Въшки

  • 297 516
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 3 453
Здравейте!
При нас се появи следният казус  - случайно открих няколко мъртви гниди в косата на едната девойка.  На около 6см от корените ги намерих. Рядко съм проверявала косата, до момента никога не съм откривала паразити. Погледнах по-малката и сестра, себе си, мъжа ми - всички сме чисти. Трите сме с дълги коси , ако едната хване, би трябвало да пламнем всички, а аз намерих няколко умрели гниди. Косите проверявах с гребен, щателно ресах над бял чаршаф е нищо друго не открих.
Въпросът е, как са измрели пустите, като никога не съм третирала за паразити? Единственото, което ми хрумна е, че често правя маски за коса на детето със зехтин, лимон и мед.
Как да е, намазах всички в кучешкия  препарат, отстраних още няколко мъртви гниди е се надявам всичко да е наред.

# 1 216
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте! Моята препоръка е веднъж на два дни да правите ръчна проверка..сядате на филмче или любимо предаване и си разгръщате кичур по кичур. За мен това е най-сигурният начин да се убедите, че няма яйца или живи гадинки. Може профилактично да си използвате специализиран шампоан (колкото и да не са надеждни, все пак може да ги зашемети малко).

# 1 217
  • Мнения: 8 905
_Hope_, от зехтина е.
Нас само това ни спаси преди няколко години. Бяхме пламнали цялото семейство и два месеца не успявахме да се изчистим. Пробвахме всички възможни шампоани за въшки.
Накрая прочетохме за маска със зехтин и това ни помогна.

# 1 218
  • Мнения: 42
Здравейте, ползвали ли сте NYDA EXPRESS?
Вчера открих на дъщеря си въшка, предупредиха ни в началото на седмицата, че има дете с гадинки в градината.
Веднага напръсках с този Найда и като започнх да реша паднаха 15 тина, но гниди не открих. Детенцето ми е русичко и почти не се виждат. Газ нямам и не знам как се прилага, ако смеся зехтин, оцет и масло от чаено дърво и да реша дали ще падне ако има нещо? За първи път се сблъсквам с този проблем.

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 17:23 от naqnaq

# 1 219
  • Мнения: 1 396
Аз миналата година се справих за около седмица, но постоянно я пощех и винаги излизаше по нещо. Иначе първо я намазах с препарат, мисля, че този, който и вие сте взели. После всяка вечер я мажех със зехтин, решене със ситното гребенче, пощене, след седмица отново препарата, решене и после не съм имала проблем. Сега всеки ден я пръскам превантивно с Хидрин Протект и за момента сме чисти.
Между другото и аз се бях заразила, но при мен веднъж с препарата и после си боядисах косата и се отървах. Успех!

# 1 220
  • Мнения: 870
Здравейте. Да попитам ползвали ли сте някакви спрейове, шампоани за предпазване? Снощи на брат ми жена му каза, че на малкия племенник са му открили гниди в училище и да прегледам децата, че в събота играха заедно. Сутринта ги прегледах нямаше нищо, но все пак се замислих за някаква протекция, че като знам едно време аз какво чудо бях направо не ми се мисли.

# 1 221
  • София
  • Мнения: 888
Аз преди година, две чистих каките, бебето и мен с шампоан и мнооого пощене.
После превантивно направих това:
https://youtu.be/9r5Fn6_yh04
Успех!
Сетих се да добавя, хвалеха лосиона на еЛек, но не успях да го открия освен онлайн и не поръчах.

# 1 222
  • Мнения: 2 272
Здравейте, ползвали ли сте NYDA EXPRESS?
Вчера открих на дъщеря си въшка, предупредиха ни в началото на седмицата, че има дете с гадинки в градината.
Веднага напръсках с този Найда и като започнх да реша паднаха 15 тина, но гниди не открих. Детенцето ми е русичко и почти не се виждат. Газ нямам и не знам как се прилага, ако смеся зехтин, оцет и масло от чаено дърво и да реша дали ще падне ако има нещо? За първи път се сблъсквам с този проблем.
Имаше ли ефект от този препарат?

# 1 223
  • Мнения: 987
Здравейте,като чета темата започвам да си мисля,че не само английските въшки са мутанти.Борим се с тях от началото на септември.С какво ли не мазах,още не мога да ги махна.То не беше Хидрин,Full Marks.И преди е имала два пъти,но за първи път такова чудо.Май ще започна и аз с бабините лекове.
Аз се мажа с чаено дърво и реша всеки ден със ситен гребен и нямам нищо,но детето. ..
Лошото е,че тук си ходят въшлясали нон стоп в училището.

