Въшки

  • 299 780
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 070
Привет момичетааа...и аз се присъединявам към отбора на въшките  Grinning
Сестра ми и аз имаме въшки. При нея е по-тежко направи една терапия с виприн - паднаха 3 въшки след това боядиса косата си, но гнидитее продължават да стоят.Изключвам пощенето, защото има много гъста коса до кръста...Утре мислим да пробваме с кучешкото...дано да стане
При мен паднаха 2 въшки и се боядисах и като чели нямям гниди . Утре на светло ще се погледна  по-обстойно..

# 211
  • София
  • Мнения: 38 476
Щом се е боядисала - няма страшно.

Дъщеря ми се нави и мъжът ми я подстрига. Стана много добре, между другото. Нещо такова:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/c2/d3/cf/c2d3cf88030fd … ffb0940cbb972.jpg

# 212
  • Мнения: 491
Вчера като си взимах Вятърко от училище госпожата каза, че са имали две дечица с въшки и решихме да вземем профилактично шампоан. Гледах му косата - нищо не открих. Тази вечер се измихме с шампоана - Випирин клийн - като постояхме с него около час. После като го минах с гребенчето се оказа, че са много - на всяко минаване се пълни! Много са дребни въшките, а гниди няма. Близка ми каза, че са такива, защото са малки, новоизлюпени. От моята коса също паднаха, но не толкова много. Сега съпругът ми се е намазал и след малко ще го решим. А мъничката не смея да я мажа. Тя е още с бебешка, много рядка коса и има доста кел. Внимателно я гледахме и с гребенчето я минахме, то дори това гребенче минава много лесно на нейната тънка коса и нищо не открихме.

Странното е, че на опаковката на ВИПИРИН КЛИЙН пише, че се нанася на мокра коса и се втрива добре до получаването на пяна, а пък вътре в упътването пише, че се нанася на суха коса докато се намокри добре от самия препарат - кое ли е вярното!?

Утре ще вземем листерин, масло от розмарин и от чаено дърво Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 1 966
Melodiya, и моята беше на толкова като ги хвана в яслата, ние се чистихме с шампоан Паранит, не е имала никакви проблеми с него, не дразни изобщо скалпа, а и се седи само 15 мин, не 2 часа Peace След като я намажа, слагах отгоре найлонова шапка, че да не ми маже навсякъде. Аз лично съм доволна, спазвахме си указанията и с 2 нансяния се изчисти напълно, но за всеки случай направихме и 3-то, но по думите на сестрите от яслата други въшлясали нямаше в групата, а това май е най-решаващо за трудността на изчистването.

# 214
  • Мнения: 11
Паранит Шампоан, не напразно е най-продавания препарат в Европа за въшки.

# 215
  • TX
  • Мнения: 590
.......

Паранита съдържа минерално масло - само има правиш малко масаж на въшките, зашеметяваш ги, даже не ги убиваш, а гнидите остават живи и се излюпват още след седмица!
е тук пък съвсем не съм съгласна, ние третирахме с :
  • маската от газ + оцет и зехтин резултат за нас нула
  • после с лавандула и чаено дърво пак въшките спечелиха
  • после кучешко и пак имаше живи въшки
след всяко третиране следваше пошене до "чисто и на др. ден пак
  • накрая с паранит и след седмица повторихме ей така за вс. случай, въпреки че след третирането от първия път нямаше нищо после
дали са се уморили от нас незная, но всичкото това е в рамките на 4 дни, като през тези дни всичкото постелъчно бельо и дрехи носени минаха през пералнята на 90 градуса и това вс. ден. бях пред изтрещяване

# 216
# 217
  • TX
  • Мнения: 590
ние също за Хидрин отидохме в аптеката по препоръка на моя близка маг. фармацевт, но нямаше и ни предложиха аналог паранит с който се изчистихме

# 218
  • Мнения: 46 508
Паранит Шампоан, не напразно е най-продавания препарат в Европа за въшки.
Най-продаван е, защото на доста места има само него и хората нямат избор.
Цената е неоправдана за действието, което има.
Кучешкото действа от раз, ако е приложено какво трябва и не се налага пощене. Не всяка коса позволява такова. При моята е невъзможно.

# 219
  • Мнения: 7 110
Паранит Шампоан, не напразно е най-продавания препарат в Европа за въшки.
Най-продаван е, защото на доста места има само него и хората нямат избор.
Цената е неоправдана за действието, което има.
Кучешкото действа от раз, ако е приложено какво трябва и не се налага пощене. Не всяка коса позволява такова. При моята е невъзможно.
Нямаш идея как сваля боя за коса. Миналата година в тимбалейката на дребната намерих три гниди без живот с тях, но профилактично изкъпах и себе си Паранит. И стана чудо. Прекрасната ми нова боя за коса падна отмах.  Mr. Green
След това вече си пръсках с протект енд гоу по препоръка на една от майките на деца в групата и към момента нямаме проблеми. Но гадините за много дълго време бяха по главите на няколко от дечицата. Явно са предразположени да си завъждат, но и контактуват повече с ученици.

# 220
  • Мнения: 491
И ние сме в 30то у-ще. В четвъртък минала сестрата да ги проверява и констатирала, че нашия клас е чист. Аз обаче като си проверих детето същия ден вечерта намерих много гниди. Е все пак нямаше живи. Лошото е, че в училище ги поглеждат само на тила, а тези са някакъв нов вид - зад ушите и на тила няма, а ТЕМЕТО е пълно!

Племенницата е в друго училище, в кв. "Младост" и целия първи срок борят въшките. Днес майка й ми каза, че от гела на Хидрин са доволни, но спрея е абсолютно НЕефективен - детето е хванало въшки именно със спрея Simple Smile

# 221
  • София
  • Мнения: 491
На нас Паранита ни помогна най много..Вярно, че е скъп, но с едно шише 4 пъти мазах, да се застраховам.. А сме си с гъста и дълга коса..  От както слагам и Розмарин в шампуана, вече 2 месец не съм намерила нито гниди, нито въшки. За Хидрина,  първият път като намерих гниди с него напръсках обилно косата,  и след 10 мин като взех да реша само живи въшки вадех.. Но по лошото е, че на другият ден отново извадих живи въшки от косата. На нас специално не ни помогна.. Явно си е до човек..

# 222
  • При децата ми
  • Мнения: 6 058
На нас Паранита ни помогна най много..Вярно, че е скъп, но с едно шише 4 пъти мазах, да се застраховам.. А сме си с гъста и дълга коса..  От както слагам и Розмарин в шампуана, вече 2 месец не съм намерила нито гниди, нито въшки. За Хидрина,  първият път като намерих гниди с него напръсках обилно косата,  и след 10 мин като взех да реша само живи въшки вадех.. Но по лошото е, че на другият ден отново извадих живи въшки от косата. На нас специално не ни помогна.. Явно си е до човек..

По колко капки се слага от маслото в шампоана? Аз имам в момента само от лавандула, но един път ги намазах със съвсем малко количество отзад на тила и зад ушите и опищяха света, че миришело много на гадно. Crazy Искаха даже да хвърлят шишето, че да не ги мажа с това "отвратителното". Tired

# 223
  • Мнения: 753
Здравейте, върнах няколко страници, но не можах да намеря кое е това....кучешкото за което пишете?

# 224
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ето това е.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт