Въшки

  • 297 492
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 870
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Скрит текст:
Ужасна работа са тези въшки, особено при гъста коса, затова искам да споделя и ако мога да помогна на колкото се може повече хора! Стига да не се притеснявате да ползвате ветеринарен продукт  Simple Smile

Препаратите по аптеките са пълен боклук, че някои от тях като Паранит са и 20+ лева. Не действат, само улесняват разресването със ситното гребенче, някои евентуално трепят живите, но на гнидите не влияят и после пак се започва...

След месец мъки и:
- 1 бр. Паранит препарат
- 1 бр. Паранит шампоан
- 3 бр. Виприн препарат
- 1 бр. Виприн шампоан
- 1 бр. Хигия шампоан

Ефектът и при мен, и при дъщеря ми беше пълна 0!  Twisted Evil

След което се сетихме да питаме нашата позната с ветеринарна аптека, която спаси детето от ечемик преди време с едно мазило. Препоръча ни това чудо, което струва цели 2 лв. Трепе всичко - и въшки, и гниди. Няма нужда от механично чистене или повтаряне на процедурата. На листовката пише, че не са установени алергични реакции.

1 ампула се разтваря в 500 мл вода.
На суха коса се нанася докато стане като мокра след къпане (не боли, не щипе, не се усеща, помня като малка с газ, мас и оцет как съм ревала от болка като се сложи в/у разранената кожа).
Задушава се с плик 30 мин.
След това се маха плика и се оставя косата да изсъхне сама.
Не се отмива (ние се изкъпахме на следващия ден).
Малко мирише като на боя или нещо такова, но не е силно.

Успех!

Здравей! А как се казва тази ампутация. Благодаря предварително 😉
Aмпутацията е ампула и се казва Неостомозан  Grinning
https://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/5187/neosto … kucheta-5-ml.html

Последна редакция: нд, 29 юли 2018, 18:16 от Не се сърди, човече

# 871
  • София
  • Мнения: 940
Момичета, моля за съвет! Sad Племенниците са завъдили сериозно въшки, а аз съм бременна в ранна бременност все още и се притеснявам да не съм въшлясала и аз от тях. Всички деуги са-сестра ми, бабите, всички! С къдрава коса съм, така че отпада ел. гребен.. Какво може да се ползва и да е ефикасно в моя случай? Връщах назад в темата, но не открих нищо за бременни, които са мазали нещо..

# 872
  • Мнения: 30 802
8 часа ресане:) и по-далеч от хлапетата:)

# 873
  • София
  • Мнения: 940
Как така 8 часа ресане..? Anguished Frowning

# 874
  • Мнения: X
Ето, заповядай няколко безвредни начина за премахване на въшки! Притежавам въпросното гребенче и съм много доволна. Когато го показах тук, някой каза, че имало подобно в Джъмбо за 2 лева, но лично аз не успях да го намеря.

# 875
  • Мнения: 30 802
Как така 8 часа ресане..? Anguished Frowning

E, 4 пъти по 2 часа. Ама като седнеш, то се насъбират часовете:) става въпрос за бавно ресане, с щипки, разделяне на кичури и подробно претърсване с гребенче за въшки. Най-добре на полу-мокра коса или с балсам.

# 876
  • Мнения: 8 886
Ето, заповядай няколко безвредни начина за премахване на въшки! Притежавам въпросното гребенче и съм много доволна. Когато го показах тук, някой каза, че имало подобно в Джъмбо за 2 лева, но лично аз не успях да го намеря.

Метод 1 - баслам - НЕ действа
Метод 2 - С балсам и етерично масло - НЕ действа
Метод 3 - Задушаване с кокосово масло - НЕ действа
Метод 4 - Газ мас и оцет  - не знам дали действа, но и да действа, не е подходящо за бременни
Метод 5 – Препарат от аптеката - НЕ действа, при нас нито един препарат от аптеката не подейства, а и не знам кой е подходящ за бременни

Аз препоръчам ситно гребенче и много ресане и пощене.

# 877
  • Мнения: X
Не е подействало при вас, обаче аз така се изчистих - с мазане и много ресане. В никакъв случай часове обаче, на ден 2-3 пъти по 10-20 минути. Дълга коса имах и много гъста. Детето го изчистих само с мазане на препарати от аптеката, че не даваше да го реша. Та, не е нужно да се отрича нещо - давам алтернативи, жената сама ще си прецени дали и с какво ще се чисти.

# 878
  • София
  • Мнения: 940
При мен ресането всеки ден си е направо абсурд...Sad Аз съм с много къдрава коса и с едър гребен дори едва успявам след къпане и маска да се среша, а камо ли със ситен...Направо..само това липсва сега, да завъдя въшки и да няма изчистване. Tired Face

# 879
  • Мнения: X
Тогава виж препаратите от аптеката дали стават за бременни. Или доброто старо изпитано средство - газ, мас и оцет.

# 880
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 986
На газта, мазта и оцета нищо им няма при бременни...Ако случайно хванете, в което се съмнявам, нищо не ви пречи да опитате по този начин.

# 881
  • Мнения: 361
Гребенчето КЪШ-ВЪШ и при нас е пръв помощник. Как процедирам аз (през учебната година, сега лятото не е завъждала гадините) : всяка неделя мажа с Виприн и ръчно "пощя" (за проверка какво е положението). През останалото време (т.е. всеки ден) след училище слагам един бял чаршаф на раменете и сресвам косата с въпросното гребенче (като предварително съм я разделила на кичури с ластичета и фибички). Падат като круши по белия чаршаф, ако е прихванала нещо ново. Но това трябва да се прави ВСЕКИ ДЕН, за да нямат време въшките да снесат десетки яйца и да се оплеска положението.
Така се справяме. Миналата година беше ад - като се почна от октомври, та до края на учебната година..... Като си помисля, че иде пак училище и ми призлява от сега.Cry

# 882
  • Мнения: 13 664
това последното подкрепям с две ръце. И ние само с ресане се спасихме. Ежедневно.

# 883
  • Мнения: 150
Здравейте...пак съм аз :/ Днес в бързината прерових косата на Натали и намерих две-три кафеви,пукащи гнидни :@ Няма въшки,гледах я внимателно..повече не видях.Може ли да са само тези или да слагам очилата и да пощя косъм по косъм?

# 884
  • Мнения: 5 225
Пощи, не чакай да пламне !

Общи условия

Активация на акаунт