Въшки

  • 299 731
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 8 934



пръскането с масло от чаено дърво не беше достатъчна превенция у дома. просто го казвам, за да не разчитате чак толкова много на него. в учебно време преглеждането на косата за въшки у дома стана ритуал заедно с рязането на ноктите...

Чаеното дърво го препоръчах срещу пърхот. И при нас не действа като превенция за въшки.

# 571
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Ще следя с интерес темата, защото борбата с въшки у дома е дълга. За първи път щерката имаше през май 2015 и до сега непрекъснато се борим с променлив успех. Не съм вярвала, че ще ми се случи такова нещо Rolling Eyes Какво ли не съм мазала, какво ли не съм правила? Включително и я боядисах с боя заради амоняка, но цък, не помага! Проблема е, че косата и е дълга и много гъста и ръчното чистене е кауза пердута, освен ако не си взема 1 седмица отпуска и не правя това от сутрин до вечер и пак не съм сигурна, че няма да остане някоя гнида! Най - доволна до сега съм от Неостомозан. В смисъл след него най - дълго не сме имали въшки. И аз не съм доволна от спрея Хедрин за превенция. Превенция никаква! С 300 зора сега я навих да и подкъся косата, за да мога по - лесно да чистя...Ако знаете колко съм уморена вече от въшки и от мазане с какво ли не! Интересното е, че нито аз, нито баща и сме хващали до сега, а брат и имаше за този период само 3 или 4 пъти, но при момчетата е много по - лесно чистенето!

# 572
  • Мнения: 379
Аз ги прихванах от дъщерята и още сме в етап на чистене. Направо ми се реве с глас.

# 573
  • Мнения: X
И аз бях така, но се изчистих с мазане и ресане. Не се отчайвай!

# 574
  • Мнения: 197
здравейте,как се ползва точно неостомозана,само се пръска косата или се  втрива и в корените,колко време да стоим с него намазани,мирише ли след измиване,има ли опасдност ако се приложи и на детето.тези от аптеката не ни помагат-продължаваме да откриваме живи гниди,благодаря ви

# 575
  • Мнения: 8 934
здравейте,как се ползва точно неостомозана,само се пръска косата или се  втрива и в корените,колко време да стоим с него намазани,мирише ли след измиване,има ли опасдност ако се приложи и на детето.тези от аптеката не ни помагат-продължаваме да откриваме живи гниди,благодаря ви

Как се използва този препарат?

1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Успех!

# 576
  • Мнения: 197
ясно,да не втривам в корените-и най-добре да изчакам почивните дни-благодаря

# 577
  • Мнения: 3 483
Ох, и ние в клуба, привет.
Аз съм със следния въпрос. Като деца със сестра ми бяхме нон-стоп с гадинки, "на косЪм по сто и осЪм", казваше баба. Та много добре си ги спомням.
Хлапетата ми хванаха юли месец. Направихме два курса със Хедрин, при което въшките измряха и опадаха - в на малката - "русоляви" въшки, в на каката - "черни и тлъстички", точно според косите им. Доста чистих на ръка, кичур по кичур. Известно време нищо не намирах. Тия дни и на двете - на върха горе на главите, по 2-3 живи гниди, но чисто бели (пукаха). Интересно ми е защо са бели. Дали е от превантивното пръскане с хедрин от време на време, или...? Намерих само няколко жълтеникави към тъмно кафеви (каквито са по принцип нормалните гниди), но те бяха умрели. Въшка никъде не намерих дори след щателно чоплене и ресане. Възможно ли е да се чуе пукащ звук от бяла гнида (определено неизлюпена)?

# 578
  • Мнения: 46 508
Аз знам, че пукне ли, жива е. И са си точно бели на цвят.
Не сте се били изчистили предния път. Същото се получи при нас, когато ползвахме Хедрина.
Със сигурност има и живи въшки, но не винаги можеш да ги видиш.
Започвайте пак чистене, че 15 септември наближава Simple Smile
Успех!

# 579
  • София
  • Мнения: 5 284
Електрически гребен - след рязане на ноктите подреждаме народа и ги изресваме. Това е спасението у дома. Никога не знаеш откъде ще ги довлекат...

# 580
  • Мнения: 1 208
Електрическия гребен мори ли гнидите? А въшките само ги локализира или ги убива?

# 581
  • Мнения: 3 483
Досега четох за гребените. Пише, че ги убива.  Ако се появят отново, направо го взимам. Засега купих паранит само заради гребена, понеже нямах никакъв ситен гребен, а и никъде наоколо не намерих по аптеките тук. След щателно изресване и пак мазане с хедрин, днес не открих на децата нито една гнида, нито жива, нито мъртва. Но мен, понеже ме преглеждаха кой ли не приятел и всички твърдяха, че нямам нищо в главата, днес като се сресах след щателно измиване 50:50 оцет и вода, с гребенчето изресох поне 50 умрели гниди в главата си, всичките сиви и черни, защото се боядисах с крем-къна 2 пъти за 2 седмици. Силно предполагам, че боята си е свършила работата, едва ли е хедринът. Но явно съм била пълна. Ужассссс!!!! Simple Smile

# 582
  • Sofia
  • Мнения: 2 479
зелено човече, кой модел гребен имате вие? Явно действа, да не действам на проба-грешка, че учебната година започва, иска ми се да имам превантивно всичко възможно...
Благодаря!

# 583
  • Мнения: X
И мен мъжът ми като ме гледаше и все нямах. А като взех гребена и какво чудо ми падна от главата, бедна ви е фантаСТИКАТА!

# 584
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Дайте линк за ефективния гребен , момичета!

Общи условия

Активация на акаунт