Любители на Котки Тема 96

  • 31 846
  • 734
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 15
Здравейте!Извинявам се ,че така нахлувам в темата .Спешно се нуждая от съвет .
По стечение на обстоятелствата ,се  грижа за две котенца на около 16-17дни.Майката беше прегазена от кола,когато бяха на 10-12 дни .Не можех да ги оставя и ги прибрах у нас,макар че нямам никакъв опит с гледането на котки,още по-малко на новородени.Котенцата в началото бяха 4,но за съжаление две от тях не оцеляха ,едното беше родено с някакво увреждане  на небцето ,и при хранене млякото  излизаше през носа му,беше много- малко  в сравнение с останалите  и мисля ,че просто нямаше шанс.А едно от другите просто го намерих умряло миличкото ,не знам защо .Сега останалите две се развиват добре ,храним ги по-съвет  на ветеринарен лекар с пълномаслено краве мляко.Но от два дни не са акали.Изчетох всичко което намерих в интернет ,слагах няколко капки зехтин в млякото ,давах им Дуфалак .Резултата е много малък и незадоволителен .
Моля ви ,помогнете ми !Страхувам се да не загинат и тези двечките поради моето незнание  и неопитност.
Извинете ,че стана малко дълго , но наистина съм много притеснена .

# 466
  • Мнения: 5 178
Жега е, моля пуснете водата


Ако никой от нас не се изкъпе сутринта-  хладинката и влагата се търси в мивката, а иначе в поддушовото се разплува царски

# 467
  • Мнения: 3 331
Изчетох всичко което намерих в интернет ,слагах няколко капки зехтин в млякото ,давах им Дуфалак .Резултата е много малък и незадоволителен .
И все пак е по-добре от нищо, явно сте на прав път. За съжаление не мога да дам съвет, на тази крехка възраст е наистина много трудно без мама до тях.

# 468
  • Мнения: 9 991
Здравейте!Извинявам се ,че така нахлувам в темата .Спешно се нуждая от съвет .
По стечение на обстоятелствата ,се  грижа за две котенца на около 16-17дни.Майката беше прегазена от кола,когато бяха на 10-12 дни .Не можех да ги оставя и ги прибрах у нас,макар че нямам никакъв опит с гледането на котки,още по-малко на новородени.Котенцата в началото бяха 4,но за съжаление две от тях не оцеляха ,едното беше родено с някакво увреждане  на небцето ,и при хранене млякото  излизаше през носа му,беше много- малко  в сравнение с останалите  и мисля ,че просто нямаше шанс.А едно от другите просто го намерих умряло миличкото ,не знам защо .Сега останалите две се развиват добре ,храним ги по-съвет  на ветеринарен лекар с пълномаслено краве мляко.Но от два дни не са акали.Изчетох всичко което намерих в интернет ,слагах няколко капки зехтин в млякото ,давах им Дуфалак .Резултата е много малък и незадоволителен .
Моля ви ,помогнете ми !Страхувам се да не загинат и тези двечките поради моето незнание  и неопитност.
Извинете ,че стана малко дълго , но наистина съм много притеснена .

Категорично отказвам да приема, че вет те съветва да ги храниш с краве мляко и че до сега са акали сами. Май нещо скриваш. На другото му е излизало млякото през носа, защото не си го хранила с подх подходящ биберон, не е смогвало да гълта и му е излизало през носа. Разтрий им коремчетата с влажен памук и дупетата и ще се изакат, ако не ще умрат. Купи котешко адаптирано мляко, и биберон за котета, защото кравето мляко именно е прекалено мазно за тях и не им понася.

Тук има повече инфо: http://www.novetbg.com/galeria/164

# 469
  • София
  • Мнения: 13 126
Здравейте!Извинявам се ,че така нахлувам в темата .Спешно се нуждая от съвет .
По стечение на обстоятелствата ,се  грижа за две котенца на около 16-17дни.Майката беше прегазена от кола,когато бяха на 10-12 дни .Не можех да ги оставя и ги прибрах у нас,макар че нямам никакъв опит с гледането на котки,още по-малко на новородени.Котенцата в началото бяха 4,но за съжаление две от тях не оцеляха ,едното беше родено с някакво увреждане  на небцето ,и при хранене млякото  излизаше през носа му,беше много- малко  в сравнение с останалите  и мисля ,че просто нямаше шанс.А едно от другите просто го намерих умряло миличкото ,не знам защо .Сега останалите две се развиват добре ,храним ги по-съвет  на ветеринарен лекар с пълномаслено краве мляко.Но от два дни не са акали.Изчетох всичко което намерих в интернет ,слагах няколко капки зехтин в млякото ,давах им Дуфалак .Резултата е много малък и незадоволителен .
Моля ви ,помогнете ми !Страхувам се да не загинат и тези двечките поради моето незнание  и неопитност.
Извинете ,че стана малко дълго , но наистина съм много притеснена .

