Чай за спокоен сън

  • 14 374
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 988
Здравейте!

Бебето ми е на почти 6 месеца и от повече от месец се буди всяка нощ в 01:00-01:30. Ако не го сложа веднага в количката и започна да го люшкам не заспива. Разсънва се седи 2 часа буден и заспива пак. След това спи най-много около 2 часа и се събужда отново и така на всеки час до към 7-7:30. Вечер се опитвам да не го приспивам преди 20:30, но това става много трудно, защото обикновено още в 19:30 започва да мрънка и реве за сън. Тогава го храня за последно. Следващото хранене е в 7:30 сутринта на другия ден. По препоръка на една лекарка минахме на 4 кратно хранене, за да не яде късно вечер и да е по-спокоен, но ефект няма. През нощта само в много редки случаи давам вода и ако реве много му давам 70 мл мляко, за да заспи. Вече не знам какво още мога да направя.

Знам, че се предлагат някакви чайове за бебета “Лека нощ“. Давали ли сте? Имаше ли е ефект?
Ами кашите Лека нощ?

Има ли изобщо нещо, което би могло да помогне?

Имаме и две зъбчета. Дентокинд би ли помогнал ако го давам редовно? Опитвала съм на няколко пъти, но не съм била особено постоянна.

# 1
  • Мнения: 1 421
Не виждам как като се намалят храненията детето ще спи спокойно? Може просто да е гладен.
Дентокинд е хомеопатия и действа с натрупване, затова бъдете редовна в даването. Но пак казвам - щом давате мляко нощем и заспива, значи се събужда от глад. Давайте мляко и в 23 - 23:30. Поне пробвайте няколко дни заедно с редовно даване на дентокинд, може и с бочко да мажете

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
От 19:30 до 7:30 е направо Чудовищен интервал!
И само 4 хранения за толкова малко дете са малко.
Според мен детето си е гладно.

# 3
  • Мнения: 4 409
Бебето е гладно и затова се буди. Нахрани го и ще заспи  Peace

# 4
  • Мнения: 1 048
Гладно е.
за лекарката  Rolling Eyes без коментар

# 5
  • Мнения: 2 988
Ами, това събуждане започна още като бяхме на 5 хранения. Затова и минахме на 4. Ако не му дам мляко, но го люшкам в количката в 75% от случаите заспива пак. Буди се на всеки час, но все пак изкарва до към 6:30-07:00. Не мисля, че се събужда от глад. Налага се да давам мляко, когато е седял буден доста време и според мен може преспокойно да мине и без него, но той както в един момент пери крачета и си играе така в следващия започва да се дере, че му се спи и ползвам млякото по-скоро за успокоение. Ще пробвам редовно да давам Дентокинд.

Той яде в 20:30, а не в 19:30. А и преди да минем на 4 хранения непрекъснато съкращаваше интервала между храненето в 19:00-19:30 и 23:30. Точно преди да минем на 4 хранения след 19:30 искаше да яде още в 22:30.

# 6
  • Мнения: 1 421
На Ам ли сте? Минахте ли на 2ка? Захранвате ли, по колко мл правите на хранене?

Последна редакция: нд, 21 юни 2015, 22:00 от NikoStorm

# 7
  • Мнения: 2 988
Да. Още сме на единица. Сутрин правя 150мл вода с 5 лъжици мляко. На обед яде зеленчуково пюре. Следобед каша, приготвена с АМ и вечер 180мл вода с 6л. АМ.

# 8
  • Мнения: 10 874
Ами, това събуждане започна още като бяхме на 5 хранения. Затова и минахме на 4.
Това не го разбирам. newsm78 Защо намаляваш, вместо да увеличиш?
Относно заспиването - не мисля, че това е критерий. Може да заспива и от умора, все пак ако не е нахранено добре, няма и толкова сили да се дере цяла нощ, нормално е да заспи в един момент от изтощение.

По препоръка на една лекарка минахме на 4 кратно хранене, за да не яде късно вечер и да е по-спокоен, но ефект няма. През нощта само в много редки случаи давам вода и ако реве много му давам 70 мл мляко, за да заспи. Вече не знам какво още мога да направя.
Не слушай лекарите, а детето си. И моята педиатърка още на първия месец ми каза да не храня нощем, а да давам вода. ooooh! Мерси! Да си пие водата тя, като много знае. Когато се е будила дъщеря ми, винаги съм я кърмила. На 4 хранения мина едва преди няколко месеца (не си спомням много добре, но на около 8-9 месеца да е била), но за толкова малко дете си мисля, че е твърде рано. Последното й кърмене беше към 11 вечерта и тя тогава заспиваше. След това се будеше към 8-9. Според мен трябва първо да пробваш да увеличиш храненията, а след това (като се убедиш, че не е това причината) да мислиш за чайове, каши и други успокоителни средства, пък били те и хомеопатични. Peace

# 9
  • Мнения: 1 817
Горкото ГЛАДНО бебе... ooooh! Моето е на седем и половина и яде по пет пъти  и още един допълнителен през нощта, демек шест пъти! Количествата са си около 200, независимо твърди хранения или мляко, така че.... Crossing Arms Tired

# 10
  • Мнения: 1 421
Знам, че всяко мляко е различно, ама аз давам Лактана и от пети навършен месец дозата е 180 мл вода с 6л, захранен е, но продължават да са пет храненията. На 6 мес и половина е.

# 11
  • Мнения: 2 755
Какъв чай бе жена, склонна си да дадеш приспивателен чай, само да не е мляко. Защо? Очевидно детето ти не е прехранено да не спи от това. Много вероятно е да е гладно, както всички ти казват. Като се събуди нощем му дай мляко, толкова е просто.

# 12
  • Мнения: 2 988
Опитах да му увелича милилитрите и беше същото. Освен това сутрин започна да повръща след хранене, защото млякото му идваше в повече. Аз и не очаквах да минем на 4 хранения. Просто мъжът ми ме принуди да го направя.

Бебето не реве през цялото време като се събуди през нощта. В повечето случаи изплаква, аз ставам , виждам, че си търка очичките и се върти и го слагам в количката. С малко люшкане обикновено заспива пак. На следващото будене също е така. Започва да реве истерична само когато е седял буден дълго време и не може да заспи самичък.

# 13
  • Мнения: 1 421
Мъжът ти спи ли спокойно, ако не е вечерял? надали! Моят син също сутрин не яде дозата си и му правя по-малко. Гледай си бебето, храни го и не слушай такива "лекари" Мъжът ти сигурно дори не спи с вас в една стая...

# 14
  • Мнения: 2 988
Добре, като се събуди ще му дам мляко и ще видим. Дано да сте прави и това се окаже решение.

Мъжът ми спи в същата стая, но спи като пън. Преди бебето се дереше от рев, а той си спеше на дивана в съседната стая все едно нищо не се случва. А аз, готвейки или миейки шишета в кухнята си мислех, че е при бебето и се опитва да го успокои.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт