Въшки

  • 299 869
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 13 544
Koe e това кучешкото, може ли линк? Дали ще го намеря в чужбина? От ветеринарна аптека ли се взема?  newsm78
https://zoomagazintiger.com/neostomozan

# 661
  • Мнения: 4 734
Благодаря ви момичета, ще го търся този препарат.. Иначе днес поръчах електрически гребен срещу въшки... Има и положителни и не дотам добри коментари, но реших да пробвам... Дано най-накрая намеря решение на тия зарази... Whistling

# 662
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Има и моето дете. Една седмица училище и ето го резултата.
5-6 големи паднаха. Добре, че имах паранит от преди две години изостанал, че веднага я намазах.
За мен утре ще купувам нещо.
Божке.............като си спомня какво беше.
Цялата учебна година предстои....
Момичета, споделете за резултата от къдрина и какъв точно вземате.

# 663
  • Мнения: 1 705
Аз купих, ама не се реших да го пробвам, а и нали видях мнения, че не е подействал, седи в шкафа, още се чудя...

# 664
  • София
  • Мнения: 166
Аз купих, ама не се реших да го пробвам, а и нали видях мнения, че не е подействал, седи в шкафа, още се чудя...

Мненията бяха и в двете посоки. Мен ме притеснява да не започне още повече да й се бели главата... че от тези препарати сега си докарахме пърхот!
Ще взема да я боядисам накрая!! би трябвало от амоняка да умрат гадините!!!

# 665
  • Бургас
  • Мнения: 16 111
Аз купих, ама не се реших да го пробвам, а и нали видях мнения, че не е подействал, седи в шкафа, още се чудя...
От кой къдрин взе? Аз търсих в кварталния голям маркет,при боите за коса,но нямаше. Надявам се в парфюмериите да има къдрин.

# 666
  • Мнения: 1 705
Cameleo пише на него. В живота си не съм виждала къдрин, даже се изненадах на двете шишета вътре  Embarassed Да, имаше и от двете мнения, но се притеснявам, ако направят реакция и им се зачерви и обели кожата или каквото там... а пък резултатът не е сигурен, не ми се пробва. И без това, както и при твоето детенце, кожата на главата й хич не е добре.
Мен пък ме засърбява главата още щом чуя думата въшка... Аман вече.

# 667
  • Мнения: 46 511
Аз купих, ама не се реших да го пробвам, а и нали видях мнения, че не е подействал, седи в шкафа, още се чудя...

Мненията бяха и в двете посоки. Мен ме притеснява да не започне още повече да й се бели главата... че от тези препарати сега си докарахме пърхот!
Ще взема да я боядисам накрая!! би трябвало от амоняка да умрат гадините!!!
Май изключения бяха тези, при които не е подействал, но все пак зависи и от правилното прилагане. Но при повтаряне след 6 дни със сигурност нищо не остава, дори да е минала някоя м/у капките първия път.

За пърхота - първия път като се мазахме с много видове (от аптеките) и после кучешкото, имахме пърхот, но той си беше факт преди да го намажем.
Тази година директно ползвахме кучешкото и не се появи пърхот.

# 668
  • Мнения: 1 705
Аз за къдрина се разколебах, иначе кучешкото го ползвахме пролетта и ни действа добре. НАдявах се на препарат с дълго предпазващо действие, но май няма такова нещо. Засега просто проверявам всеки ден, като се прибере от училище и се надявам да не хване  Sad

# 669
  • Мнения: 4 734
Дъщеря ми след третиране с къдрин (за нормална коса), след 2-3 дни усети нещо в косата си и сама си извади жива въшка... ooooh! На малката също правих процедурата, при миенето с шампоана след това паднаха някои въшки... Но гнидите останаха в косата, може и мъртви да са, но определено й намаля сърбежа... Но и при нея мисля че са останали или най-малкото след това пак е хванала от училище, защото виждам, че пак се чеше.. В неделя ще стане ясно имала ли е въшки и след къдрина, защото ще я разреша пак със ситния гребен... Peace
Лошото е, че даже да се уморят въшките с процедурите, веднага след това следва отново заразяване... По скоро ми трябва нещо силно за профилактика, да спрат да ги налазват.. Rolling Eyes

# 670
  • София
  • Мнения: 166
Да, трябва да измислят нещо от сорта на frontline за кучета. С удължено действие:) иначе няма спасение. Понякога се чудя как оживяват тези твари, като тя си изправя косата доста често с преса!!!

# 671
  • Мнения: X
Чесането не е признак, че има живи въшки, най-малкото от препаратите се появява пърхут. С детето поне два месеца след изтрепването на паразитете, се дръгнахме зверски.

# 672
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Ще взема да я боядисам накрая!! би трябвало от амоняка да умрат гадините!!!
Моята я боядисах на 7 г. и половина с надеждата, че това ще ни спаси. Смешното беше, че на другата сутрин видях една измъчена, разхождаща се бавно въшка по централният и път на косата. ЗашемАтена беше, но жива... Rolling EyesСтана ми смешно, че дори и след амонячна боя, беше тръгнала, макар и в не добро общо състояние на разходка.  Mr. GreenТа, с една дума, и това НЕ помогна...Сега решем с електрически гребен, проверявам и чакам следващата им атака, която май ще боря с къдрин. Само това не сме ползвали!

# 673
  • Мнения: 13 805
Ще взема да я боядисам накрая!! би трябвало от амоняка да умрат гадините!!!

подкрепям горния пост с две ръце ! и отговарям че няма да умрат от боядисване ...


дъщеря ми понеже като ни сполетя тази напаст беше в гимназията и след многократни мазаници с какво ли не тези въшки се появяваха и пак и пак накрая я боядисах - никакъв резултат. боядисах я пак. пак никакъв резултат.

За профилактика до сега не съм срещала ефективен препарат.
Тя успя да се спаси единствено след като й стана навик да се реше през ден върху вестник и да се маже с препарат превантивно всяка седмица.

А със синът ми постигнахме резултат след като в продължение на цяла седмица се мажехме всеки ден и  след ресането намирахме отново и отново живи екземпляри макар и малки. когато спряхме да намирахме започнахме да се мажем през ден като редувахме лосион и шампоан. но и двата препарат мажех на суха коса, завивах с найлон и детето стоеше така един час.

лошо ми става с започването на новата учебна година...
 

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 21:08 от _re_ge

# 674
  • Мнения: 3 314
Koe e това кучешкото, може ли линк? Дали ще го намеря в чужбина? От ветеринарна аптека ли се взема?  newsm78
https://zoomagazintiger.com/neostomozan

Как се използва?

Общи условия

Активация на акаунт