?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 819 172
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 18 210
  • Мнения: X
The Catcher in the Rye вече им го казах..  

и не веднъж майка ми специално се е обръщала към мен, а не към брат ми... Когато бях бременна ми се обаждаше късно вечерта да ми се оплаква от баща ми... имаха си някакви проблеми.... и когато й кажа... обърни се към брат ми.. тя" ами да не го притеснявам"...

Salsisha, аз не разбирам такива родители.

Благодарна съм на моите поне за едно- показаха ми как да Не възпитавам моето дете...

_viki, със сигурност аз няма да получа нищо.. баща ми още преди да се омъжа ми каза " ти нали знаеш, че всичко остава за брат ти"...

# 18 211
  • Мнения: 18 522
Не бих се занимавала  с родителите си в такъв случай. Бих им казала - ОК, сдобрени сме - чао. И толкова. Може да се чуваме на празници и т.н. нямам проблем. Бих разчитала само на себе си и не бих се оставила да ме тормозят.

# 18 212
  • Мнения: X
П.с. между другото тук под всеки втори профил да не се крие маг Рени, със своята "позитивност"?
Хората се оплакват, а пък повечето от вас ги ядат с парцалите.

# 18 213
  • Мнения: X
Приятерят ми в компания каза, че няма късмет с жените. Неумесно ми прозвуча. Аз го приех лично.
Готвя му, чистя му, въртя къщата, не го изнудвам да ме черпи или купува. Не съм и някоя грозотия- симпатична съм.
Какво заслужава, да му бия шута или да му се сърдя малко?
Трябва ли да съм злобна кучка, за да ме уважава?

# 18 214
  • Мнения: 9 196
Е, кой я е изял с парцалите, напротив. Когато родителя е тъп и скапан, детето, макар и порастнало, няма как да се обвини в каквото и да е. Аз напълно я разбирам, че и е писнало и иска да преустанови всякакъв контакт. Донякъде я разбирам, че и е гузно, но не съвсем - такива хора не заслужават нищо и не им се дължи нищо.

Вики, спри да гледаш канал 3, че и имената им знаеш...

# 18 215
  • Мнения: 3 732
Донякъде разбирам Анонимната с майката. Има хора за които е важно само мъжкото  дете. Женските деца кучета ги яли - гледаш ги, пък като се омъжат в чужда къща отиват да слугуват.
21 век сме но тия разбирания още съществуват, особено в по - малките градчета.

Анонимната с шефа - по - вероятно е да се филмираш без нужда. Дали е шегаджия и веселяк или наистина пробва дали ще му пуснеш - 50:50 е.

Колкото до клюките - винаги ще ги има.
В моята работа сме затворен колектив - външни хора няма. Работата е скучна и монотонна. Такива неща чувам за себе си които дори не съм и подозирала. Моята реакция е да се забавлявам. Чудя се колко празен и тъжен е живота им, че да измислят нереални неща. Спала съм с всеки, който си е поискал - а много си искат; наркоманка съм; алкохоличка - ОК, такава съм. А не съм!
В началото ми беше много гадно, но после пораснах и поумнях. Сама им подхранва слуховете и грам не ми пука.
Който е искал да ме види истинска ме е видял и не вярва на слуховете.




# 18 216
  • Мнения: 25 441
Приятерят ми в компания каза, че няма късмет с жените. Неумесно ми прозвуча. Аз го приех лично.
Готвя му, чистя му, въртя къщата, не го изнудвам да ме черпи или купува. Не съм и някоя грозотия- симпатична съм.
Какво заслужава, да му бия шута или да му се сърдя малко?
Трябва ли да съм злобна кучка, за да ме уважава?

Че каква жена си му ти? Слугиня... Поне плаща ли ти добре?

# 18 217
  • Мнения: X
Salsisha, всъщност съм преустановила контакт от няколко години... но колебанието ми е дали ако се разболеят да се отзова...

