Въшки

  • 299 764
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1
Здравейте, изчетох цялата тема, защото имам фобия от паразити, въшки, бълхи и т.н! Скоро една приятелка ми каза, че дъщеря и има въшки да проверя моята, т.к. те са близки и играят често! Прегледах я, но не намерих нищо, но т.к. това за мен е болна тема изчетох всичко в нета и направо параноясах! Искам да се върна малко назад и да ви разкажа какво ми се случи, значи на 1 януари сутринта, както галих дъщеря ми по главата и и открих мъртва гнига, изпаднах в ужас, започнах да я ровя и открих тук там още, но все мъртви! Купих препарат Hedrin Once и я третирах един път и до там повече нито съм мислила за това, нито нищо! Аз я гледам постоянно по главата. До момента, в който моята приятелка ми каза новината за нейното дете! И започнах отново да я ровя по обстойно, ровя ровя но нито жива въшка, нито живи гниди намирам! Но пак намерих тук там умрели гниди! Питането ми е възможно ли е това, аз и първия път се учудих, защото знам има ли умрели значи ще има жива да ама не аз познавам добре тези гадове, защото като малка често страдах от тях, ако е имало живи и първия път до сега щеше да пламти, но пък без третиране на са умрели? Аз после както писах я намазах, но един път! Та ви питам, ако някой може да ми каже, възможно ли е тя да не е приемник по принцип да е минало нещо да е смески тук там и да е изчезнало, но гнидите от какво са умрели не знам! Искам да каже, че я пръскам превантивно с преди с протектор енд Гоу, но ми казаха че не помагал, сега купих Паранит с него пръскам и капвам и етерични капки, яко мирише на какво ли не? Много я ровя виждам добре, как само мъртви тук, там това не мога да си обясня?

# 436
  • Мнения: 4 208
Здравейте, изчетох цялата тема, защото имам фобия от паразити, въшки, бълхи и т.н! Скоро една приятелка ми каза, че дъщеря и има въшки да проверя моята, т.к. те са близки и играят често! Прегледах я, но не намерих нищо, но т.к. това за мен е болна тема изчетох всичко в нета и направо параноясах! Искам да се върна малко назад и да ви разкажа какво ми се случи, значи на 1 януари сутринта, както галих дъщеря ми по главата и и открих мъртва гнига, изпаднах в ужас, започнах да я ровя и открих тук там още, но все мъртви! Купих препарат Hedrin Once и я третирах един път и до там повече нито съм мислила за това, нито нищо! Аз я гледам постоянно по главата. До момента, в който моята приятелка ми каза новината за нейното дете! И започнах отново да я ровя по обстойно, ровя ровя но нито жива въшка, нито живи гниди намирам! Но пак намерих тук там умрели гниди! Питането ми е възможно ли е това, аз и първия път се учудих, защото знам има ли умрели значи ще има жива да ама не аз познавам добре тези гадове, защото като малка често страдах от тях, ако е имало живи и първия път до сега щеше да пламти, но пък без третиране на са умрели? Аз после както писах я намазах, но един път! Та ви питам, ако някой може да ми каже, възможно ли е тя да не е приемник по принцип да е минало нещо да е смески тук там и да е изчезнало, но гнидите от какво са умрели не знам! Искам да каже, че я пръскам превантивно с преди с протектор енд Гоу, но ми казаха че не помагал, сега купих Паранит с него пръскам и капвам и етерични капки, яко мирише на какво ли не? Много я ровя виждам добре, как само мъртви тук, там това не мога да си обясня?
newsm78 дали са мъртви или вече излюпени?

# 437
  • Мнения: 3 922
Вече са се излюпили. Нищо чудно дъщеря ти да е заразила другото дете.

# 438
  • Мнения: 4 199
А как разбираш, че са мъртви?

# 439
  • Мнения: 2 774
Гнидата се слага на нокътя на палеца, с нокътя на другия палец мачкаш, ако се чуе звук (подобен на пук)- жива е.
П.п Хахахаха,  с този пост съм директно към "смешки от форума"   Laughing

# 440
  • Мнения: 144
Здравейте, момичета. Някой ползвал ли е този гребен? Дали е ефикасен?
http://www.emag.bg/elektricheski-greben-protiv-vyshki-innofit-in … 106/pd/DNBQQMBBM/

# 441
  • София
  • Мнения: 5 285
Ползваме електрически, но не е точно този, а MEDISANA. Доволна съм. Раздадох всички накупени мазила и вече само с него се третираме всички.

# 442
  • Мнения: 46 508
На снимката ми се струва, че е като лента, не гребен със зъби, така ли е?
И да попитам убива ли гнидите или трябва да са излюпени?

# 443
  • Мнения: X
Здравейте, да попитам при момчетата, доколко късото подстригване минимизира шанса за наличие на въшки? Имам предвид, ако го подстригвам възможно най-късно (е, не гола глава) въшките могат ли пак да се захванат по някакъв начин?

# 444
  • Мнения: 8 934
На приятелката ми синът ѝ го подстригаха първо номер. Гнидите се виждаха на върха на косъмчетата. Трябва нула номер. Sad

# 445
  • Мнения: 1 110
Полудявам само при мисълта за гадинките. Засега детето не е имало въшки, но в класа доста деца имаха. През учебно време пръскам с този спрей като превенция: http://magazin.newage.bg/%D1%85%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D … B0-ceumed-pid5870 и редовно проверявам косата

# 446
  • Мнения: 1 705
И ние купихме тоя спрей, никаква полза нямахме от него.

# 447
  • Мнения: 144
На снимката ми се струва, че е като лента, не гребен със зъби, така ли е?
И да попитам убива ли гнидите или трябва да са излюпени?


Нямам представа. И на мен нещо не ми вдъхва доверие този. :-

# 448
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Записвам се, защото днес намерих въшка в главата на сина ми.
В аптеката ми дадоха това (Parasidose), което било еднократно и веднага ще пробвам (макар че освен това ще го пострижа нула номер)
http://apteka.framar.bg/30048671/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B7% … -110-%D0%BC%D0%BB

Някой има ли отзиви за него?

# 449
  • София
  • Мнения: 220
Аз от около година и половина насам, вече не се и стряскам като видя гнида, или въшка.  Mr. Green
Повече от 20 години не се бях сблъсквала с тези гадини, но както разбрах малко след като двете ми деца, които учеха в едно и също у-ще, въшлясаха едновременно, това било много често срещан проблем Shocked Shocked Като засяга не само малките класове, а и нагоре. Тъкмо ги изчистя, прибере се малкото,  почеше се и хоп- въшки пак. За два- три месеца сигурно седем пъти се заразяваха. И, все ги преглеждат в у-ще, сестрата минава и ги гледа.
За сведение става въпрос за 38-мо ОУ в София.
Третирам с Виприн и пощя, пощя  много.  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт