Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Брак без сватба (само подпис)

• 50 981
  • 200
  •   1
Отговори
# 195
  • Beyond the stars
здравейте имам един въпрос колко ще ми струва един граждански брак смисъл само потпис и какво ми трябва за целта като документи

Зависи от общината, денят от седмицата и самият ритуал. Само за подпис при длъжностно лице през седмицата може и безплатно да се получи.
Документи пак най-добре да се провери в съответната община, тъй като се оказва, че различните имат леко различен прочит на закона, най-вече в частта а медицинските критерии.

# 196
Здравейте! Ще си позволя да използвам темата за да не отварям нова. С мъжа ми ще сключваме брак, но не искаме сватба. Той не харесва силна музика, и изобщо и двамата не харесваме чалги/хора. Искаме да подпишем, да има снимки с професионален фотограф, искаме да сме с официални булченски костюми. И следобеда/вечерта да излезем с поканените хора/роднините/ на ресторант (почерпка) Без силна музика, козунаци, менчета, питки и т.н. Въпроса е, че ще е малко странно да се появя с булчинска рокля и мъжа ми с костюм на нормална официална ресторантска вечеря без типичния джумбуз. Или няма да е? Някой правил ли е подобно нещо?🙄😁

И другият ми въпрос: Ако изберем брат/сестра за свидетели ако не са пълнолетни то могат ли да бъдат кумове?🤔

Последна редакция: вт, 23 юни 2020, 15:15 от AnMary

# 197
  • Beyond the stars
При граждански брак няма ограничения за свидетелите.
За ресторанта - зависи от роклята, ресторанта и колко ви пука на вас двамата Grinning

# 198
Деси, според мен рязбирате думата "сватба" грешно. Сватбата е сключването на брака, а не джамбурето след подписването.
Иначе за роклята и ресторанта си е както ти си го усетиш. Никой не може да ти направи проблем как си облечена. Ако на теб ти е неудобно, е друг въпрос вече.
На 99,9% сигурна съм, че непълнолетни лица нямат право да подписват нищо. Следователно нямат право да бъдат свидетели.

# 199
  • Beyond the stars
Това за непълнолетните май после е редактирано. Аз отговорих по принцип за брат и сестра.
Категорично - не може. 101%. До 18 са ограничено дееспособни.

# 200
И другият ми въпрос: Ако изберем брат/сестра за свидетели ако не са пълнолетни то могат ли да бъдат кумове?🤔

Принципно не би трябвало да може, но преди 30 години станах кума на 17.5 г. Blush
Бях поканена инцидентно за кума от приятели, обясних им, че правя 18 чак през декември, обаче те настояха. Мисля, че служителката, която проверяваше документите, въобще не забеляза факта.

Общи условия

Активация на акаунт