Въшки

  • 297 525
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 730
Ние не живеем в Бг, но нашествието с въшки и тук е ужасно... Най-ужасното е, че никой не благоволи да си чисти децата, защото препаратите били много скъпи...  Close В чудо се видях миналата година с малката, в градината винаги имаше въшки..  ooooh! Сега е 1 клас, в друго училище и отново е хванала... Като започна да се чеше и я погледнах - пълна е с гниди... Призля ми.... И се започна едно мазане с лосиони, шампоани и е ресане, падат въшките, но гнидите остават явно, защото след няколко дни отново я сърби... Снощи реших да предприема друго, минах й цялата коса в основата до скалпа с  малка маша за вафли... Изгорихме ги тия гниди или поне, които видях и намерих...  Mr. Green Но ако има останала въшка пак ще се започне... Sad Така я харесват тия пусти въшки... Grinning
Аз също се намазах профилактично с един лосион и като ме засърбя тоя ми скалп и пърхот се опитва да ми излезе... Не знам сега с какво да се оправям, скалпа ми и без това е страшно чувствителен... Мисля неделя да се третираме с кокосово масло и лавандула... Или направо да вземам къдрин.... Ужасена и изморена съм от това третиране... Twisted Evil

# 646
  • Мнения: 4 180
Какъв къдрин? Тук пише за кисел и алкален
http://bulgaria.haironline.eu/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0% … %D0%BD%D0%B5.html
Има ли значение какъв точно?

# 647
  • София
  • Мнения: 2 799
Не уточни дермотологът. Аз купих:
https://zachoveka.com/image/cache/catalog/VELIZAR%202/SERI-KADRI … product_popup.jpg
Има 0, 1 и 2. Единицата ми препоръча фризьорката - за нормална коса бил. Слаб.

# 648
  • София
  • Мнения: 166
Не изгаря ли много косата от къдрина?

# 649
  • Мнения: 4 730
Аз пробвах къдрин на децата, защото на малката намерих гниди и явно и въшки е имала... Да попитам гнидите сърбят ли или когато има въшки тогава е сърбежа? Та от къдрина, никаква полза... Още след няколко дни при къпане свалих няколко въшки... Може умрели да са били, но сърбежа и след това продължаваше... Вече съм се видяла в чудо с тия въшки, няма нищо ефективно и с дълготраен ефект...Frowning1
За изгаряне от къдрина не видях, държах 10 мин, освен гадната миризма няма нищо друго като ефект... Използвах къдрин за нормална коса, по-лекия вариант.. Може би трябваше да взема силния?!? Мисля, че къдрина не убива гнидите и те пак се излюпват... Освен това миризмата му не отблъсква въшките, както пишеха някои по-напред в темата... То миризмата след една нощ беше изчезнала...И въшките пак налазват...Не ги спира също мазане с лавандулово масло и от чаено дърво... Мазане с кокосово масло и боядисване също не помагат...

# 650
  • Мнения: 46 437
Сърби, когато те ухапе живата въшка.
Гнидата е само яйцето им, то си седи затворено и чака да узрее.

# 651
  • София
  • Мнения: 5 270
Без пощене не съм убедена, че има как да се очисти човек. Освен това ако се ходи на градина или училище, то си става задължително.

# 652
  • Мнения: 2 770
Ние се изчистихме без пощене, то мен нямаше и кой да чисти, де. С кучешкото споделено от Не се сърди човече.

# 653
  • Мнения: 8 889
Ние се изчистихме без пощене, то мен нямаше и кой да чисти, де. С кучешкото споделено от Не се сърди човече.

И ние без пощене.

# 654
  • Мнения: X
Гребените се използват точно с такава цел. И мен нямаше кой да ме пощи, но с мазане и ресане, стават нещата.

# 655
  • София
  • Мнения: 166
Т.е. с кучешкото падат и гнидите???

# 656
  • Мнения: 5 225
да падат изсъхват и падат, изпробвано е

# 657
  • София
  • Мнения: 166
да падат изсъхват и падат, изпробвано е

Супер, много благодаря:)

# 658
  • Мнения: 4 730
Koe e това кучешкото, може ли линк? Дали ще го намеря в чужбина? От ветеринарна аптека ли се взема?  newsm78

# 659

Общи условия

Активация на акаунт