Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 412
  • 765
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 18 023
Хахахах, превърнахме темата в битово-ежедневна.. hahaha Моята девойка нали си има в стаята котлони, та иска там да си вземе  само два уреда - кана за бързо стопляне на вода и скаричка за сандвичи. Струва ми, че на  първо време ще го кара на тези готовите макарони с вряла вода  и на някой и друг сандвич. Ама аз за ядене не се притеснявам, гладни няма да останат. Гледам, че девойката по едно време  разучаваше и мензата в близост до унито, качили са хората от сега менюто за седмици напред. Като сме тръгнали на битова вълна, да питам още нещо гърмяните зайци. В никое описание на общежитие, вкл. и в нейното, не дават какво включва кухненският бокс в боксониерките. Мивката се вижда на снимките, котлоните също, а някъде отдолу предполагам, че има и мини хладилник. Иначе малко  се обзмисля идеята за напълно самостоятелна единица, ако се разчита на запазено място в общия хладилник на етажа и прескачане до там за продукти.Thinking Или?
Бъгнахме се, ей, старите пушки сигурно ни се смеят... Laughing

# 496
  • София
  • Мнения: 13 135
Голямата дъщеря винаги е делила хладилника с 2 или 3 момичета. Всяка си има рафтче. Бяха възпитани момичета и не пипаха нещата на другите.  Wink Но кухните са както се падне. В някои има печка с фурна, в други - само котлони или микровълнова. Много от нещата дори не са от общежитието, а завещани от напусналите студенти. Само на място може да се види каква ще е конкретната ситуация.  Laughing

Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 23:05 от Тaня67

# 497
  • София
  • Мнения: 937
Русалка, този кухненски кът включва и вграден малък хладилник. Синът ми се премести в такава гарсониера и според него обемът на този хладилник значително надвишава този на отредените му доскоро две рафтчета в другото общежитие. Синът ми е на вълна търсене на някаква малка фурна, защото си е чревоугодник  Grinning и си пада по печени ястия във фурната (подозирам, че понеже е по-лесно  Mr. Green) и на щори/завеси, че направо си е изложен на като на витрина  Grinning.

# 498
  • Мнения: 3 410
Като сме тръгнали на битова вълна, да питам още нещо гърмяните зайци. В никое описание на общежитие, вкл. и в нейното, не дават какво включва кухненският бокс в боксониерките. Мивката се вижда на снимките, котлоните също, а някъде отдолу предполагам, че има и мини хладилник. Иначе малко  се обзмисля идеята за напълно самостоятелна единица, ако се разчита на запазено място в общия хладилник на етажа и прескачане до там за продукти.Thinking Или?
Бъгнахме се, ей, старите пушки сигурно ни се смеят... Laughing

Споко, и ние сме били тъй
В боксонирата на щерката имаше един шкаф с мивка, в дясно два котлона а в ляво имаше вграден малък хладилник и над този шкаф още един за съдове и други. Баня и тоалетна общо помещение, голям гардероб срещу кухненската част. А в стаята и имаше маса, стол и легло. Смениха и мокета и матрака с чисто нови щото им каза че е алергична към прах/пупу, няма и нищо де/. От Ибей си купи за 9 евро почти неизползван стол от Икеа, купихме фурна и едно огледало, което залепихме на вратичката на гардероба. Пердета и изпратих оттук, защото там не си намери на нормални цени. И това е. Завивки, спално бельо, чинии, чаши и тн си купи от там. Мисля че всичко си имаше за едночленно домакинство.
Ама сега малката си е направила едни списъци с кани, тостери , ютии и какво ли не, ще и трябва двустаен апартамент Joy

# 499
  • София
  • Мнения: 18 023
Русалка, този кухненски кът включва и вграден малък хладилник. Синът ми се премести в такава гарсониера и според него обемът на този хладилник значително надвишава този на отредените му доскоро две рафтчета в другото общежитие. Синът ми е на вълна търсене на някаква малка фурна, защото си е чревоугодник  Grinning и си пада по печени ястия във фурната (подозирам, че понеже е по-лесно  Mr. Green) и на щори/завеси, че направо си е изложен на като на витрина  Grinning.


Супер Simple Smile Днес научих в тази тема много полезни неща наведнъж, друг път беше някак  дозирана във времето информацията... hahaha

Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 22:14 от пенсионирана русалка

# 500
  • Русе
  • Мнения: 658
Хм, дами, вие ме озадачихте с тия завеси. Аз мислех оттам да купуваме. А как аджеба се закрепват, има ли корниз?

