Въшки

  • 299 556
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 192
Не знам, но ход на мисли: Въшките не се виждат, ако са по-малко, защото са подвижни, а гнидите са в основата на косъма, неподвижни и обикновено те се забелязват. В началото на инвазията- малко въшки могат да снесат много яйца, едва след излюпването на яйцата броят на живите пъплещи гадове рязко нараства. Колко са въшките- преценка след работа със ситното гребенче, което ги изтегля от косата и остават по него. Ако главата е третирана с препарат, то препаратът основно действа на живите въшки, но не и на гнидите / изключение- шампоанът с перметрин/, така че намалява броя на въшките с пожелателен характер- да ги изтрепе всичките, но обикновено не се получава. Оставя ги замаяни и омаломощени след третиране, но не и умрели. Много гниди при малко въшки- или ранен етап на опаразитяване, или щадящо ресане с малък "улов", според мен.

# 406
  • София
  • Мнения: 5 283
Новородените въшки са наистина мноооого мънички. На някои цветове детска косица адски трудно се забелязват. На лампа, примерно вечер зимата, мисията е още по-невъзможна. Отделно те си се движат и чисто физически е възможно докато се преглежда една част от косата, да се изместят към друга. Така че с едно преглеждане/мазане на практика нищо не се прави, освен известно намаление на популацията...

# 407
  • Мнения: 11
Въшките живеят до три 3 дни без приемник, не може да изчистите всичко на 90 градуса, просто няма как. та затова ви казвам ползвайте ПАРАНИТ шампоан третирате цялото семейство и след 7дена отново, защото ако има въшки попаднали на дрехи, мебели легла и тн. и после отново на главата, да ги унищожите.

# 408
  • Мнения: 46 488
Третират хората, но действа само при нормални коси, защото основното е ръчното чистене. В общи линии само си хвърлят парите, никакво действие. Трябва да отстраниш ръчно гадините.

# 409
  • Мнения: 6
Благодаря,че споделите мнението за неостомозана, върши чудесна работа. Не си давайте парите на вятъра за шампоани ,пробвах паранита ,оказа се боклук за 21 лв. Срещу 1,80 за брой на ампула неостомозан ,разредих го само с 0,250 мл вода, напръсках и готово, не отмиваш и е ефикасно. Голямо БЛАГОДАРЯ ,за споделеното мнение ( съжалявам не помня кой го написа)!!!!  Hug   Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

# 410
  • Мнения: 8 929
Не се сърди човече го написа. И аз й благодаря.
Дъщеря ми се събуди чешейки се. Проверих я,нищо нямаше, сресах я със ситен гребен и намерих една мини въшка, сресах и себе си и при мен една мъничка.  Нямаме гниди. Имах две ампули неостомозан, намазани сме и двете в момента, утре ще се мием. Дано умрат ако има още. Миналата година неостомозана ни спаси, надявам се и сега да действа.

# 411
  • Мнения: 4 393
Неостомозана действа. Добре, че открих темата във форума и си спестих мъките по пощенето тази година. Миналото лято мазах с газ дъщеря ми, след като от препаратите в аптеките имаше точно нулев ефект. Газта имаше ефект, но пощенето ми отне близо месец, докато изчистя всичко.

# 412
  • Мнения: 62
Аз съм фризьорка, едниствения начин който съм открила (едниствения казвам, но не потвърждавам че е така. Мое мнение и наблюдения) е боядисването, изрусяването най - вече. Естествено при деца, не е препоръчително макарче имам и такива случаи. При деца съм чувала къна, колеги са ми казвали.

# 413
  • Мнения: 8 929
Аз съм фризьорка, едниствения начин който съм открила (едниствения казвам, но не потвърждавам че е така. Мое мнение и наблюдения) е боядисването, изрусяването най - вече. Естествено при деца, не е препоръчително макарче имам и такива случаи. При деца съм чувала къна, колеги са ми казвали.

Боядисването не действа.

Неостомозана действа. Добре, че открих темата във форума и си спестих мъките по пощенето тази година. Миналото лято мазах с газ дъщеря ми, след като от препаратите в аптеките имаше точно нулев ефект. Газта имаше ефект, но пощенето ми отне близо месец, докато изчистя всичко.

И при нас миналата година подейства, мисля че и сега, но при приятелката ми не подейства. Лично аз я мазах, но си останаха гадинките.

# 414
  • Мнения: 47 963
Според мен гадините са добили имунитет заради масовото му ползване

# 415
  • Мнения: 5 435
Бихте ли споделили повече за тези ампули, в аптеките има ли ги?
Онзи ден след къпане, суша косага на дъщеря ми и видях че има гниди. Лошо ми стана, пощих я два часа сигурно, намерих две три гниди само. Намазах я, аз също, но въшки нямаше. Всеки ден я преглеждам, направо ми омръзна. Отделно след баня я пръскам с Протект енд гоу, но явно няма особено голям ефект.

# 416
  • Мнения: 8 929
Във ветеринарните аптеки и клиники ги купувам. Мога да кажа в Бъкстон ,Павлово и Дружба къде ги има.

# 417
  • Мнения: 46 488
И при нас миналата година подейства, мисля че и сега, но при приятелката ми не подейства. Лично аз я мазах, но си останаха гадинките.
Да не би да се е изкълапа по-рано?

# 418
  • Мнения: 5 435
Бихте ли споделили повече за тези ампули? Дали ги има във всяка аптека, превантивно може ли да се използват?
Онзи ден след като изкъпах дъщеря ми видях няколко гниди на мократа коса. Пощих я доста време, мазах я с Виприн, въшки не открих.
Миналата година два пъти хваща въшки и аз естествено, мен няма кой да ме пощи. Така че ако тези ампули са ефикасни, още довечера ще се намажем.

# 419
  • Мнения: 8 929
И при нас миналата година подейства, мисля че и сега, но при приятелката ми не подейства. Лично аз я мазах, но си останаха гадинките.
Да не би да се е изкълапа по-рано?
Не, даже повече седя, аз я намазах следобед, тя се е изкъпала на другия ден сутринта. Ние с нея си мислим, че тогава са умрели, но синът ѝ е донесъл нови от училище след седмица.

Общи условия

Активация на акаунт