Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 433
  • 765
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 175
Още едно момче за Берлин, може и за Фракфурт/Одер/ , ще видим къде...
Тази вечер говорих с няколко студента, жилищниа проблем в Берлин е много сериозен, има деца, които са избрали Виадрина/Франкфурт /само заради това.../този уни е на 90км от Берлин, пътуването е уредено и безплатно и др благинки си има,че може и моето момче да е там..
Нямаме никакви отговори засега, трябва да си направим класацията в hochshulstart

# 241
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Нямаме никакви отговори засега, трябва да си направим класацията в hochshulstart

Подреждането на университетите не се ли прави още при подаване на документите?

# 242
  • Мнения: 158
И моята кандидатства за Техническия в Берлин. Ще вземем да образуваме тук едно БГ-WG, хихи!



Както се казва на шегата Бог помага! Точно този вариант може да се окаже решението на проблема ни, поне за известно време, докато ги приемат в общежитие,  може би или те ще си решат....
Относно търсене на апартамент ние ще започнем м. септември, защото тогава ще се прибере момчето, а аз за мое съжаление нищичко не разбирам на НЕ и колкото и да имам желание, мога само да "подканям"  с досадното мамино - хайде, хайде, до къде стигна и т.н.
 За сега предлагам да им дадем възможност да се запознаят във ФБ, дали ще живеят заедно или не, не се знае, но със сигурност ще учат заедно, пък и за тях е по добре да си контактуват директно отколкото през нас . И аз като майка на кавелер да направя първата стъпка: Моят син се казва Добромир със ФБ Dodromir Palushev. Предупреден е и очаква покани .... Simple Smile
Приятен ден и успех на всички!

# 243
  • Мнения: 8 754
    Успех ,мамчета,и на вас, и на децата.Много е хубаво,че сте така отзивчиви една към друга,и към нас,по-малките.Ние догодина сме за Берлин и Франкфурт/Одер/,така,че,може да ви моля за подслон и съвет.
    Мен започва да ме мъчи един въпрос-ако не вземе заветното С1 на изпита,а например В2,дали ще стига ,за да кандидатства?Знам,че зависи от специалността,но все пак?
   Дано да са напразни тревогите ми де!
   Бланка,защо така се получава с твоята девойка?
   Малко встрани то темата,но при нас беше голям мерак да иде сама на море тази година.Пуснахме я,дадохме срок 2 седмици-изкара една и вчера е акустирала в София при леля си.Май им домъчнява?!

# 244
  • Мнения: 158
Не се притеснявайте, аз не съм чула някой - който се е захванал сериозно  да не го е взел. Е ако се налага малко допълнителни уроци биха помогнали, така че смело напред  Grinning
 

# 245
  • Мнения: 3 410
Абе по принцип си е добре да изкара по всичко С1. Но някои специалности нямат претенции за Б2 или С1, просто искат само сертификат за езика.

# 246
  • Мнения: 99
И моята кандидатства за Техническия в Берлин. Ще вземем да образуваме тук едно БГ-WG, хихи!
Това е дорбра идея,ще кажа на девойката ни,а относно жилището аз не го приемам като шега,не се знае дали ще ни приемат
в общежитие и ако има сериозни хора визирам себе си и девойката можем наистина да измислим нещо,няма да оставим децата си на летището я.Така че ако има сериозни хора,който ще ходят с децата си в Берлин бройте и едно място и за нас.За споделено жилище,за съжаление аз не говоря немски.



Както се казва на шегата Бог помага! Точно този вариант може да се окаже решението на проблема ни, поне за известно време, докато ги приемат в общежитие,  може би или те ще си решат....
Относно търсене на апартамент ние ще започнем м. септември, защото тогава ще се прибере момчето, а аз за мое съжаление нищичко не разбирам на НЕ и колкото и да имам желание, мога само да "подканям"  с досадното мамино - хайде, хайде, до къде стигна и т.н.
 За сега предлагам да им дадем възможност да се запознаят във ФБ, дали ще живеят заедно или не, не се знае, но със сигурност ще учат заедно, пък и за тях е по добре да си контактуват директно отколкото през нас . И аз като майка на кавелер да направя първата стъпка: Моят син се казва Добромир със ФБ Dodromir Palushev. Предупреден е и очаква покани .... Simple Smile
Приятен ден и успех на всички!

