Въшки

  • 299 711
  • 1 313
  •   0
Отговори
# 675
  • Мнения: 46 504
1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

# 676
  • Мнения: 8 933
Koe e това кучешкото, може ли линк? Дали ще го намеря в чужбина? От ветеринарна аптека ли се взема?  newsm78
https://zoomagazintiger.com/neostomozan

Как се използва?


Ужасна работа са тези въшки, особено при гъста коса, затова искам да споделя и ако мога да помогна на колкото се може повече хора! Стига да не се притеснявате да ползвате ветеринарен продукт  Simple Smile

Препаратите по аптеките са пълен боклук, че някои от тях като Паранит са и 20+ лева. Не действат, само улесняват разресването със ситното гребенче, някои евентуално трепят живите, но на гнидите не влияят и после пак се започва...

След месец мъки и:
- 1 бр. Паранит препарат
- 1 бр. Паранит шампоан
- 3 бр. Виприн препарат
- 1 бр. Виприн шампоан
- 1 бр. Хигия шампоан

Ефектът и при мен, и при дъщеря ми беше пълна 0!  Twisted Evil

След което се сетихме да питаме нашата позната с ветеринарна аптека, която спаси детето от ечемик преди време с едно мазило. Препоръча ни това чудо, което струва цели 2 лв. Трепе всичко - и въшки, и гниди. Няма нужда от механично чистене или повтаряне на процедурата. На листовката пише, че не са установени алергични реакции.

1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Успех!

# 677
  • Мнения: 3 312
1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Много благодаря  bouquet ще ползвам профилактично, че ученичката е с афро коса и не ми се мисли ако я налазят ...

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 2 478
Не се сърди, човече, alina_si, момичета, вие сте с железни нерви!В рамките на 5 страници 546 пъти обяснихте едно и също нещо!

Мили нововлизащи в темата, ами прелистете няколко страници назад и се информирайте за всичко, момичетата пишат ли пишат с желание да помогнат, ама няма кой да чете... ooooh!

Някой питаше за превенция, ето това ползваме ние, засега върши работа:

# 679
  • Мнения: 3 312
Ние за превенция ползваме

# 680
  • Мнения: 5 241
и ние сме с Хедрин , дано има ефект

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 2 478
При 2 мои приятелки нямаше ефект, по-назад също някой се оплакваше, че не е свършило работа Sad Може би, защото мирише приятно и не е толкова силно. Това, френското, особено първите 5 минути мирише отвратително силно и неприятно. После, като се поизветри малко, остава миризмата на лавандула, розмарин, нещо такова и не е лошо, но в началото е  Sick Ама върши работа...

# 682
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Чета, че доста хора се спасяват с къдрин. Не ме бийте, но ще задам един тъп въпрос: Къдринът нали е за къдрене, а какво става, като си с доста къдрава коса? И аз, и детето сме така - ще ходим ли после с афропрически, защото къдрава коса+къдрин..?

# 683
  • Мнения: 46 504
Държи се 10 мин., т.е. преди да започне да действа.
Не би трябвало да има каквато и да била промяна в прическата Simple Smile
Но от пробвалите го не останах с впечатление да работи.

# 684
  • Мнения: X
Къдрина, ако не се лъжа, фиксира косата, която е навита с ролки. Та, няма как без ролки да станете къдрави.

# 685
  • Мнения: 5 241
навсякъде е пълно явно, на 5 деца о училището са намерили въшки днес , утре пак ще проверявам и мажа аз с каквото имам

# 686
  • Мнения: 13 792
при нас  нито едното от двете на снимките горе нямаше никакъв профилактичен ефект с косата на щерката. Тя си беше легнала на ухото че  ще я предпазват спря да се реше и маже и в  резултат пак я напълзяха.  но те в гиманзията и момчетата и момичетат са с едни  дълги рошави коси и на всяка среща едни прегръдки и целувки все едно не са се виждали сто години ...а  въшките просто преминават от глава на глава като на екскурзия ... .

