Въшки

  • 299 793
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 46 508
И аз бях така първия път, когато се мазах със 100 неща...
Този шампоан ме оправи.

# 706
  • Мнения: 1 565
Ако някой се чуди защо е такова положението, ето ви кратък репортаж от въшковия фронт.

След като прекрасната иначе детска градина ми създаде проблем, отписах детето и стоя у дома. При ежедневно ресане няколко пъти на ден нямаше никакви признаци- нищо.

Нова градина. Ден 1: нищо. Ден втори- изненада, при вечерното разресване намирам възрастна въшка, голяма, която няма как да се пропусне.

Веднага съобщавам във ФБ групата, разбира се, за да може още тая вечер да се проверят у дома. Дали са го направили- не мога да кажа, но при такава ситуация не мога да се бавя. Най-лесното щеше да ми е да си мълча и да си пращам детето, да се чистим тайно и да не раздухвам проблема.

Всички родители, вместо да предприемат прагматични мерки, реагират бурно и драматично. Сестрата проверява децата в рамките на 15 минути (30 деца) и твърди, че нищо не е открила (за мен това не е сериозна проверка). Междувременно става ясно, че проверка се прави...веднъж на 2 месеца. И на практика няма разпоредба, според която заведението активно да контролира проблема- наредбата е, че е работа на родителите. Тоест- поединично. Информация НЕ СЕ разпространява.

Сега, познавайки жизнения цикъл на въшката и собствените си усилия, съм убедена, че точно в тази градина проблем има и се потулва- ако се намери дете, тихомълком се праща, на другите не се казва и така.

Съответно има голям риск от зле изчистени, заразени и незнаещи и всякакви варианти като вече заразени креватчета. Та така, генерален контрол няма, отношението е ужасно, сигнализиращият се обвинява във "всяване на паника", всички си измиват ръцете, че въшките не са от тях (въпреки че биологията не лъже)...

Изобщо - така ще е, не само с въшките, ами и с доста ситуации в тая държава, където се прехвърля топката.
Жестоко ,явно още се смята за срамно и за това все още се крие този проблем.Аз не мога да си представя как изобщо се стига до въшки при някой може би липсва на хигиена знам ли .Но пък персонала в градината редно ли е така да пренебрегва нещата .то явно не са само въшките са проблем ,а всичко ,заради което детето се налага да не е на градина ,някой майки гледат по възможност да взимат най - малко болнични само и само да не ги изхвърлят на улицата - да ги съкратят или уволнят .никаква защита няма в тая държава от това и никакво разбиране ,към майките с малки деца .

# 707
  • Мнения: 30 802
Мълчи се просто. Въшките все са "от другаде"- от други деца, от площадката. Никога не са в градините, където разбира се е най-опасно- легълца едно до друго, килими, играчки. Или както се изказаха смехотворно сестрата и учителката- "невъзможно е да хване въшки от градината". Да-бе-да...

# 708
  • Мнения: X
Ани, хората явно точно като теб разсъждават. Я да си траем, че ще ни набедят, че не спазваме лична хигиена. Въшките се разпространяват точно както и вирусите.

# 709
  • Мнения: 8 934
Ани, проблемът не е в персонала на градините, а в родителите. Ние сме тези, които трябва да кажем на приятелите си и на родителите на съучениците на децата ни, че детето ни има въшки, за да прегледат и техните деца и ние сме тези, които не трябва да пускаме детето на градина с неизчистена глава.

# 710
  • Мнения: 30 802
Ми аз им казах, по най-бързия и директен канал- ФБ групата, а те се разсърдиха, че съм всявала паника и въшки нямало. А персоналът има ангажимент- в 21 век като бели хора да си седнат на задника, да напишат един мейл с линкове, клипчета, да направят разпечатка, да свикат родителска среща, да образоват и съветват- а те са напълно абдикирали. Аз детето не си го пускам, но изобщо не знам другите родители знаят ли за проблема. Има прекъсната комуникация - тихомълком се казва да си вземеш детето. А всъщност може да има още деца, за които още въобще не се знае, че имат въшки.

След като в частна детска градина при гледане на децата всяка сутрин си живеят в блажено неведение и не вярват, че гъмжи от въшки, представи си какво е в държавната, където по разпоредба се проверява на 2 месеца, както ми каза сестрата.

# 711
  • Мнения: 8 934
Всяко правило има изключения, това че сте казали, само потвърждава всичко.
Персоналът и даинформира по 100 различни начина, ако родителите не се вземат в ръце и не неглижират нещата, резултат няма да има.

# 712
  • Мнения: 30 802
Като погледнах затворените ФБ групи на градината, видях, че през лятото са имали ситуация с въшки, при която пак са действали с връщане на опаразитеното дете, но без никакво съобщаване на родителите, че в групата има въшки- пълно информационно затъмнение.

За мен това е изключително некоректно. Според градина А моето дете не е хванало въшки от тях, а от друго дете. По тази логика значи в градина Б има въшки. Е какво правим, кога ще затваряме градини, кога ще се чистят помещенията, пръскане...това са си развъдници.

# 713
  • Мнения: 1 565
Ани, хората явно точно като теб разсъждават. Я да си траем, че ще ни набедят, че не спазваме лична хигиена. Въшките се разпространяват точно както и вирусите.
по мое време се смяташе за ужасно срамно някой да има въшки и явно още не се е променило това ,според мен всички деца профилактично трябва да бъдат мазани против въшки всеки месец без значение имали няма ли .макар ,че и това няма да помогне ,ако поне по празници ,когато градината не работи не минава фирма , която да пръска навсякъде по килимите и стаите където играят децата ,дори не знам колко често се пере и чисти основно една детска градина .

# 714
  • Мнения: 8 934
Ани, хората явно точно като теб разсъждават. Я да си траем, че ще ни набедят, че не спазваме лична хигиена. Въшките се разпространяват точно както и вирусите.
по мое време се смяташе за ужасно срамно някой да има въшки и явно още не се е променило това ,според мен всички деца профилактично трябва да бъдат мазани против въшки всеки месец без значение имали няма ли .макар ,че и това няма да помогне ,ако поне по празници ,когато градината не работи не минава фирма , която да пръска навсякъде по килимите и стаите където играят децата ,дори не знам колко често се пере и чисти основно една детска градина .

Превантивното мазане всеки месец не е решение. Превантивното проверяване вкъщи ежедневно е решение.

# 715
  • Мнения: 30 802
Аз проверявам ежедневно вече, но други дали го правят, не знам. С това мислене "моето дете няма проблем, на него не може да му се случи" едва ли проверяват подробно...

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
И преди съм писала за пърхота. Себорал в комбинация с шампоан без СЛС.

А може ли инфо за шампоани без СЛС?
Днес специално търсих по магазините за козметика, всичко, което видях, беше със СЛС.

# 717
  • Мнения: 8 934
Аз купувам на Alverde от DM, както и washgel Babylove пак от там. И двете стават за коса, измива чудесно.
Лидълските бебешки шампоани също нямат SLS.
Бебешкият Бочко също.

# 718
  • Мнения: 8 934
Дъщеря ми ПАК е с въшки. Писна ми вече.
Днес не я пуснах на училище, намазах я с неостомозан, намерих една въшка и 4 гниди, силно се надявам да няма повече, че нямам нерви с тия въшки вече.

# 719
  • Мнения: 30 802
Моята си стои от няколко дни у дома и о, изненада, въшки няма- познайте откъде са.

При такава ситуация бих свикала родителска среща. Явно ситуацията с повторното хващане е навсякъде. Тоест щом едно дете има въшки, то поне още едно в класа в момента има, но не знае. И как да знае, когато майката на детето го чисти и пак го праща, без да извести ЦЯЛАТА група, щото ще се обиди (както вече казахме, въшките никога не са в класа и групата, винаги са "от друго дете").

Общи условия

Активация на акаунт