Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 юни 2015, 01:33 ч.

?Въпроси всякакви за СО?

• 1 452 704
  • 22 318
  •   2
Отговори
# 22 305
  • София
Това си е негово решение и право, просто въпросът е как се е отнесъл с момичето Simple Smile
Обаче и затова го захапаха - че е на борсата. За 1 200 и аз бих си починала малко, заплатата ми не е много по-висока. Ама нали са казали: Мъж ли е - не го жали

# 22 306
  • Пловдив
Чичи, и моите родители са разведени, с втори партньори. Не бъди прекалена песимистка, това че някой около теб не е случил на правилният за него човек, не означава, че и при теб ще е така. Момичетата тук са с повече опит от мен и едва ли бих могла да ти дам по-адекватен съвет, от изпиталите го на собствен гръб. Има много смислени коментари, в които ясно пише кои са червените лампи и кои-зелени. Не си затваряй очите за големи неща, не си мисли, че ще се промени, ако има нещо, което ти пречи, говори с него, ако след време е същата песен на нов глас, а ти си затвориш очите си е твои проблем и твое решение и никой не може да ти помогне. Това са съвети, които ми е давала моята майка и които съм прочела и тук. Опитвам се да ги спазвам и да не съм с розовки очилца постоянно. Обаче пък това ме прави прекалено подозрителна и чак се дразня на мен си. Може би това е и твоят проблем- прекалената подозрителност и търсене на теле под вола, знам ли...Последно време съм се пуснала на течението и да видим как ще ми се отрази.

# 22 307
Много хора напускат по свое желание и после ги назначават за месец в някоя фирма. От там ги съкращават и си взимат пълното обезщетение.

И все пак, едва ли някой работи, за да ходи на борсата. Освен циганите.

# 22 308
По принцип моето мнение е, че човек би трябвало да използва това време по предназначение и да търси активно работа, и ако наистина се появи хубава работа с атрактивна заплата, да не я изпуска заради още някой месец обезщетение. А не да чака да изтекат месеците и тогава да започне да търси. Но това си е мое мнение
Според мен борсата като цяло се вписва в образа на тариката, който би използвал всичко, включително партньор само и единствено заради принципа да не се мине. Което не се връзва с любовта, или да кажем, с партньорството. В крайна сметка едва ли той ще готви по равно, ще носи дете по равно Simple Smile, ще кърми по равно ( аууу представих си как денем тя кърми, нощем той дава АМ Wink като символ на равнопоставеност) и т.н.

# 22 309
  • София
А ние знаем ли каква е ситуацията и дали той не търси?
Обезщетение се взима 9 месеца, ако не бъркам.

# 22 310
  • Canada
Не ни е работа. Щом има право да получава такова обезщетение, нека си го получава. И въобще не разбирам за какво източване на НОИ стана въпрос...
Ако на хората в тази двойка им харесва да си живеят като съквартиранти, какво значение има мнението на странични хора?

# 22 311
Опитвам се да ги спазвам и да не съм с розовки очилца постоянно. Обаче пък това ме прави прекалено подозрителна и чак се дразня на мен си. Може би това е и твоят проблем- прекалената подозрителност и търсене на теле под вола, знам ли...Последно време съм се пуснала на течението и да видим как ще ми се отрази.
Да и при мен е така. Има някаква подозрителност, но е по скоро, че е прекалено хубаво за да е истина. И дебна от къде ще дойде лошото. И все пак е хубаво и му се отдавам и до една степен съм по течението.

# 22 312
На мен ми е чудно как така заклеймявате хора, които са останали без работа.
Скрит текст:
И не, нямам предвид мързел и нетърсене на нова такава, но в конкретния случай става дума за голямо обезщетение за безработица, което означава, че ще е малко по-трудно да намериш бързо еквивалент на добре платената работа, която ти е осигурила добро обезщетение на борсата, а хванеш ли се за по-малко пари, обезщетение на таратанци (прекратява се изплащането на такова). Та, кой е смотльото? Този, който получава обезщетение за всички месеци, за които му се полага или този, който го избива на чест и веднага си намира работа, но по-ниско платена.[/i]
Аз го заклеймих, не защото дреме на борсата, а защото гледа да не се мине, ако  даде 5-6 лв за три кафета.
Само това е достатъчно да ме "осведоми", че тоя човек НЕ струва.
Потвърдено от следващите постове на момичето.....ще живея аз с някого и всеки ще си има отделен рафт в хладилника?МОЛЯ?