# 687
  • Мнения: 1 565
Скрит текст:
Знам, че има доста изписано по въпроса и все пак повдигам темата защото не намирам отговор на някои неща, които ме вълнуват. Щерката явно ги е хванала в яслата и сега цялото семейство имаме въшки  Mr. Green Аз, като една много добра майка, не ги забелязах до вчера, когато установих с ужас, че по косата ѝ пълзят буболечки  Embarassed, т.е. наистина бяха много. Веднага купих Паранит и всички се мазахме с него. Сега ми възникват няколко въпроса. При мен имаше минимални количества гниди, но имам доволно дълга и гъста коса, а и мен няма кой да ме "пощи", мога ли поне за мен и въобще има ли смисъл да използвам шампоана по-често от описаното (през 1 седмица)? Детето ми още е малко - на 2г. и 8 месеца и трудно я хващам да седи на едно място, та не мога и нея да изчистя особено добре от гнидите, можете ли да ми препоръчате нещо против въшки за по-честа употреба (за между двете третирания с Паранит)? Колко време е добре да не я пускам на ясла? Има ли някакви препарати предпазващи от повторно хващане на въшки и някой може ли да препоръча конкретен? Естествено, сега се притеснявам, че като тръгне на ясла ще хване пак. Чета, че е ефикасно смес от разни етерични масла, но нито знам тях къде да ги намеря, нито имам време и нерви да правя сама такива неща, предпочитам да купя, ако има нещо готово. За мъж ми нищо не питам, понеже той поне е лесен, с една мнооого къса прическа се решава доста ефикасно проблема  Simple Smile
Аз знам че жените ,когато се изрусяват се убиват и повече никога не хващат ,защото косата става твърда или с черна боя .Също едно време знам  ,че ги убиваха със шампоан за кучета и котки ,за бълхи .На скоро имаше една реклама ,която е за деца мажи се на влажна коса и седи с него и после се измива като лосион ,но не му помня името .

Чета, че доста хора се спасяват с къдрин. Не ме бийте, но ще задам един тъп въпрос: Къдринът нали е за къдрене, а какво става, като си с доста къдрава коса? И аз, и детето сме така - ще ходим ли после с афропрически, защото къдрава коса+къдрин..?
то и пресата за изправяне сигурно върши същата работа при тази температура едва ли нещо ще остане .Но аз съм за боя за коса .

Последна редакция: сб, 30 сеп 2017, 00:30 от Не се сърди, човече

# 688
  • Мнения: 4 734
Тези препарати за профилактика не вършат никаква работа, пръскам децата сутрин преди училище и вечерта са с въшки... ooooh! Отделно слагам и капки лавандула или масло от чаено дърво и те не действат... Тези въшки са мутирали и нищо не ги прогонва...Нито боя, нито кокосово масло, нито къдрин - изпробвано... Къдрина трябва да се прави поне 2-3 пъти за по 10 мин на главата, иначе от веднъж няма ефект Peace... Горих гнидите с малка преса за вафли, но въшките явно са останали, защото после пак намерих такива... Абе някакъв кошмар е просто.. Сега мисля да слагам в шампоана капки лавандула, розмарин и от чаено дърво, по-добре да смърдим на етерични масла, отколкото да носим въшки... Laughing Само на електрическия гребен разчитам, ако и той не помогне, не знам... От препаратите се раздразни скалпа на децата, чак нещо като алергия получават... Такава химия за нас, а на въшките не им действа... ooooh! Confused

# 689
  • Мнения: 1 565
Тези препарати за профилактика не вършат никаква работа, пръскам децата сутрин преди училище и вечерта са с въшки... ooooh! Отделно слагам и капки лавандула или масло от чаено дърво и те не действат... Тези въшки са мутирали и нищо не ги прогонва...Нито боя, нито кокосово масло, нито къдрин - изпробвано... Къдрина трябва да се прави поне 2-3 пъти за по 10 мин на главата, иначе от веднъж няма ефект Peace... Горих гнидите с малка преса за вафли, но въшките явно са останали, защото после пак намерих такива... Абе някакъв кошмар е просто.. Сега мисля да слагам в шампоана капки лавандула, розмарин и от чаено дърво, по-добре да смърдим на етерични масла, отколкото да носим въшки... Laughing Само на електрическия гребен разчитам, ако и той не помогне, не знам... От препаратите се раздразни скалпа на децата, чак нещо като алергия получават... Такава химия за нас, а на въшките не им действа... ooooh! Confused
Пробвайте ли със шампоан за котки и кучета за паразите ,знам ,че много помагат   

Общи условия

Активация на акаунт