Въшки

  • 299 796
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 230
Значи няма спасение от тия гадини. Тя моята винаги е с вързана коса, но според мен това няма да попречи на някоя въшка да се нагнезди в главата й. При допир със заразена глава, просто няма спасение. Надявах се в тия спрейове за превантивна защита, поне шанса да не хване да е по-голям, че и с нейната руса коса ще е забавление пощенето. Аз като си спомня как съм хващала като малка и направо лошо ми става. Еми каквото дойде. Ще взема нещо, както се казва за мое успокоение, пък каквото стане.

# 946
  • Мнения: 156
Aприл месец тази година за сефте хванах въшки. Заразих се от ластик за коса, който дадох на дете да си върже косата. Следващият месец ми беше ад. Само хидрин ми помогна. Обаче беше  мазане всяка седмица в продължение на месец и половина. Отрязах си косата, че след бабината маска оцет-мас-гас стана на клечки. Моята гъста и дълга коса нямаше чистене. Та сега съм до раменете. Явно още са си разпространени.

# 947
  • Мнения: X
А как реши, че си се заразила от ластика, при условие, че живеете с детето в една къща и вероятно си доближавате главите?

За 10 ти път ще пиша в темата, че не е толкова страшно, ако се прихванат въшки. Да, голям стрес е още повече, че повечето от нас не са се сблъсквали с гадините десетилетия. Аз щом се изчистих САМА, с дългата си и гъста коса (без да я стрижа), значи всеки може да го направи.

Хидрина е най-смотания продукт на български пазар и не върши почти никаква работа.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2018, 21:35 от Анонимен

# 948
  • Мнения: 5 244
В момента рекламират един Подстоп, дали е ефективен, някой пробвал ли го е?

# 949
  • Мнения: 3 389
Значи няма спасение от тия гадини. Тя моята винаги е с вързана коса, но според мен това няма да попречи на някоя въшка да се нагнезди в главата й. При допир със заразена глава, просто няма спасение. Надявах се в тия спрейове за превантивна защита, поне шанса да не хване да е по-голям, че и с нейната руса коса ще е забавление пощенето. Аз като си спомня как съм хващала като малка и направо лошо ми става. Еми каквото дойде. Ще взема нещо, както се казва за мое успокоение, пък каквото стане.

Децата ми са с бяло руси коси и гнидите се виждат идеално.

Слагам един от тези спрейове и май имат ефект някакъв, защото не са идвали с въшки повече.

Нямам търпение да изчета 65 страници чат за въшки за да видя дали някой е казвл това вече, но за мен решението е добър препарат на три пъти ( 3 седмици) и гребенче със спирални игли.  Безотказно.

# 950
  • Мнения: 8 934
Какво е това гребенче, пуснете снимка, моля.

# 951
  • Мнения: 3 389
Какво е това гребенче, пуснете снимка, моля.

Има много марки и в Испания,където живея, струват 12-20 евро. На снимката мисля се вижда , че всяка игличка е във формата на спирала.

 Скъпичко си е, но наистина е много ефикасно и никой не съм пощила повече от както го имам.
( Нито себе си. Когато голямата ми дъщеря донесе въшки , аз бях бременна в края вече. Беше кошмар)
На мен също ми дойде много добре. Наистина го препоръчвам.


Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 08:51 от Eli..........

# 952
  • Мнения: 13 798
Подобно гребен че има и тус с някой от скъпите препарати с масла но не помня кой. Купували сме го един път. И така се оказахме собственици на такова гребенче. Наистина е по, - хубаво от пластмасовите.

# 953
  • Мнения: 3 389
Подобно гребен че има и тус с някой от скъпите препарати с масла но не помня кой. Купували сме го един път. И така се оказахме собственици на такова гребенче. Наистина е по, - хубаво от пластмасовите.

Не зная какви са, но и тук по препаратите има гребенчета и спирални, но не са толкова добри колкото тези които се продават по отделно. Много са скъпи, за да ги сложат като подарък в опаковката на препарата.

# 954
  • Мнения: 13 798
Колкото и да е лоша версията щерка ми се спаси с него от въшки след като година сигурно не можехме да я изрешем (тя е къдравка) . Редовно чесане и превантивно мазане - подкрепям че това е рецептата.

# 955
  • Мнения: 8 934
На металните се разтварят зъбците при разресване на гъсти коси.
Не виждам спирали, самите зъби са спирални ли?
Има и пластмасови и метални в Джъмбо.

# 956
  • Мнения: 3 389
На металните се разтварят зъбците при разресване на гъсти коси.
Не виждам спирали, самите зъби са спирални ли?
Има и пластмасови и метални в Джъмбо.

Да, всеки зъб има каналче като спирала и там се закачат гнидите и самите въщки.
Зъбците не се разтварят въобще, защото са от много твърдо желязо. Дориза да откачиш закачилите се гниди не успявам да отворя зъбците. Само с вода...

# 957
# 958
# 959
  • Мнения: X
Изглеждат идентично гребените, поне на моето невъоръжено око.

Общи условия

Активация на акаунт