A досега как са акали? Разтриваш ли им коремчетата и дупетата? Не съм го правила, но знам, че се разтриват с мокро памуче или марличка, имитирайки езика на мама-котка.

Категорично отказвам да приема, че вет те съветва да ги храниш с краве мляко и че до сега са акали сами.

И на мен ми е чудно, но пък обикновено резултатът е разстройство, а в случая е обратното. Може пък да им понася краве мляко.  Wink

# 470
  • Мнения: 15
Купих им специално шише за хранене на новородени от същия ветеринар ,за който споменах.Купувам мляко  тук от местен човек и знам ,че е истинско , защото ние го пием отдавна.За съжаление нямам възможност да купя котешко адаптирано .Живеем в малко градче ,където има двама ветеринари ,занимаващи се  основно със селскостопански животни .Отидох ,при този при когото знам че водят и кучета , веднага след като ги прибрах.Аз съм медицинска сестра ,но не по котките .Не бих подходила  към проблема без да се информирам добре .Масажираме коремчетета и дупетата  след всяко хранене , досега  се справяха  без проблем .Сега обаче само пишкат .Преди малко женското се изака малко ,но за толкова пъти хранения ,само веднъж мисля ,че не е достатъчно. А мъжкото  -вчера ака съвсем малко .
Моля ви , не ме нападайте !Не крия нищо ,но досега съм имала само кучета , и то не толкова малки.Абсолютен лаик  съм с котките.

# 471
  • Мнения: 1 708
Ето още съвети за грижи за котета, останали без майка - тук

Таня, може би ще е добре да се добавят тези линкове на първа страница, че периодично възникват въпроси за обгрижване на бебета котета.

# 472
  • Мнения: 9 991
Купих им специално шише за хранене на новородени от същия ветеринар ,за който споменах.Купувам мляко  тук от местен човек и знам ,че е истинско , защото ние го пием отдавна.За съжаление нямам възможност да купя котешко адаптирано .Живеем в малко градче ,където има двама ветеринари ,занимаващи се  основно със селскостопански животни .Отидох ,при този при когото знам че водят и кучета , веднага след като ги прибрах.Аз съм медицинска сестра ,но не по котките .Не бих подходила  към проблема без да се информирам добре .Масажираме коремчетета и дупетата  след всяко хранене , досега  се справяха  без проблем .Сега обаче само пишкат .Преди малко женското се изака малко ,но за толкова пъти хранения ,само веднъж мисля ,че не е достатъчно. А мъжкото  -вчера ака съвсем малко .
Моля ви , не ме нападайте !Не крия нищо ,но досега съм имала само кучета , и то не толкова малки.Абсолютен лаик  съм с котките.

Купи човешка хумана.

# 473
  • Мнения: 15
Благодаря ви за съветите !

# 474
  • Мнения: 9 991
Благодаря ви за съветите !

Кравето мляко не им понася, защото е краве мляко, не говоря за дали е истинско или не. Peace

# 475
  • Мнения: 3 248
Благодаря ви за съветите !

Кравето мляко не им понася, защото е краве мляко, не говоря за дали е истинско или не. Peace

Именно. Кравето мляко е за телета. За други бозайници в крайно неподходящо.
Има онлайн магазини, от които може да се поръча котешко до всяка точка на страната.
Но по-добре човешко адаптирано, отколкото директно мляко. Кравешкият протеин е много натоварващ.



Още малко данък от нас:



# 476
  • София
  • Мнения: 1 037
Прекрасни муцунки сте показали  Heart Eyes

Поздрави и от Миси:



# 477
  • Мнения: 3 331
И моята лежи на плочките като Миси, за да се разхлажда. Да си призная, тези дни и на мен ми иде да легна до нея.
Епона, много красиво черно носленце има!

# 478
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Красоти!  Hug
Да ви покажа няколко секунди магчов сън:
Скрит текст:

Детето има гости, а котките са се престрашили и са любопитни  Laughing :
Скрит текст:

# 479
  • Мнения: 779
А ние имаме проблем с мравки. От някъде идват и се насочват право към на Оли храната. ...............Изчистихме ги и напръскахме мястото,..........

А! И вкъщи същата работа. Явно лятото нещо тръгват нанякъде.
Вие с какво напръскахте? Има ли препарат, който да ги отблъсква без да е отровен за животното?
Пък аз изстисквам лимон по продължение на первазите. Махат се, но за малко (ден-два) и пак излизат

Някакъв евтин препарат като спрей от магазина. Пръснах само веднъж и вече трети ден ги няма. На Оли също нищо му няма. Не му давах да ходи там известно време.
Аз от бълхи много се плаша. Вярвайте хапят наред. Преди време имахме и беше кошмар. Майка ми се хвана за главата.. Няма умиране. И всички се чешехме.
Сега имам ухапано на глезена. Няколко пъпчици и сърби брутално! Така познавам, че е бълха.
Кажете с какво да напръскам. Оли ще го водя за ампула, ясно е.

Общи условия

Активация на акаунт