Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 395
  • 765
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 164
Цената е за 1 кашон до 31.5 кг.

# 301
  • Мнения: 1 064
Мерси за успокоителните думи, момичета.  Hug Вярвам, че всичко е за добро, само търпение и силна храна (и малко финанси, мей би  Crazy)

Във фейса има група за българи в Германия и там постоянно има обяви за коли и бусове, които разнасят пратки, даже и хора. Срещу горе-долу същите суми за багаж, но може би ще вземат по-голямо количество. Ако се стигне до пътуване тази есен, категорично я пращам с един куфар и толкоз.  Peace

# 302
  • Мнения: 3 410
Аз изпращам багаж по един такъв младеж, носи го лично на адрес срещу 10 евро Simple Smile Без значение големината и обема.

# 303
  • Мнения: 8 701
Арамекс имат изискване за размерите на кашона,аз пращах миналата седмица.Имати  таблица за изчисляване,в общи линии беше умножаваш ширина дължина и височина и делиш на 5000.
   

# 304
  • Мнения: 99
Цената е за 1 кашон до 31.5 кг.
Да така е но цената е без ДДС и важи до 18.09.2015.Някой да знае това ли е и цената след 18.09? Имат ли офис в Берлин?

# 305
  • София
  • Мнения: 3 164
Цената е за 1 кашон до 31.5 кг.
Да така е но цената е без ДДС и важи до 18.09.2015.Някой да знае това ли е и цената след 18.09? Имат ли офис в Берлин?

jazz min Цените които съм дала са окончателни. Това ми казаха при разговор. Действително в сайта на Арамекс са без ДДС.

# 306
  • Русе
  • Мнения: 658
Здравейте,
днес дъщеря ми получи стая в общежитие в Магдебург. При това не точно стая, а направо мъничка гарсониера - 23 кв.м. Стая, баня и кухня само за нея. Общежитието е току-що ремонтирано и от старите големи стаи за по двама-трима души от соц-времето са направили въпросните гарсониерки. Удоволствието ще ни струва 230 евро на месец. Имаме една седмица да приведем първия наем + депозит, за да ангажираме стаята.

# 307
  • София
  • Мнения: 217
  Честито на всички приети студенти! И на тези, които още очакват, нека всички се класират за най-желаната от тях специалност и място!

   Честито на всички, които са получили общежитие!
   
    Колди, супер наем за самостоятелна малка гарсониера!

   Синът ми от доста време е приет в KIT Карлсруе, още чака за Берлин и тогава ще реши за къде.

# 308
  • Мнения: 1 064
Колди, чудесно! Честито!

Ние чакаме Берлин. Вярно ли, че най-рано 15-ти август ще излязат резултатите? Гледам във фейса, че децата се хвалят кой къде приет...

# 309
  • София
  • Мнения: 13 126
Ние чакаме Берлин. Вярно ли, че най-рано 15-ти август ще излязат резултатите? Гледам във фейса, че децата се хвалят кой къде приет...

Съвсем вярно! Навремето дори не дочакахме отговорите (от Хумболт и Фрайе), защото изпускахме срока за Кьолн. Вече бяхме забравили за записване и подобни, когато най-после приятелката на дъщеря ми получи потвърждение. И тогава се записваше само лично и трябваше да тръгне веднага с автобуса, за да го направи. Sad

# 310
  • Мнения: 99
Колди, чудесно! Честито!

Ние чакаме Берлин. Вярно ли, че най-рано 15-ти август ще излязат резултатите? Гледам във фейса, че децата се хвалят кой къде приет...

Браво и честито на децата и ние получихме отговор, че имаме място в THW-то в Берлин но чакаме TU -то предпочитанията и са за техническия,но не знам кога трябва за започнем да търсим някакво жилище,квартира,хотел и т.н.Някакъв съвет какво да правим?

# 311
  • Мнения: 1 306
И нашите отговори дойдоха след 15 август и трябваше лично да се запише до 29 или 30 август. Но това преди 8 години.

# 312
  • Мнения: 3 410
И нашите отговори дойдоха след 15 август и трябваше лично да се запише до 29 или 30 август. Но това преди 8 години.