# 1 224
  • Мнения: 2 111
Освен с мазане и третиране, пробвайте и с електрически гребен, и като за десерт, едно хубаво и старателно пощене.
След като се оттървете от тая напаст, с гребена профилактично може да минавате косата, да кажем в седмицата два - три пъти, докато се уверите че всичко е наред. Ако решите да ползвате гребена, имайте на предвид, че трябва да решете косата коато е суха, и не само косата, но и самия скалп, защото дори и леката влага, предизвиква ток, не е болезнено, но е неприятно. Преди 2 -3 години, щерката беше въшлясала, след това накичи и мен, мазахме се с какво ли не, дори и с бабешките домашни мазила, ефект нула, включително и пощене на нейната гъста коса, а за мен, сама трябваше да се оправям, майка ми не може да вижда добре, и нямаше начин да я накарам, детето пък, още малко, мързеливо, не му се занимаше, пробвали сме един - два пъти, не се получи. Взех се сама в ръцете си, тогава реших да купя гребена, третирах косите, изчакахме да изсъхнат, като през това време, решех с гребените от препаратите, и много старателно пощене, и чак след като ни изсъхнеха косите, се минавахме с ел. гребена. Ако трябва да бъда честна, никога не съм предполагала че ще се сблъскам с такива гадинки, защото, огато реших че съм я изчистела, при една по - старателна проверка, установих че са толкова микроскопични някои, че не с лупа, ами и микроскоп да сложи човек за да гледа, пак може да не ги види. Затова изполвах слънчевата част от деня, вторачвах се по два пъти,  от скалпа до върха на всеки косъм, докато се оверя че наистина съм успяла да проверя добре. Имала е моменти, когато и при такова старателно пощене, да се върна крачка назазд и пак да видя че съм пропуснала. Затова ви съветвам, мазане, пощене, и накрая с гребена.
Извинете ме за дългия пост, просто исках да дам пример при нас как процедирах, за да се оттървем от това нещо.

# 1 225
  • Мнения: 8 905
О, ужасна напаст са и трудно се ликвидират.
Преди няколко години аз (!!!) ги докарах вкъщи. Бях ходила на едно обучение и няколко дни след това като се почна един сърбеж... Какво ли не ми мина през ума докато установя, че се тази гадинки. Никога не съм предполагала, че ще ми се случи. Разбира се, всички вкъщи ги получиха от мен. А дъщеря ми беше с коса до кръста. Не е подстригах.
Два месеца се борихме с тях с всякакви шампоани и мазила.
Накрая ги победихме с маски със зехтин преди къпане - маже се цялата коса хубаво със зехтин и се седи 15 минути преди къпане.

# 1 226
  • Мнения: 1 396
Ние след като се отървахме с мазани и много пощене, започнах всяка сутрин да ѝ пръскам косата с Хидрин Протект и вече две години е чиста.

# 1 227
  • Мнения: 1 426
О, много са упорити. Аз първият път ги донесох от болницата, бяхме с детето за махане на сливиците. Изобщо не очаквах. От дете не бях имала, обаче раждах въшлясала. Ужас е. Дъщерята с коса до кръста, малкият син на година и нещо беше, с къдрава косичка. Не ги подстригах. Третирах и решех. Мен нямаше кой да ме чисти и затова решех с тези гребенчета, които продават с препаратите. Оттогава не сме хващали, но по едно време си мислех, че нещо сме предразположени, защото тъкмо се отървахме и щерката игра с едно детенце и пак хванахме. Чаршафите редовно ги тръсках, държах на минус температури, на висок градус перях, абе, много упорити гадини. Кошмар беше.

# 1 228
  • Сливен
  • Мнения: 79
От кой Ел. Гребен сте доволни. Справям се с мазане и пощене, ама мноооооогооооо нерви трябват. С часове пищя косъм по косъм. Та да се олесня малко😊

# 1 229
  • Мнения: 5
От кой Ел. Гребен сте доволни. Справям се с мазане и пощене, ама мноооооогооооо нерви трябват. С часове пищя косъм по косъм. Та да се олесня малко😊

Здрасти, аз ползвам този от бебе Глезли от години и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт