Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 404
  • 765
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 410
Заминава на 1 септември, защото записването е до 15 септември и да може и да се запише, и да си уреди общежитието. Купих и еднопосочен билет, защото по Коледа ще е на гости на сестра си в Кьолн Peace
Но по прицип на отиване и за голямата бяхме купили еднопосочен билет. После като знае кога ще може да пътува по Коледа, си купуваше до Бг и обратно.

# 211
  • Мнения: 158
Благодаря!
Ние надявам се, ще пътуваме до Берлин, но още не ми е ясно какъв е срока за записване, кога трябва да пътуваме и как ще решим жилищния въпрос ??? 
Моля, ако някой знае, да ме посъветва, за кое общежитие трябва да кандидатства синът ми ( по точно  кое от всички е по-близко до ТУ Берлин) или трябва да подадем молба във всички общежития.
 Сигурно питането ми е много наивно, но вече ме наляга едно притеснение.... в чуждите сайтове не мога нищо да разбера, а младежа работи на морето и не му остава мн време, та неизвестното започва да ме притеснява леко, добре , че има време...
Лека и спорна седмица на всички!

# 212
  • София
  • Мнения: 937

Моля, ако някой знае, да ме посъветва, за кое общежитие трябва да кандидатства синът ми ( по точно  кое от всички е по-близко до ТУ Берлин) или трябва да подадем молба във всички общежития.
 

Катя, молба можете да подадете за 3 общежития. На сайта на Щудентенверк за всяко общежитие има и ориентировъчни километри до университетите. Моят съвет е да не гледате кое колко е близо, а времето за чакане за общежитието- има такива, за които се чака по 1 година и шансовете ви се свеждат до нула на този етап.  Изберете общежития с кратък период на чакане, дори да са далеч от университета. В Берлин транспортната схема е перфектна и пътуването не отнема много време. Като получи стая може да кандидатства за смяна с по-удобно място.

# 213
  • Мнения: 3 410
Записването за ТУ в Берлин е от 15 август- 15 септември

# 214
  • Мнения: 158
Благодаря!

# 215
  • София
  • Мнения: 17 991
Ох, отдъхнахме си. Най-накрая, 12-13 дни след пристигането на документите с куриер, онлайн статусът се смени  и беше отразено,  че документите са постъпили в унито, заявката е обработена, документите са проверени и изпратеният набор е пълен.  Тоест справихме се с бумагите и процедурите.. Grinning Сега ще  чакаме класиране.

# 216
  • Мнения: 8 705
  Успех!

# 217
  • Мнения: 922
Някой може ли да ме светне как мога да пратя лаптоп до Германия. В DHL ми поискаха 300 лв. Това нормално ли е  newsm78

# 218
  • Мнения: 158
В неофициален разговор с ТNТ, казаха, че може да се изпрати багаж за около 50лв. (разбира се зависи от теглото и обема) Така, че 300 лв. ми се струва супер много.
А дали няма да е по удобно по автобус, като багаж. Но все още нямам идея колко би могло да струва.

# 219
  • София
  • Мнения: 937
Арамекс ползвам  при нужда. Последният път ми взеха около 50 лв. За лаптоп- не знам дали ще стане, предвид спецификата на пратката, но може да се обадите и да питате. Позволените килограми са 30 и стигат за около 5 дни.

# 220
  • София
  • Мнения: 1 365
Причината за тези цена е вида на пратката  Peace , а не обема и кг.
Ние изпращаме 32кг за 42 лв.
Най-лесно е по някой който пътува с кола. Сега има доста движение и двете посоки. Laughing

# 221
  • Мнения: 922
Благодаря   bouquet. Ще се разгледам по-обстойно

# 222
  • Мнения: 854
Ние изпращаме 32кг за 42 лв.

С коя фирма?

# 223
  • Мнения: 126
Най-после и при нас вчера статусът в униасист се промени и два часа по-късно имаше имейл, че документите са изпратени съм двата университета. В мейла бяха изписали и приравнената диплома.

# 224
  • Варна
  • Мнения: 3 245
В мейла бяха изписали и приравнената диплома.

Имаше ли някакви разминавания в приравняването? Колкото очаквахте ли беше?


Успешно класиране на всички кандидатстващи желая!

И пак да попитам - някой кандидатства ли за медицина тази година?

Общи условия

Активация на акаунт