Сега записването е до 15 септември Peace/ за ТУ Берлин/

# 313
  • София
  • Мнения: 17 987
Май ние сме първите, които ще се похвалим с приключила одисея. Grinning Съдбата реши колебанията й. От Нюрнберг изпратиха много атрактивна оферта Grinning  за общежитие- самостоятелен миниапартамент с кухненски бокс и баня/тоалетна. Предвид ситуацията с общежитията  й дадоха срок до петък да приеме/откаже офертата и съответно да платим първия наем и кауциона. От Мюнхен още дори няма изгледи за отговор. Предвид максималната диплома по немската система  - ще бъде приета и там.  Но шансовете за общежитие, граничещи към момента с нулевите, необходимостта от извънредно пътуване за записване и търсене на квартира, несъмнено по-скъпият живот в баварската столица наклониха кантара към Нюрнберг. Иначе ако бяхме постъпили, нищо чудно да се окажеше, че е изпуснала питомното в гоненето на дивото.   И така - платено общежитие  и студентка във ФАУ. Вече дойде време за последваща  подготовка под формата на търсене на билети, оправяне на осигуровки, ходене на очен лекар и смяна на очилата, биене на закъсняла ваксина и т.н. Срокът за записване е до края на септември. Обещежитието е платено от 01.09. Ще замине живот и здраве към 20.09 - хем да се запише на място, онлайн вече е потвърдила, хем да се поадаптира към новото, хем да посети и предварителния деветдневен курс по математика. 3 в 1 дето се вика... Той се води преговорен, ама като от един файл видях какво ще се мине на него, дупе да им е яко. Минал и незакачил  нищо  от  преговор за нашите деца...  Много неизучавани у нас неща.
 В началото се улавяше у нея  опеределено колебание дали е постъпила правилно. Но разгледа снимките на Нюрнберг, градът я грабна с очарованието си - нито твърде голям, нито малък, разполагащ с всичко необходимо и в същото време излъчващ спокойствие (поне на снимките,де) .. След това чете из нета отзиви на следващи там, мнения за бъдеща реализация.  И се  видя даже като бъдещ кадър  в центаралата на Сименс в Ерланген (града до Нюрнберг).  Joy Това като майтап беше, но защо пък не? Хората са толкова големи, колкото и мечтите им (макар да е клиширано).Мерси страшно много на помогналите по форумски мами с опит / съответно на децата им (Ironic, Fran  Heart Eyes) при колебанията ни през последните дни. Hug  И разбира се на всички останали, помагали трайно през годината със съвети и насоки.
 Аз дори знам коя е основната причина, заради която Мюнхен водеше класацията й. Не е заради големия град, не е заради елитност и класации (това не са все пак  американски и британски университети, макар и там класациите да са относително субективен ориентир).  А просто защото сигурно едно 30-40% от випуска й  в НЕГ се е отправил натам, а това  при нова среда, нови нрави, нова страна, нови отговорности им дава някаква  илюзорна сигурност. Но след време ще разберат, че всъщност това капсулиране не е непремнно +.  Simple Smile И така...

Уж отдъхнахме. Ама да ви кажа, че докато мислите ми бяха заети с процедури, портали, заявления, отговори и т.н, не осъзнавах, че има-няма месец ще поеме към новото. Като преведох сумата за общежитието, нещо ме сви стомахът, сви ми се и сърцето... Sad  На хартия и приказки е едно, а реалността като напомни за идващото си е друго.. Само да са здрави, другото ще се нареди.

Последна редакция: нд, 09 авг 2015, 20:56 от пенсионирана русалка

# 314
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Честито на всички приети!Дотук при нас отчета е следния-Мюнстер,Хумболт и Свободен университет -Берлин са го приели,специалността е VWL.Очакваме отговор от Кьолн и тогава ще решава.
Засега се връща утре в Берлин и продължава подготовка за DSH.Предполагаме,че в началото на септември ще има изпит за езиковите умения.Подготвихме и документите за записване,но не знам дали трябва да направим превод на ЕЗОК или не.
Дано скоро има и други деца с удовлетворени желания!
Русалка,радвам се,че така са се подредили при вас нещата!И аз това говоря от самото начало-не е важен ранкинга,много важно е как ще се чувстваш там,където отиваш,защото в Германия в което и уни да си,ученето е доста сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт