Въшки

  • 299 804
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 510
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Маслото от чаено дърво нас не ни опази :/
.....а на дъщеря ми докара такава екзема,че с месеци я влачихме....писала съм по -назад в темата  Tired
Внимавайте с чаеното дърво,третирайте малък участък предварително и ако няма реакция тогава действайте  Stop

# 511
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 791
По принцип само,когато я мия със шампоана тогава чаеното дърво има досег до кожата на главата.Ползваме и спрей против разплитане,който впръсквам по крайщата.Самия косъм,когато е наситен със този аромат от чаеното дърво нали би трябвало да отблъсква гадините?

# 512
  • Мнения: 3 922
Маслото от чаено дърво да не сте го ползвали неразредено? По принцип сипвам около десетина капки в  150-200 мл вода и пръскам три- четири пъти с пулверизатора при ресане сутрин. Не сме имали проблеми, а вече година го ползваме ежедневно и да чукам на дърво гадините не са се появявали.

# 513
  • София
  • Мнения: 5 285
О, да, разредено, разбира се, как неразредено  #Crazy
Просто споделям, че не ни опази, това е всичко.

# 514
  • Мнения: 24
Моля накой да ми каже откъде да си купя хубаво метално гребенче зада изчистя гнидите.Благодаря

# 515
  • Мнения: 8 934
Моля накой да ми каже откъде да си купя хубаво метално гребенче зада изчистя гнидите.Благодаря

Джъмбо.

# 516
  • Мнения: 46 508
Имай предвид, че при гъста коса пластмасата върши по-добра работа.
Пробвала съм с металното на Паранит и косата ми буквално разтваряше зъбите му. Никаква работа не свърши.

# 517
  • Мнения: 24
Благодаря ви

# 518
  • Мнения: 24
http://magazin.aptekastella.com/images/hedrin-stubborn-complect.jpg
Този препарат някои ползвал ли го е и гребенчето дали е достатъчно ситно и устоичиво за проклетите гадинки,

# 519
  • Мнения: 4 200
http://magazin.aptekastella.com/images/hedrin-stubborn-complect.jpg
Този препарат някои ползвал ли го е и гребенчето дали е достатъчно ситно и устоичиво за проклетите гадинки,
не

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 403
По въпроса за кучешките препарати.
На моя колежка ветеринар ѝ е продал Frontline Spot-on, вместо Неостомозан като я е убедил, че това е оригиналния и най-добър препарат с тази съставка. Възможно е да го е направил заради доста по-скъпата цена, но нейното притеснение е, че като е чела листовката е имало много предпазни мерки за хора и деца.
Въпросът е, може ли да замести Неостомозан с купения Фронтлайн?
Ветеринарят е обяснявал, че тези препарати се всмукват и задържат в кожата на скалпа и така предпазват в продължение на седмици! В листовката пишело точно това - не се нанася на козината на кучето, а в кожата на главата. Не е ли опасно и токсично за деца? Детето ѝ е на 4г. и е в голяма дилема дали да го приложи. Пробвала е повечето мазила от аптечната мрежа и никакъв ефект.

# 521
  • Мнения: 8 934
В темата досега никой не е писал за Фронталайн, а съм я чела цялата.
Повечето сме ползвали Неостомозан.
Действа от един път.
Минус е, че последствията са много пърхот, но и за него намерих решение, което мога да кажа, ако някой има нужда.

Моят съвет към приятелката ти е, да отиде във ветеринарната аптека и да си купи неостомозан без много да се обяснява за какво ще го ползва.

# 522
  • Sofia
  • Мнения: 403
Така е, и аз никъде не съм чела да се прилага.

# 523
  • Мнения: 13 542
В темата досега никой не е писал за Фронталайн, а съм я чела цялата.
Повечето сме ползвали Неостомозан.
Действа от един път.
Минус е, че последствията са много пърхот, но и за него намерих решение, което мога да кажа, ако някой има нужда.

Моят съвет към приятелката ти е, да отиде във ветеринарната аптека и да си купи неостомозан без много да се обяснява за какво ще го ползва.
Моля, сподели как се справи с пърхота?

# 524
  • Мнения: 8 934
В темата досега никой не е писал за Фронталайн, а съм я чела цялата.
Повечето сме ползвали Неостомозан.
Действа от един път.
Минус е, че последствията са много пърхот, но и за него намерих решение, което мога да кажа, ако някой има нужда.

Моят съвет към приятелката ти е, да отиде във ветеринарната аптека и да си купи неостомозан без много да се обяснява за какво ще го ползва.
Моля, сподели как се справи с пърхота?

Шампоан без СЛС (содуим лаурет сулфат). На българският пазар бюджетни съм намерила два, Алверде (4.50 лв)от ДМ и Бочко (3.80 лв) и пръскане със Себорал след всяко миене на косата.

Общи условия

Активация на акаунт