# 22 313
Винаги в началото нещата изглеждат хубави. Винаги си мислим, че сме намерили идеалният, докато малко по малко лустрото започва да пада. Когато един мъж ухажва жена, обикновено е склонен да задоволи всичките и капризи и прави всичко възможно да се покаже в най-добра светлина. Постепенно започва да си показва истинският облик, като не е задължително той да е на някакъв дзвер. Ние, жените също искаме да покажем най-доброто от себе си. В крайна сметка най-важното е дали взаимно ще можете да направите компромис с недостатъците си или те ще се окажат нетърпими за другия.
ПП. Относно рожденият ми ден и плащането на сметката - не съм ги канила специално на РД. Срещнахме се по друг повод, решихме да пийнем нещо и аз казах, че ще почерпя, защото имам РД. Не е да съм ги канила специално и той да се е хвърлил да плаща.

# 22 314
  • София
Целта не е да дебнеш за лошото, а да си отваряш очите за предвестници на лошото.

Самата комбинация на човека с обезщетенията и поведението му спрямо момичето на мен ми смърди, сори. Иначе, винаги можем да се хванем за едно от нещата и да кажем, че не е непростимо, но когато са в един човек, се създава образ на лентяй потисник.

# 22 315
  • София
Си, доста далеч от възмутена съм. Мнението ми е, че ако момичето се чуди дали има проблем във връзката си, тя самата ще поиска съвет, но да питаш съвсем странични хора дали еди си какво във връзката на приятелка е правилно или не, не ти влиза в работата. И още повече, че едва ли не сравнява нейния приятел с гаджето на приятелка, което също не е хубаво, защото хората сме различни, както и връзките ни. А относно анонимността момичето си каза и града, както и доста подробности относно двойката.

Аз едно не мога да разбера- нуждата да четеш морал и да набиваш канчето на пълнолетни хора в анонимен форум, кое е редно и кое е нередно!
По същата- твоята логика, на теб не ти влиза в работата кого и как коментира съфорумката.

# 22 316
  • Пловдив

Аз едно не мога да разбера- нуждата да четеш морал и да набиваш канчето на пълнолетни хора в анонимен форум, кое е редно и кое е нередно!
По същата- твоята логика, на теб не ти влиза в работата кого и как коментира съфорумката.

Писала съм “мнението ми е” в посочения от вас коментар, това далеч не е четене на морал или набиване на канче. Тук мисля, че всеки е свободен да си изкаже мнението, а това е моето. Аз не бих била щастлива и доволна, ако прочета истории от моя живот, разказани тук от моя приятелка.

# 22 317
За последните 30тина години нито веднъж не ми се е случило да пия кафе/бира/ коктейл и подобни в заведение, в компанията да има мъж ( мъжът на приятелката, колега, гадже, случаен познат, с когото убиваме половин свободен час заедно и пр.)  и да плащам чиято и да била сметка, още по-малко общата. Разбира се, когато съм поканила хора с повод, аз плащам. Но ако някой мъж с комплекси държи да се докаже, плащайки, нямам против. По същия начин би ме развеселил и въпросният приятел на приятелката в така описаната ситуация. С удоволствие ще му предложа на всеослушание да платя и неговото кафе, че и пари на заем за 2-3 кюфтета.😁

# 22 318
  • SF
Мерси, ние сме простите, дето ги плащаме тези астрономически осигуровки, за да може някои хора да си почиват платено 2-3 месеца всяка  година на трудовата борса.

Е, да. Това е смисълът на общественото осигуряване.

Общи условия

Активация на акаунт