Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 353
  • 765
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 418
Спокойна, съм, спокойна съм, омммм
и сърцето ми е в петите Joy

chrissy, защо пътувахте през Фр Хан, а не през Щутгарт - повече полети ли има?
колко излиза после от Фр Хан до Ка?

# 181
  • Мнения: 934
До Франкфурт Хан има полети на Уиз Еър и Раян Еър от Пловдив,докато до Щутгард за значително по-малко.Автобуса е в порядъка на 10 евро,ако не се лъжа.

# 182
  • Мнения: 418
много благодаря за инфото  bouquet

# 183
  • Мнения: 1 064
А Ка е какво?  Thinking

# 184
  • Мнения: 418
Карлсруе

# 185
  • Мнения: 920
Аз да се включа, въпреки че щерката няма да учи тази година-оставаме за следващата. От седмица вече е в Германия. Направили са си регистрация в общината и чакат някакъв код, за да могат да почнат легално работа. Квартирата е  200 евро на човек с включен ток и вода. Билетчето за автобуса е 2,50 евро. Като ми казва какви са цените на храните, направо ще припадна. Най-ме впечатли кутия с 12 сладоледа на клечка 1,20 евро и стек бира със стъклени шишета от 500 гр- излизат 29 цента шишето и кати върнат бутилката им връщат 25 цента. Общи взета в момента е впечатлена от такива неща.  В момента го дава като турист, ама се надявам другата седмица да излезе въпросния код и да почнат работа.Може би съм по-спокойна от факта че е с приятели и не е сама

# 186
  • Русе
  • Мнения: 656
Здравейте,
искам да попитам дами, има ли някоя от вас която има настоящ или бъдещ студент/ка във Фрайбург.
Просто имам няколко въпроса, та ако може да попитам.

# 187
  • София
  • Мнения: 17 921
Колди, по-вероятно ми се струва на въпроси за конкретен уни/град да отговорят студенти от фейсбук групата. Там има опция да издирите кой точно е във Фрайбург.  Peace

# 188
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
chrissy, защо пътувахте през Фр Хан, а не през Щутгарт - повече полети ли има?
колко излиза после от Фр Хан до Ка?

Ми то тогава до Щутгарт изобщо нямаше, та не е стояло като опция. Ако е имало, не е било сред бюджетните варианти.
От Фр Хан до Ка ми се въртят 20тина евро на посока, но откакто има доста нови автобусни линии, може и наистина да са вече по 10 евро, както казва Ms Smarty Pants. Аз само веднъж пътувах с автобус, защото се чакаше после към 4 или 6 часа на летището - много нарядко бяха автобусите от Ка към Фр Хан. След това оставях колата за 2 седм на паркинг на летището (страшно евтини бяха паркингите) и после се прибирах с нея.

Вижте в сайтовете на Фликсбус, мегабус, адас постбус. Там ще се ориентирате най-бързо за актуални цени.

# 189
  • Мнения: 418
спешен въпрос
в Bewerbungbogen, което е нещо като заявка за кандидатстване, са изброени изискуемите документи и пред всеки от тях има кутийка, Според мен, трябва да се чекне в кутийката на тези от документите, които се изпращат, защото една част не ни касаят.
Според  сина ми - нищо такова не пише и кутийките се оставят празни.

# 190
# 191
  • Русе
  • Мнения: 656
Здравейте,
струва ми се, че в тази тема видях някой да дава линк за сайт, подобен на couchsurf.
Беше беше нещо като bnb или bnr не мога да си намеря линка.
Помощ!

# 192
  • София
  • Мнения: 268
Здравейте,
струва ми се, че в тази тема видях някой да дава линк за сайт, подобен на couchsurf.
Беше беше нещо като bnb или bnr не мога да си намеря линка.
Помощ!
Аз съм ползвала airbnb - американски сайт, доволна съм.
ето линк

# 193
  • Русе
  • Мнения: 656
Ми аз щях да напиша airbnb ама ме досрамя. Стори ми се прекалено невероятно някой да си кръсти сайта
Въздушна Българска Народна Банка  Mr. Green

# 194
  • София
  • Мнения: 217
спешен въпрос
в Bewerbungbogen, което е нещо като заявка за кандидатстване, са изброени изискуемите документи и пред всеки от тях има кутийка, Според мен, трябва да се чекне в кутийката на тези от документите, които се изпращат, защото една част не ни касаят.
Според  сина ми - нищо такова не пише и кутийките се оставят празни.

Предполагам, че питаш за бланката на KIT. И ние имахме същото чудене, първоначално синът ми отбеляза в кутийките кои документи прилага, но след това пак няколко пъти прочете и изпринти нов екземпляр, който изпрати с другите документи, без да отбелязва нищо, защото както и синът ти е казал, никъде не пише да се маркират.

Общи условия

Активация на акаунт