Въшки

  • 299 738
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 390
  • Мнения: 354
Нямам идея какво да правя вече. Въшки нямаме, но по една две гниди намирам. Мазах с препарати, оцет, маз, чаено дърво, дори купих днес от книжарницата една лупа- по- големичка, та да не изтърва нещо.

Да питам, тези от вас майки, които няма кой да ви пощи- как се справихте ?

# 391
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Мазах се успоредно с детето , без значение имам или нямам .
През 4/5 дена месец/ два, тъй като няма кой да ме пощи.

# 392
  • Мнения: 720
Старателно се прочесвах с металното гребенче от Паранит-а + часовникарска лупа за оглеждане на подозрителните находки. Естествено, със съответната обработка с препарати, ако откриех неканени гости. Така успявах да уловя гадините още в самото начало, преди да са ме опаразитили значително. Използвах гребенчето малко по-различно от обикновен гребен - важно е да се забие дълбоко още в основата на кичура и после да се изтегли, защото гнидите обичат близостта на главата. Въпросът ми напомни за това важно действие и се сресах пак  Simple Smile.

# 393
  • Мнения: 46 508
Да питам, тези от вас майки, които няма кой да ви пощи- как се справихте ?
С кучешкото.
Мен имаше кой да ме пощи, но с съм с много гъста коса и винаги се пропускаше нещо, защото гребенчето трудно влизаше в косата ми.

# 394
  • Мнения: 8 934
И аз съм с дълга и гъста коса и само кучешкото ме спаси.

# 395
  • София
  • Мнения: 5 284
Да питам, тези от вас майки, които няма кой да ви пощи- как се справихте ?

Реша се и аз на няколко пъти след детски рожден ден и прочие съмнителни дейности. Децата пощя допълнително, защото ходят на градина и училище. Скоро не сме имали гостенчета, де, споделям минал опит.
Отнема около седмица до две изчистването, защото трябва да се изроди и изреше цялото поколение, ако не се пощи. Ако се пощи - пак толкова, защото все се случва да се пропусне нещо. По възможност пощенето на дневна светлина - на лампа много трудно се вижда добре...

# 396
  • Мнения: 354
Цялото тяло ме сърби- голяма съм паника. Мъжът ми ме гледа, уж нищо нямам, но не му вярвам много.
Мажа си се аз профилактично с всичко изброено тук- само дано не ми окапе косата  Embarassed

# 397
  • Мнения: 491
Преди около 3 седмици пак намерихме въшки. Определено идват от училището. Решим с електрическия гребен - бавно и нагоре. Факт е, че тези новите са по-устойчиви и не умират веднага на гребена (или просто трябва да му сменя батериите). За да е ефективен електрическия гребен е важно да се поддържа ЧИСТ! Примерно пърхут и мазна коса намаляват ефективността му. Аз го чистя постоянно. Може и да е досадно, но е по-малко досадно от постоянното мазане с препарати, от които миналата година засилено ми капеше косата и всички бяхме с много пърхут.

Сега почти ежедневно се проверяваме (и ние ползваме лупа). За сега улавяме въшките пресно полазили, преди са снесат гниди (само една гнида намерихме). Тъжното е, че в училище не се обръща достатъчно внимание на проблема и колкото и да чистим те пак си идват от там. Сега ще тестваме друга превенция, че миналогодишната с етерични масла не беше ефективна при нас.

# 398
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Мелодиа, каква друга превенция?
Аз от миналата година такъв дерматит си докарах, че....
При мен гребен не може да влезе в косата ми и само -мазане.
Ползвам масло от чаено дърво за превенция.

# 399
  • Мнения: 491
Мелодиа, каква друга превенция?
Аз от миналата година такъв дерматит си докарах, че....
При мен гребен не може да влезе в косата ми и само -мазане.
Ползвам масло от чаено дърво за превенция.
Ами поръчала съм един препарат, с който брат ми третира племенницата и с него успя да я изчисти миналата учебна година, а сега го ползва като превенция. Препарата е за животни и се предлага най-вече за кучета и котки с различна концентрация. Има го на разтвори, пипети и май в сухо състояние, но не съм сигурна. Брат ми е зоолог, по-точно херпетолог и с този препарат си дезинфекцира влечугите. До колкото знам, може да е опасен, ако не вземеш правилната концентрация (четох за натровени котета). Та за това си чакам моята разфасовка и не смея да пиша без лично да сме го тествали, да не стане някоя беля, ако тръгне друг да го прилага неправилно.
Иначе се ядосвам на политиката в училище - миналата година няколко пъти подавахме сигнал, че сме с въшки да вземат мерки. Последния път класната директно ми каза, че вероятно ние ги носим, щото другите нямали, а само ние се оплакваме!!! Моето дете е на режим дом-училище-дом и много рядко ходим другаде. Събота и неделя се третираме, пощим, пускам го в понеделник чист и вечерта идва с живи пълзящи въшки! Лятото ги изчистихме, сега през учебната година пак дойдоха. В училище не ги преглеждат - дамо им надничат за 2 секунди в главите. Явно някой не се доизчиства добре или живее в контакт с други заразени и те плъзват. Но ми стана много криво от отношението на класната и излиза, че трябва да си мълчим иначе ни бележат като виновници за въшките Sad Добре поне, че в градината на малката мерките са по-строги и се отнасят с разбиране. Когато има баткото-ученик въшки, съобщавам и в градината, че в семейството сме имали, да са нащрек и да проверяват. Хората казаха, че не е само нашия батко, има и други деца, но взимат веднага мерки.

# 400
  • Мнения: 4 199

Иначе се ядосвам на политиката в училище - миналата година няколко пъти подавахме сигнал, че сме с въшки да вземат мерки. Последния път класната директно ми каза, че вероятно ние ги носим, щото другите нямали, а само ние се оплакваме!!! Моето дете е на режим дом-училище-дом и много рядко ходим другаде. Събота и неделя се третираме, пощим, пускам го в понеделник чист и вечерта идва с живи пълзящи въшки! Лятото ги изчистихме, сега през учебната година пак дойдоха. В училище не ги преглеждат - дамо им надничат за 2 секунди в главите. Явно някой не се доизчиства добре или живее в контакт с други заразени и те плъзват. Но ми стана много криво от отношението на класната и излиза, че трябва да си мълчим иначе ни бележат като виновници за въшките
Почти същото, но в по-мек вариант ни казваха и на нас в детската градина преди 2г. Оказа се, че сме били от последните на "опашката" с въшките- хванахме ги март, а хората пощили още от нова година. Та ние сме първопричината! Crazy

# 401
  • Мнения: 4 303
Не ви ли е странно, че някои деца по често имат въшки от другите?
На какво се дължи, някой има ли обяснение?
Кръвната група не е, а друго?
Много семейства сдве деца на около една възраст споделят, че и при тях е така: едното има, другото не.

# 402
  • Мнения: 1 153
Мелодия, ра2, да не ви дреме. Миналата година по това време и у нас беше така. Хората пощили два месеца, преди да разбера, че имаме въшки в училище. Когато си завъдихме и ние, се обадих на класната, тя се направи на изненадана. Дъщеря ми си остана седмица у нас, аз също, изчистихме се косъм по косъм, добре, че не сме с гъсти коси. Тръгна на училище, след два-три дни пак въшки. Така няколко пъти. Накрая, тъй като тя си оставаше у дома, излезе, че тя била въшлата. Леле, като кипнах. Повече от седмица им влизах в класа да ги пощя, постоянно намирах въшки и гниди. Родителите писнаха, техните деца въшки нямали. Питам ги, от къде са тия огромни люспи по главите на децата им, пърхот било. Да бе, да, всичките деца с яка себорея, а? Няколко деца изобщо не ги чистеха, само ги мажели, боядисваха, ей такива глупости. През ти две седмици моята си я оставих у нас, след това беше коледната ваканция. Вдигнах джангър на директора тая фелдшерка за къв е там - нямала право да преглежда. Как така? Помъкнах я с мен към класа, погледна оная, нищо нямало на децата. Накарах я да остане и под нейния и на класната погледа прегледах същите деца, които тя прегледа. Въшки в различни калибри  и гниди. Показах ги и на двете и млъкнаха. Класната лично ми се похвали, че се била изрусила, че нямало кой да я пощи. Тъпачка, те гнидите упорити, не мрат от боя. та ей-такива неща. Най-накрая, след коледната ваканция, всичко свърши. Сега ползвам едно спрейче, не му помня името, по аптеките го има - 12-13 лева е. Пръскам сутрин на леко влажна коса и така.
Успех с тая напаст, битката е продължителна, когато повечето неглижират проблема.

# 403
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
И при нас е така от миналата година на пролет се почна проблема , чистя я даже отпуск си взех пращам я въшки .Обаждам се на повечето майки , мълчат.Изчистих я купих спрей за превенция сложих във всички шампоани масло от чаено дърво и така .Дойде лятото и сме си вкъщи и един ден хоп наново , а то съседското дете с което си играят пълно пълно такова нещо не съм виждала на всеки косъм по няколко гниди .Намазах и него говорех с родителите и така до есента . Тръгват пак и сагата с въшките се почна .А между другото първия път ходих в училището говорих с класната и със сестрата тя  сестрата ми казва че те не били длъжни да ни чистят децата абе глупости колкото искаш .Почна училище и почнаха да пищят и други майки  ,пак при класната , сестрата и директорката нищо до сега си е същото през месец се пълним и не знам какви са тези родители какви са тези сестри какво е въобще това нещо .Направо ми писна.Вече си мисля че и аз като Теуа 75 трябва да отида в училище да пощя . #Cussing out

# 404
  • Мнения: 2
То, пощенето ще стане, няма начин, но предупреди в детското заведение да си проверяват децата.
Да го изпратиш обезпаразитено и всеки ден да умираш от страх, не си е работа.  ooooh!

Иди в аптека и поискай препарат, който се нанася след измиване на косата. Има такъв, но сега не знам как се казва. После третираш след  седмица с него ( поне 3 седмици подред, а може и повече).
Този препарат предпазва и от влизане на гадинките в косата  до две седмици след третиране, но вярвам, че ще миеш косичката на детето на една. Спомням си, че миришеше приятно, на портокал, но беше преди доста време.
Успех!

пп. Има един препарат Виприн - дъщеря ми не го понесе, а и аз я оставих с него малко повече, понеже заспа и не успях да го отмия навреме (може би 2 часа след указаното време). Наложи се да търсим кожен специалист, за да оправим проблема, така, че с него внимателно! Naughty
Знаете ли дали е възможно да има много гниди и една въшчица?

Общи условия

Активация на акаунт