Университети в Германия и в други държави с немски език 4

  • 59 430
  • 765
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 99
Здравейте момичета,това не е точно по темата обаче реших да попитам.С предстоящото заминаване за Берлин ни предстои и купуване на лаптоп не сме се спряли на модел и марка,защото не разбираме от какъв вид техника, парите за които си мислим да отделим за лаптоп са 1000 - 1200.лева.Надявам се на ваши мнения и съвети, защото много скоро трябва да вземем решение.

# 586
  • Мнения: 934
Здравей!
За лаптоп за университета е важно да не е повече от 15 инча,за да може да се носи лесно.
Гледайте също така да има повече RAM памет - oт 2 GB нагоре.
Ако успеете да хванете промоция,с SSD (това е флаш памет,която зарежда много бързо).Процесорите за мен са добри - Intel i5 и i7,но и дори i3 ако има останалите неща не е проблем.
Всички марки са добри за мен,Acer,HP,Тошиба.
Това са най-важните неща,поне за мен,за да работи бързо.

# 587
  • Мнения: 99
Нещо конкретно като марка и модел на мен ми казаха да избера да има тези характеристики:
- екрани с резолюция 1920 x 1080 пиксела или по-висока
-сензорен екран-за Windows 8.1 и предстоящата версия Windows 10
-Broadwell CPUIntel -Intel 5th Generation Core серия
-SSD+ поне 1TB HDD
-Поне 8 ГБ рам
-2-в-1 PC?
-802.11ac Wi-Fi?
-RealSense 3D камера
-USB 3.0,обаче аз не разбирам нищо от компютри като технически характеристики де.Моля да споделите мнение надали имат и международна гаранция закупените от България?!Какъв модел и марка да изберем и съответен магазин откъдето да го купим?

Последна редакция: нд, 30 авг 2015, 16:44 от jazz min

# 588
  • Мнения: 934
Значи е за техническа специалност с информатика,щом са Ви посъветвали това.Това е добра конфигурация,но по мои наблюдения тези компютри са за към 2000 лева и повече.
8 гигабайта рам за тези пари се съмнявам да намерите.
Ще погледна по сайтовете какво се предлага.

Коригирам се - ето това отговаря на повечето критерии и е в ценовия диапазон,но няма SSD - ако има,цената се качва автоматично.
http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-V3-371-509W/p/518013

# 589
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
heliana,нашият син живя в това частно общежитие в Берлин за 6 месеца.Условията са перфектни,но е много отдалечено и губеше по час и половина докато стигне до Дойче Академие,но ,както писах вече,той кацна от Англия в Берлин през януари и беше спешно да се настани някъде.Мисля,че има по-близки и изгодни варианти за Берлин,особено в източната част.
За лаптоп е по-добре да се закупи от компютърна фирма-купихме на дъщеря ни преди месец за 830 лв. -6 гигабайта,Тошиба.
 

# 590
  • Варна
  • Мнения: 175
Благодаря за информацията, търсим и по -близки варианти за живеене  newsm78
Някой знае ли ако топлото не е включено в наема на WG -какво се очаква?
Някой от вас притеснява ли по телефона studentenwerk- Berlin? Mr. Green Mr. Green
Как реагират на това? Писахме и мейли,ама не знам -какви са реакциите?
По повод на компа- поръчала съм на познат да избере рециклиран компютър - чудесни характеристики
12-14 инча екран, 4-8 RAM ,i5 - i7 , за 400 лв - но трябва добре запознат технически да го избере ooooh!

Последна редакция: нд, 30 авг 2015, 18:48 от heliana71

# 591
  • София
  • Мнения: 18 027
jazz min, Windows 10 не е предстояща версия. Дъщеря ми си купи след бала лаптоп с  Windows 8.1 и с излизането на десятката дойде и опцията за ъпдейт на оперционната система. В момента е вече с  Windows 10. Една от малките ми дъщери  е с десятка и на телефона си по същата схема.

Кой ви даде тези параметри, на сайта на някое уни ли са? Или просто някой ви посъветва? Интересно ми е, защото на страницата на университета, избран от дъщеря ми, има всякакви описания на компютрите на катедра Информатика(марки, спецификации, бройки)  и на  начините за достъп до комп. зали, но  няма никакви  упоменати изисквания към параметрите на лаптопите на студентите.

# 592
  • Мнения: 99
посъветваха дъщеря ми от едно нейно приятелче което учи информатика във Виена ,но не спомена модел и марка,може те ли да ми кажете нещо за тези модели нещо как са.Клоним към тези модели http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-V3-574G-53SZ/p/518009 и http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-V3-574G-76BX/p/518010

# 593
  • Мнения: 1 365
Сестра ми има v3-371, който е подобен. Лошото на много версии V3 е проблема с тъч пада, който замръзва, при нас има и проблем с клавиатурата и сега ще ходи в сервиз.

# 594
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
jazz min,

  • от серията ACER ASPIRE V3-574G само набързо погледнах, че в Германия започват от 629 евро, не съм гледала в детайли обаче разликите между моделите какви са и имат ли значение за вас.
  • Също така и аз бих попитала за какво ще се ползва:
    - за графични програми? (например дъщерята на Бланка, която ще следва архитектура, няма да я устроят 15 инча монитор, защото тия чертежи ще ти се виждат като размер салфетка)
    - само да пише текстове и презентации в уърд и пауър пойнт + браузване в нета, ютюб и филми (ако е хуманитарна специалност)? - тогава ти върши работа и лаптоп за 800 лв, айде да са 1000
    - за чертане (AutoCAD, Solid Works, CATIA ...) + симулации в Матлаб + някакви ФЕМ-анализи (най-вече в машиненбау и подобните специалности)?
  • също така, Мая, 3д макс и разните там други програми за архитектурно ползване искат ама много яка видеокарта. Знам го не само щото съм си поиграйвала с фотошоп и знам колко тежки са програмите, но и от приятелче студент по архитектура. Наложи му се да си купува по-мощен лаптоп, че това, което искаше да прави иначе просто не ставаше.
  • Хубаво е видеото да е външно, да не е вградено, ако ти трябва за граф. приложения, направо нямаш избор. Ако правилно разчитам описанието (не съм чела никога описания на бг), май на първия модел е външна, втория не съм погледнала:

    ТИП ГРАФИЧНА КАРТА NVIDIA GEFORCE 940M
    ОБЕМ НА ГРАФИЧНАТА ПАМЕТ 4 GB
  • Международната гаранция ще си важи и тук, няма значение откъде е купен, за това не се притеснявайте.

Това са, ама много общи въпроси / насоки. То да избираш комп си ти трябва поне месец яко четене, само докато се ограмотиш кои модели на компоненти са излезли наскоро, кога интел си пускат новата архитектура, примерно, какви видеокарти работят добре, после тестове и т.н., аз избирах към 2 месеца посл път, при положение, че опр нямам интерес в областта, т.е. без да включвам, четене за кеф.  ooooh!

# 595
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Да ви се оплача от омагьосания кръг с квартирите, в който се въртим.
WG е абсурд да се наеме дистанционно, искат интервюта, правят едни безумни кастинги и категорично отказват контакт по скайп, трябвало лично. Вариантът се оказа невъзможен докато студентът не пристигнел на място.
Квартира - пак се оказа абсурд, пак искат среща, интервю, някой да отиде.
И днес ми падна пердето и се обадих на щудентенверка в Мюнстер и се оказа, че дъщеря ми е в листата на чакащите за м. март 2016, иначе се появявали стаи, но трябвало да е там, на място и да проверява едва ли не всеки ден. Питах ги, къде ще спи детето и къде ще си остави багажа като пристигне... Ами, разбира ли ме, но така било. Като пристигне, да отидела в с багажа при тях и щели тогава да я мислят. Пълно безумие!

Подадоха ми обаче сламка, че ако има кой веднага, т.е. утре да отиде с пълномощно /по факса/ на място, за да подпише предварителен договор /нещо като гаранция че вече е там/ можело да помислят по въпроса.

Ще попитам във ФБ групата, но да попитам и тук - има ли някой познат в Мюнстер, когото да помоля да отиде утре до щудентенверка да подпише с пълномощно този документ от името на дъщеря ми. Пари не се внасят, с нищо не се ангажира. Това ще й увеличи шансовете, но трябва да се положи подпис на място днес или утре, т.е. да се гарантирало че е там и ще вземе общежитието веднага щом й предложели.

# 596
  • Мнения: 62
Здравейте!
Преди известно време писах във форума, но никой не изрази мнение по поставения въпрос. Извинете ме за дублирането, но търся информация.
Синът ми предстои да бъде в 12 клас и се старая доколкото мога дискретно да му помогна в избора на учебно заведение и конкретна специалност. Ориентирал се е към икономика. Проучва варианти.
Интересува ме дали някой е запознат с обучението по икономика във Франкфурт (Университет Гьоте). Искам да добия някаква представа за по-добрия вариант - Манхайм или Франкфурт. Благодаря предварително на всеки, който пише!

# 597
  • Мнения: 418
И днес ми падна пердето и се обадих на щудентенверка в Мюнстер и се оказа, че дъщеря ми е в листата на чакащите за м. март 2016, иначе се появявали стаи, но трябвало да е там, на място и да проверява едва ли не всеки ден. Питах ги, къде ще спи детето и къде ще си остави багажа като пристигне... Ами, разбира ли ме, но така било. Като пристигне, да отидела в с багажа при тях и щели тогава да я мислят. Пълно безумие!
не мога да ти помогна, но ако можете да намерите кой да я подслони за 2-3 дена или да ангажирате хостел за това време, наистина да отиде с багажа пред гишето.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 19:39 от pergola

# 598
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Pergola, накрая така ще стане. Чудя се дали и аз да не се тръсна с нея, все още има евтини билети до Дортмунд. Добре че говоря немски свободно, днес 2 пъти вече звънях в щудентенверка.

Anet_iv, от съучениците на дъщеря ми знам, че Манхайм има много висок рейтинг за обучението по икономика и е много добър като университет. За Франкфурт не мога да кажа, нямам информация.

# 599
  • София
  • Мнения: 18 027
Did Simple Smile,
Не мога да помогна с познат в Мюнстер, но бих те посъветвала  да звъните не  общо на Щудентенверк, а на отделните общежития, особено  на тези, в които принципно има по-голям брой стаи.

Общи условия

Активация на акаунт