Въшки

  • 299 536
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 690
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Кучешкото като се разтвори, колко време е добър разтвора?

# 691
  • Мнения: 1 565
Кучешкото като се разтвори, колко време е добър разтвора?
Това не знам ,но ми хрумна с индийска къна ,дали няма да изчезнат ,малко по безвредно е от всякакви препарати и бой за коси .Детските коси и без друго са руси ,индийското русо при толкова светла коса няма да личи много то и без друго не покриват кой знае колко ,пък и бързо се отмиват .

# 692
  • Мнения: 46 488
Не съм питала специално, но вкъщи го ползваме само веднага след приготвяне.

Бои, къни, не помагат тези неща. Аз се изрусявам и са силни боите, хващам си ги без проблем Bowtie

# 693
  • Мнения: 1 565
Не съм питала специално, но вкъщи го ползваме само веднага след приготвяне.

Бои, къни, не помагат тези неща. Аз се изрусявам и са силни боите, хващам си ги без проблем Bowtie
ужас представям си щом руса боя не ги убива какво ще е .някакви мутирали ,а пък аз си мислих ,че върху боя не ходят поне по мое време беше така преди 20 години. Дано да не се сблъскваме с това ,че и двете ми деца са с прекалено много коса за възрастта си .

# 694
  • Мнения: 4 730
Къната не трепе въшките, аз се къносвам и съм имала по 1-2 гниди... Но странно е, че при две деца с въшки, рядко идват на мен... Но аз ползвам маши, сешоари, хиляди неща на косата и дали заради това рядко се задържат при мен тези гадове.... Mr. Green 

Ани Иванова_429091, тези препарати за кучета и котки искам да ги пробвам на децата, но не живеем в БГ и не знам от къде да ги купя... Grinning

# 695
  • Мнения: 1 565
Къната не трепе въшките, аз се къносвам и съм имала по 1-2 гниди... Но странно е, че при две деца с въшки, рядко идват на мен... Но аз ползвам маши, сешоари, хиляди неща на косата и дали заради това рядко се задържат при мен тези гадове.... Mr. Green 

Ани Иванова_429091, тези препарати за кучета и котки искам да ги пробвам на децата, но не живеем в БГ и не знам от къде да ги купя... Grinning

някой от България не може ли да ги изправи ,на вярно и там ще има такива продукти .ох голяма гадост е това нещо.

# 696
  • Мнения: 13 782
Аз съм ползвала безцветна къна. Косата ми е светла принципно. Стана рижава като морков. Идваше ми да се обръсна. Затова внимавайте с децата и къната.

# 697
  • Мнения: 1 565
Аз съм ползвала безцветна къна. Косата ми е светла принципно. Стана рижава като морков. Идваше ми да се обръсна. Затова внимавайте с децата и къната.
Каква е тая безцветна къна ,не съм чувала да има такава .Аз съм взимала руса и черна ?

# 698
  • Мнения: 2 774
Не съм питала специално, но вкъщи го ползваме само веднага след приготвяне.

И аз не знам колко издържа след разтваряне на ампулата, но когато ни бяха налазили разтворих 2 ампули, намазах и трима ни,  а в остатъка накиснах всички налични гребени, четки, ластички и фибички. След ден изплакнах обилно с вода..... Това ги пиша, ако се чудите какво да правите с остатъка.

# 699
  • Мнения: 46 488
Ние го излизаме по всички канали вкъщи против хлебарки, по принцип няма, но профилактиката и с/у тази напаст не е излишна Joy

# 700
  • Мнения: 30 802
Ако някой се чуди защо е такова положението, ето ви кратък репортаж от въшковия фронт.

След като прекрасната иначе детска градина ми създаде проблем, отписах детето и стоя у дома. При ежедневно ресане няколко пъти на ден нямаше никакви признаци- нищо.

Нова градина. Ден 1: нищо. Ден втори- изненада, при вечерното разресване намирам възрастна въшка, голяма, която няма как да се пропусне.

Веднага съобщавам във ФБ групата, разбира се, за да може още тая вечер да се проверят у дома. Дали са го направили- не мога да кажа, но при такава ситуация не мога да се бавя. Най-лесното щеше да ми е да си мълча и да си пращам детето, да се чистим тайно и да не раздухвам проблема.

Всички родители, вместо да предприемат прагматични мерки, реагират бурно и драматично. Сестрата проверява децата в рамките на 15 минути (30 деца) и твърди, че нищо не е открила (за мен това не е сериозна проверка). Междувременно става ясно, че проверка се прави...веднъж на 2 месеца. И на практика няма разпоредба, според която заведението активно да контролира проблема- наредбата е, че е работа на родителите. Тоест- поединично. Информация НЕ СЕ разпространява.

Сега, познавайки жизнения цикъл на въшката и собствените си усилия, съм убедена, че точно в тази градина проблем има и се потулва- ако се намери дете, тихомълком се праща, на другите не се казва и така.

Съответно има голям риск от зле изчистени, заразени и незнаещи и всякакви варианти като вече заразени креватчета. Та така, генерален контрол няма, отношението е ужасно, сигнализиращият се обвинява във "всяване на паника", всички си измиват ръцете, че въшките не са от тях (въпреки че биологията не лъже)...

Изобщо - така ще е, не само с въшките, ами и с доста ситуации в тая държава, където се прехвърля топката.

# 701
  • Мнения: 1 292
Два месеца след като сме се отървали от тези гадини, дъщеря ми е със страхотен сърбеж по главата. Има и доста пърхот.От постоянно чесане чак на места е разранена кожата и. Водих я на кожен ,уж изписа препарат за пръскане, но никакво подобрение. Ще се радвам ако ми помогнете с някакви идеи.

# 702
  • Мнения: 8 929
И преди съм писала за пърхота. Себорал в комбинация с шампоан без СЛС.

# 703
  • Мнения: 1 292
И преди съм писала за пърхота. Себорал в комбинация с шампоан без СЛС.
Какво означава СЛС?

# 704
  • Мнения: 8 929
SLS -Sodium Lauret (lauril) Sulfat

Общи условия

Активация на акаунт