# 247
  • София
  • Мнения: 95
http://www.wg-gesucht.de/

в този сайт има обяви за WG-та. Тук се обявяват и стаи в общежития, чиито обитатели заминават за семестър-два по еразъм или някаква друга програма. Моята дъщеря оттук си отдаде стаята под наем, от този сайт си намери стая в испания, с две думи, работи.
Мисля, че не е лесно самостоятелно наемане на апартамент, щото си има изисквания за доходи и т.н., които ние не покриваме в общия случай.
Успех в намирането на квартири на всички

# 248
  • Мнения: 99
Това е добра идея,ще кажа на девойката ни относно запознанството им,а относно жилището аз не го приемам като шега,не се знае дали ще ни приемат в общежитие и ако има сериозни хора визирам себе си и девойката можем наистина да измислим нещо,няма да оставим децата си на летището я.Така че ако има сериозни хора,който ще ходят с децата си в Берлин бройте и едно място и за нас  за споделено жилище,за съжаление аз не говоря немски.Не знам колко деца вече станаха за да си разделим жилището и така мисля ще ни е по лесно на тях и по-спокойно на нас.Моля ако има някой който иска да се заеме с конкретната задача нека да сподели.

# 249
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Здравейте!Докато изчакваме резултатите ,ще  ви разкажа за нашата сага:
Младежът завърши миналата година и категорично отказа да кандидадатства другаде освен в Англия.Дипломата му е 5.70 ,на Тойфел-103 точки,което му осигури прием в университет,който той си пожела./Лично аз ,въпреки че го подкрепях,се опитах няколко пъти в сериозен разговор да го насоча и към други държави,но...не,Англия и това е/.Та,през септември отиде в мечтания университет.Така,минават две седмици,в които синът ни е много въодушевен,въпреки че сме пътували в много европейски страни,но дотам със суперлативите.После започнаха и негативите.
Като се върна за Коледа -след дълги разговори,претегляне на плюсове и минуси, прекрати обучението си в Англия,/съответно и заема/ и се премести в Берлин-започна изучаване на немски език на  бързи обороти,яви се  на изпит там в края на юни и успяхме с подаване на документите.Сега продължава изучаването на езика с подготовка за DSH.Немски език беше изучавал за малко като втори език,но с денонощно четене ,се справи.
Пиша всичко това,защото:първото,което си помислих,когато ми сподели,че това не е неговото място и неговата специалност беше,че не трябва да се доверяваме на техният подбор-умни са,но нямат опит да преценят обективни второстепенни подробности,които смятат,че нямат отношение към тяхната цел. В държава,която е добре уредена, като Германия ,младите хора не губят център,стават още по-мотивирани,което аз видях в сина ни. Кацна в Берлин с английски език  ooooh!,на следващият ден имаше изпит за определяне на езиково ниво,местене по общежития,но се справи.Вярно,не без наша подкрепа,но това ,че е бил самостоятелен,му помогна.Ще пиша още неща,но засега спирам,че стана мнооого дълго.Но има варианти за настаняване,щом аз от България намерих добър вариант за първите шест месеца,ще се справят децата. Пожелавам на всички успех ,дано в близките две седмици се похвалим с добри новини!Благодаря ви,че споделяте!  bouquet

Последна редакция: вт, 28 юли 2015, 21:11 от Blue Rose

# 250
  • Варна
  • Мнения: 175
Здравейте, ха, аз съм от сериозните родители/с не особено сериозен син #Cussing out/и ще отида с него до Германия. Да видим дали в Берлин или Виадрина...
Марулета, моят син ще учи на английски - или IB в HTW Берлин или IBA във Фрункфурт/Одер/ -нищо ,че има C1 на немски,така че не се тревожи - винаги има варианти.Във Франкфурт има стипендия първата година по 300 евро за българи,ако има диплома над 5.50 и мотивационно писмо, ако не ни приемат в Берлин IB / където цял свят се е юрнал/..Във Франкфурт общежитията са супер, лесно е да те приемат, близо е Полша /на 15 мин/ а там готвят вкусно и евтино...Университета е добър, с по-висок рейтинг от HTW и HWR
Класацията в hochshulstart се прави по ред на подаване на документите, ако не е това вашето желание, трябва да се преподредят.

# 251
  • Мнения: 418
Здравейте!Докато изчакваме резултатите ,ще  ви разкажа за нашата сага:
благодаря за окуражителните думи  bouquet

имам въпрос, отностно регистрирането е общината
е ли възможно да се регистрира в първите дни на адреса на познати, които са там от година и какво трябва да покаже  като документи?

# 252
  • Мнения: 158

Здравейте , и мен ме вълнува този въпрос. Moля, ако някоя мама има решение да ни посъветва с кое от всичко трябва да започнем. Оказа се, че подготовката на документите за кандидатстване  беше лесна работя на фона на това, което ни чака  Laughing

# 253
  • Мнения: 8 754
   Благодаря за споделеното!
  Дъщеря ми ще учи на немски,там е хвърлила усилия и енергия.Това за нивото си е лично мой страх,с нея не съм споделяла,напротив,нахъсвам я,че ще се справи.Ходи и на допълнителна подготовка,но аз винаги пресмятам и евентуален неуспех,в случай,че трябва да се реагира .
   Аз ,за съжаление,не зная немски.Затова ви чета и попивам тук всичко,което пишете.

# 254
  • Мнения: 158
Не се притеснявайте, децата са умни и се справят  със задачите си : newsm10

Общи условия

Активация на акаунт