Ако се отзова бих го тълкувала като "абе не бях права... давайте брата да е добре, пък мене не ме мислете", доколкото ги познавам те също биха го тълкували като че да съм допуснала грешка с моето сърдене.. А пък не ми се иска да падам по гръб, когато съм права за себе си. Те няма да се променят, а ако се отзова значи да се примиря.. Пък някак искам да знам, че чувството ми за дълг към тях не бива да е на всяка цена...

Исках да знам, че не съм сама, че има и други "деца" в моето положение.. че не съм някаква ... как беше... на която чашата да е наполовина празна..

Благодаря ви.

# 18 218
  • Мнения: 18 313
Скрит текст:
Със сигурност имат и своята гледна точка. Разрива според мен настъпи, когато завърших училище и заминах за чужбина за да работя, а не склоних да ги послушам да си остана в България и да запиша ВУЗ.


Да, после се върнах, но брат ми е доста манипулативна личност и ги е изманипулирал добре. За него е важен само той и никой друг....


Техните родители са такива, тоест моите баби и дядовци, те също. Отдавам го на възпитание в малкия град, ама това не ми помага да се почувствам по- добре... цял живот са делили децата си, тоест нас... Е вече имат само едно дете..

птица
, именно.. доста години се примирявах, казвах си.. ок, така са решили.. така да е... аз живея добре...
Ама когато ми се роди дете и въпреки, че им беше първо внуче не промениха отношението си казах писна ми. Не очакваха да им се противопоставя определено.

Големият ти проблем е, че имаш очаквания, които не се изпълняват, а ти отново си разочарована и те боли.
Спри с очакванията, защото родителите ти няма да станат такива, каквито ги искаш. Гледай си семейството и не мисли за тях.

# 18 219
  • Мнения: 13 679
Бий му шута! Да си търси достойната!

# 18 220
  • Мнения: X

Вики, спри да гледаш канал 3, че и имената им знаеш...
Не,  само Господари на ефира, редовно и ми е предостатъчно Wink
До тази дето се чуди как да реагира - била съм в подобна ситуация. Вдигнах страшна сръдня, разсърдих се не на шега. Той ми се извини и повече такива думи не чух.
Гледай какви са му делата. Ако те глези,  обгрижва и се интересува от теб, прости му. Но е хубаво да му покажеш, че не ти е харесало. И, че ти е обидно. Няма значение, как той  на шега или не е казал тези думи.

# 18 221
  • Мнения: 47 888
Не го мисли. Не се знае кога и как ще се разболеят и каква ще е ситуацията. Ще реагираш на момента, както го чувстваш и имаш възможност. Живей си живота за момента без тях.

# 18 222
  • София
  • Мнения: 17 706
Доста детински начин на разсъждение. Не е нужно да си кучка. Просто да не МУ готвиш, чистиш и съобразяваш с него, както му скимне. Тогава ставаш подметка и такива идиоти като този нито го оценяват, нито те обичат. Дори ще изисква повече.
Забелязвам, че с младите момичета, които нямат против да ги черпят и поиздържат, се отнасят по- добре, но то е част от цялостната картинка. А ти си low maintenance. И аз не обичам да ме "водят" тук и там, и да ме черпят, но това си има цена. Не бих седнала да хрантутя всекидневно някого и да му почиствам под крачетата. Че и да смятам, че МУ чистя. Изначално ти е грешна представата. Намери баланса. А ти понеже правиш и всичко друго, те унижава в компания. (щото е идиот, де).
Питай го защо го е казал и че това те наранява. На бас, че отговорът ще е "прекалено си чувствителна/мнителна/докачлива/нямаща чувство за хумор, аз просто се шегувах". Искаш ли да се обзаложим?

# 18 223
  • Мнения: X
Няма нужда. Точно това отговори, майтап да ставало. А звучеше много сериозно, чак съм сигурна, че го мисли. Яд ме е, защото потъпква същността ми, кара ме да се чувствам незначителна и натрапваща се.

# 18 224
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
А ти защо си с него? Кое те кара да го търпиш?

Общи условия

Активация на акаунт