# 501
  • Мнения: 3 410
Хм, дами, вие ме озадачихте с тия завеси. Аз мислех оттам да купуваме. А как аджеба се закрепват, има ли корниз?
При нас имаше корниз на тавана. Най добре първо да видите какво има и тогава да дооборудвате Simple Smile В началото ще им е толкова объркано , че изобщо няма да се сетят за завеси и други подробности.

# 502
  • Варна
  • Мнения: 175
Ха-ха, завеси Joyизвинете, но много ме разведрихте с това... По скоро някакви препарати за чистене да са им под ръка, че иначе голямо свържете ще пада hahaha
Аз мисля с микровълнова та с грил да реша едновременно проблема със сандвичите, топлата вода, защо не и варени картофи поне, задушени зеленчуци и др.  newsm78
Има ли Wi=Fi в общежитията? - все пак Духовната храна е водеща Hug

# 503
  • DE
  • Мнения: 9 068
Хора, в Германия на битаците има всякаква техника за по 5-10 евро. Нека първо децата се огледат в обстановката и да поразпитат и проучат какво, къде. В големите вериги се продават малки грил фурни за 35 евро които са идеални за сандвичи и дори за печене на полуготови ястия от рода на лазаня.

# 504
  • Мнения: 3 410
Хелиана, споко, има препарати, само желание за чистене да има. В общежитието на голямата беше живял преди нея китаец, нямаш си на идея, мазнини имаше напръскани навсякъде. Две седмици си чисти големия хапартамент Joy
Ние купихме фурна с грил, с доста добра големина, печеше си всичко в нея за около 70 евро. В Германско няма климатици, познай лятото как се учи  като ти пече в стаята ако няма пердета. Моята мома използваше за климатик хладилника - сядаше си срещу него, подпираше се на гардероба и си отваряше вратата на хладилника, охлади се мъничко и го затвори и така.

# 505
  • Мнения: 8 726
   Момичета,уникални сте!Толкова много отговори,направо вече си се представих как лъскам и чистя стаята на щеркинса,докато тя обикаля да проучва унито и околността. Laughing
   С нетърпение чакам разказ на завърналите се мами,когато се завърнат.Моят съпруг,който не чете темата ,смята,че като дойде време ще натоварим колата с необходимото и ще пътуваме всички заедно за където трябва.
   

# 506
  • Мнения: 158
Здравейте мами, искрено ви се радвам, че стигнахте вече до тази чисто женска тема. Преминахме притесненията с документи, прием, потвърждения и т.н. сега вече може да се развихрим, като домакини Simple Smile

Аз обаче съм малко по назад, ако някоя е на линия в момента може ли да ми каже как изпратихте документите за записване?  С куриер или по пощата?  Да си кажа честно не ми се дават пак 50лв за куриер.
И друго получавали ли сте нещо по пощата потвърждение на хартия или нещо др.
Благодаря предварително.

# 507
  • София
  • Мнения: 18 023
КатяП, за всяко уни е различно. При нас се получи писмо от унито, после девойката  в техен портал потвърди и съответно си свали от там заявление за записване, попълни го и после с него и с целия набор от изисквани документи ще се запише лично на място. Изрично си пишеше, че опция за записване по поща/куриер няма. Което обаче не значи, че навсякъде е така. От другия университет (ЛМУ) например (нищо, че вече не я касае) до момента няма никаква вест нито в портала им, статусът си е същият от седмици, нито по пощата, а от днес до края на седмицата тече срокът за  личното записване за тези специалности с местни NC. И не е писмото да е загубено при нея, много нейни приятели са в същото положение. Звънете и питайте, потърсете и в пощенския клон евентуално недоставено писмо.

ПП. Излъгах неволно. Днес дойде цуласунга от Мюнхен. Малко са попрекалили според мен,  онлайн нямат инфо децата приети ли са или не , за да си планират пътуването, писмата идват днес едва, а записването свършва в петък до обяд.

Последна редакция: пн, 24 авг 2015, 12:48 от пенсионирана русалка

# 508
  • Мнения: 158
Стискам палци -  дано да се вместите в срока.

# 509
  • София
  • Мнения: 18 023
Мерси за стиснатите палци, ама девойката ми вече се е насочила твърдо към Нюрнберг. За протокола беше само упоменат приемът й в Мюнхен и най-вече като илюстрация за това, че някои унита се бавят доста сотговорите. От  Нюрнберг  писмото си дойде навреме, сроковете за записване са доста по-големи и най-вече има уредено и платено общежитие. Peace

Последна редакция: пн, 24 авг 2015, 13:25 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт