Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 400
  • 765
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 418
      Мен започва да ме мъчи един въпрос-ако не вземе заветното С1 на изпита,а например В2,дали ще стига ,за да кандидатства?Знам,че зависи от специалността, но все пак?
  
Тя в немска гимназия ли е?
Моят син беше в немска паралелка на МГ, та ходи допълнително на курсове, като последната година имаше курс специално за подготовка за ТестДаф и успя да покрие минимума Mr. Green, така че има варианти за доказване на ниво.

Направихме резервация за самолет и хотел, голям смях ще е, ако до заминаването не получим потвърждение от УНИ

# 256
  • Мнения: 8 705
   Тя е в немска гимназия,в шпиц,или лайстунг паралелка,различно ги наричат.
   Кое уни най-рано обявява прием?Имате ли представа?
   Има ли дете кандидатстващо в Лайпциг?

# 257
  • Мнения: 418
     Кое уни най-рано обявява прием?Имате ли представа?
 
прием на документи или записване
приемът за всички май е 15.07.15
за записването - Мама Тин спомена, че в ТУ Берлин почва от 15.8 до 15.9

# 258
  • Мнения: 8 705
  Имах предвид кога обявавят приетите студенти?Просто разпитвам.
   Доста тегаво е май това чакане,а?!Аз,познавайки се,ще изкукуригам,докато разберем ще учи ли,или не.Отсега съм се разтревожила за догодина. #Crazy

# 259
  • Мнения: 418
мисля, че няма точен отговор. за КИТ сме предупредени, че доста се чака, така че може да се окаже, че ще се размине с потвърждението си  по пътя Mr. Green

# 260
  • София
  • Мнения: 1 365
Напълно разбирам притесненията на всички. От опит мога да кажа, че децата ги приемат във всички уни. или почти с изключение може би на 1-2 специалности напр. медицина.
За КИТ не знам за коя специалност става въпрос, но имаше резултати някъде може би 15-16,08, срока за записване 25,08.
На някои места срока за чужденци е чак края на 09, но това никъде не го пише и ти го казват само по тел.,  ние не успяхме да получим писмено потвърждение и естествено не рискувахме.
За Аахен и Щутгарт срока беше 31,08.
По въпроса с адресната регистрация не знам какви документи трябват, но самата тя трябва при правене на сметка в банката, защото после на адрес ти изпращат картата, което пък едно от първите неща, които трябва да свършат. Хората обаче са диалогични и като обясниш проблемите си предлагат решение, т.е. няма страшно  Laughing
Да кажа още нещо, което може да ви е от полза - пригответе някой стар телефон  за резерва. Често се случват проблеми, а за децата това е основно средство  Laughing

# 261
  • Мнения: 2
   Тя е в немска гимназия,в шпиц,или лайстунг паралелка,различно ги наричат.
   Кое уни най-рано обявява прием?Имате ли представа?
   Има ли дете кандидатстващо в Лайпциг?

Моят син кандидадства в Uni-Leipzig физика на английски. В понеделник получихме писмо че е приет.
Записването е от 28.09 до 02.10. Вече му откриха online account и e mail в университета.
Изпратихме само подписано писмото за приемане по електронната поща

# 262
  • Мнения: 418
За КИТ не знам за коя специалност става въпрос, но имаше резултати някъде може би 15-16,08, срока за записване 25,08.
Shocked
това от 25.8 или до 25.8 е?

# 263
  • София
  • Мнения: 1 365
За КИТ не знам за коя специалност става въпрос, но имаше резултати някъде може би 15-16,08, срока за записване 25,08.
Shocked
това от 25.8 или до 25.8 е?
ДО - дано не бъркам. Става въпрос за  преди 2 год.
Може да не е точно тази дата, но със сигурност беше около нея +/- 1-2 дена.
Помня, защото чакахме отговор от друг уни., които беше за нас на 1 място.

# 264
  • Мнения: 418
явно днес ми е ден за стрес-тест Crazy

# 265
  • Мнения: 126
Здравейте. чудя се дали да рискуваме да вземем билет, преди да сме разбрали дали е приета. Гледам цените за еднопосочен билет за Берлин и виждам доста големи разлики за близките полети и за тези през септември.

# 266
  • София
  • Мнения: 937
Здравейте. чудя се дали да рискуваме да вземем билет, преди да сме разбрали дали е приета. Гледам цените за еднопосочен билет за Берлин и виждам доста големи разлики за близките полети и за тези през септември.

В сайтовете на университетите има академичен календар за зимния семестър, така че спокойно можете да гледате за двупосочен билет с прибиране по Коледа. Еднопосочните са доста скъпи.

# 267
  • Мнения: 126
Благодаря Ива.  Има ли късметлия, който успешно да си е намерил жилище?

# 268
  • Мнения: 99
Някой да иска да се заеме със "създаването" на  българско WG в Берлин,за съжаления аз не говоря езика и не мога да комуникирам с Берлинчаните. До колкото останах с впечатление са доста деца за Берлин.Аз започвам дъщеря ми ще учи живот и здраве в Ту Берлин.Желаещите да помогнат нека да се включат!

Последна редакция: чт, 30 юли 2015, 17:57 от jazz min

# 269
  • София
  • Мнения: 937
Някой да иска да се заеме със "създаването" на  българско WG в Берлин,за съжаления аз не говоря езика и не мога да комуникирам с Берлинчаните. До колкото останах с впечатление са доста деца за Берлин.Аз започвам дъщеря ми ще учи живот и здраве в Ту Берлин.Желаещите да помогнат нека да се включат!


Това е много трудно за първокурсниците, трудно ще намерите наемодател, който да се довери на хора без доходи (български на родителите) :-/. Трябва ви немец.

Общи условия

Активация на акаунт