Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 353
  • 765
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 410
Споко де, имате време, срока е до 15. Нашия консул пък във Варна отсъства до вторник, така че докментите ни тръгват чак на 9 юли. Което пак не е проблем,защото навремето с голямата изпратихме документите и чак на 13 юли и на другия ден бяха в Униасист.

# 91
  • София
  • Мнения: 17 921
И ние сме така, във вторник тепърва  ще са готови документите в  Министерството на външните работи. В сряда пък ще се ходи до посолството, което ще доведе до събиране на пълния набор от документи, заверки и сие чак в четвъртък. И тогава - куриер. Ама аз съм оптимист, от 9-10ти до 15-ти все пак има време Simple Smile

# 92
  • Мнения: 3 410
На 9-ти като ги изпратим сутринта, би трябвало на другия ден да ги получат ooooh!
Поне имаме вече потвърждение от униасист, че са ни получили паричките Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 589
На 9-ти като ги изпратим сутринта, би трябвало на другия ден да ги получат ooooh!
Поне имаме вече потвърждение от униасист, че са ни получили паричките Heart Eyes
Колко дни след превода получихте потвърждението?

# 94
  • Мнения: 3 410
Веднага след като изпратихме формуляра за униасист - там в прикачен файл наред с дипломите приложихме и PDF файла на платежното. Та девойката си влезе с потреб име в сайта на униасист и там беше отбелязано че са получили плащането, че документите са получени , но все още не са обработени.
Паричките обаче ги преведе голямата ни дъщеря от немската си сметка в понеделник 29 юни, но тъй като малката отсъстваше от БГ нямам идея кога са пристигнали по сметката на Униасист.

# 95
  • Мнения: 589
Да разбирам, че вие вече сте си изпратили документите за кандидатстване с куриер и тогава вие излязло плащането. Ние все още си очакваме документите в понеделник ще си ги вземе от преводаческата агенция, след това ще трябва да си ги занесе до посолството и тогава ще пращаме.
Още един въпрос можели да се изпратят документите на две деца с един пакет в Уни асист

# 96
  • Мнения: 3 410
big , не сме ги изпратили оригиналите - детето само попълни формуляра на Униасист и им го изпрати онлайн заедно със сканираните дипломи, лична карта и платежно
И ние сме в изчакване на консула да се върне и подпечата някои от документите ни, чак в четвъртък ще пращаме с ТНТ документите.

# 97
  • София
  • Мнения: 13 045
Още един въпрос можели да се изпратят документите на две деца с един пакет в Уни асист
Aко няма някаква промяна от 2008 година насам - може. Голямата дъщеря се беше комбинирала с различни приятели за различните университети (и Уни асист също). В някои пакети имаше документи на 4-5 кандидат-студента.  Wink

# 98
  • Мнения: 331
И ние миналата година получихме  от приятелка на сина отговорността да и пратим документите до униасист и манхайм в последния момент, че заминаваше тя извън Бг и разчитала повече на мен и детето, отколкото на майка си Joy...Е, оправдах очакванията на детето Joy, защото забелязах, че не си беше подписала един от документите, а имаше точки за подпис....Синът вика-е как ще и направиш подписа....Еми е така, на прозореца. Житейския опит си си е...опит Joy
Нашите документи бяха за Манхайм също. Аз се чудих, чудих и накрая не посмях да ги сложа в един плик....Ама аз съм си бъзла...
А вие имате доста време още...Защо не им драснете един мейл да ги питате, вместо да се притеснявате и чудите...

# 99
  • Мнения: 589
Дъщеря ми мисли да им пише, но им писа няколко пъти с разни въпроси . Те всеки път и отговаряха с автоматичен имейл, че всичко си пише на интернет страницата да чете там . Бях много чела, че са много любезни и винаги отговарят, но при нас не стана. Става въпрос за техническия в Карлсруе.

# 100
  • Мнения: 1 064
Във фейсбукската група няколко пъти отговарят, че може в един плик повече документи. Интересно ми е нашата консултантка, тъй като работи с повече от един клиент, дали ще ни предложи да се комбинираме.
Ние още чакаме заверки, очаква се в сряда да окомплектоваме. Мисля, че ще получа доста стрес през този месец...

# 101
  • Мнения: 99

Не смятам че консултантката ще Ви предложи този вариант за подаването на няколко кандидат студента заедно,защото при тях таксите са твърди и се калкулират за всеки клиент,пък те сигурно ще ни ги изпратят заедно и ние няма да разберем.Нали трябва да печелят от такива като нас.Нищо не можем да направим нали сме отишли сами при тях.

Последна редакция: сб, 04 юли 2015, 23:59 от jazz min

# 102
  • София
  • Мнения: 268
Включвам се освен с пожелания за успешно разрешаване на всички текущи задачи, и с напомняне за една възможност, която не е много позната в България. Системата СОЛВИТ е мрежа, свързваща администрациите на страните от ЕС с цел да разрешава възникнали проблеми на чужденците с държавните органи на чуждата държава. Нашите граждани в Германия например, които имат бюрократични трудности, могат да се обърнат към българския център на СОЛВИТ, откъдето ще се свържат с немските си колеги и заедно ще намерят решение. Имам предвид бързо решение, защото сроковете са сравнително кратки.
Тук може да се запознаете с процедурата.
Нека децата да имат предвид тази възможност.

# 103
  • Мнения: 1 064

Не смятам че консултантката ще Ви предложи този вариант за подаването на няколко кандидат студента заедно,защото при тях таксите са твърди и се калкулират за всеки клиент,пък те сигурно ще ни ги изпратят заедно и ние няма да разберем.Нали трябва да печелят от такива като нас.Нищо не можем да направим нали сме отишли сами при тях.

Нашата консултантка не работи срещу обща такса. Плащаме консултациите на час - време, през което заедно подготвяме документите. Дотук сме взели 4 часа и май с още един ще приключим.

# 104
  • Мнения: 1 064
Получихме потвърждение от Уни-асист, че 75 евро са постъпили на наше име. Значи се потвърди и това, че обслужващата банка от немска страна не събира никакви такси. Отдъхнах си! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт