемата, по която го пиеше? Интересува ме, защото на мен не са ми казвали да го спирам постепенно, но и аз пия малки дози- Утрогестан 2х1 на 12ч, таблетката е 100мг.
Отделно преди да забременея пиех често Дуфастон и го спирах от раз....
Притесни ме с това Sad


Дафна, не бях влизала в темата и за това не съм ти отговорила. Не си спомням точно, но първо пиех два пъти на ден по едно, след това само по едно на ден и накрая няколко дни по половинка - но не си спомням по едно и по половинка колко време ги пих. Така ми беше казала лекарката, която ми наблюдаваше бременността. Не се притеснявай, все пак ако е нещо много важно, твоят лекар щеше да ти каже.

# 11
  • Мнения: 703
M/u drugoto da kaja na Sim-USPEH,zashtoto sega vidiah 4e ima only "6 days to go".Stiskame ti palci za zdravo bebence i da pishesh kak i kakvo... Simple Smile
A puk na Ybag da kaja,4e i az sum iunska mama i dano se sreshtame pove4e v "bebeta za iuni"  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 228
Мона, мерси за пожеланията  Grinning  ! На теб лека бременност и всичко най-хубаво!  Grinning

# 13
  • Мнения: 948
Мерси за отговора. Ще се обадя да попитам дали трябва и аз да го спирам така постепенно, защото скоро трябва да да го откажа Wink
Леле....ами ти след броени часове ще си гушнеш мъничето Sunglasses страхотно...Пожелавам ти едно бързо и леко раждане!
Grinning

# 14
  • Мнения: 5 228
Мерси!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт