Как го изчислява това ... В коя г.с съм все пак ?

  • 4 245
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 760
Първия ден на последния ми цикъл беше около 4-5 Май .... по принцип ми е редовен  + - някой ден закъднение .... така ето че не ми дойде направих си тест за бременност и се оказа положителен .... обаче тъй като тъкмо сменях личната лекарка и се наложи да изчакам докато настъпи Юли за да отида да си взема направление за гинеколог ... и така  на 7.07 отидох и ме искара в 8 г.с и 1 ден  като големината на ембриона е 15,1мм така ... вика ми след седмица две ела пак да видим как си защото се развивал бавно бил малък ... Днес 21.07 отивам гледа ме бебчо пораснал  на 21,9мм а г.с е 8г.с+6 дни ...е как става товма не мога да го разбера как се изчислява по мои сметки трябва да съм някъде към 11 г.с аз ли нещо не смятам както трябва не  знам ...някоя мама може ли да ми обясни как става това изчисление нали уш е от първия ден на менструалния цикъл... и  как така за близо 2 седмици си остава 8 г.с+6 дни....

ПП. Съжалявам за дългия пост

# 1
  • Мнения: 361
Може би ти казва на колко отговаря, а не в коя седмица си реално?

http://www.ladypill.com/calendar.php Ето тук можеш да провериш с точност.

Също така имай предвид, че някои лекари могат да ти кажат и на колко седмици е ембриона спрямо датата на зачеване, която е 2 седмици след датата на последния цикъл. Най-добре питай за всичко, поне докато свикнеш в началото да си ги следиш сама.

p.s. Сега си сверих набързо календарчето, в което съм си отбелязвала размерите при повечето прегледи и видях, че в 8 г.с. + 6 дни бебо е бил 18мм. Доста по-малко от твоето измерване, при все, че в момента върви 2 седмици напред и е едро бебе. После пък в 11 г.с. е станал 43мм, което пък е много бързо наваксване. В този ред на мисли не виждам причина да се притесняваш, но най-полезно би било другия път да поискаш от лекарката да ти обясни всичко, което не ти е ясно. Като цяло ембрионът се развива много динамично - понякога изостава, после наваксва и изпреварва, има и моменти на застой.

Последна редакция: вт, 21 юли 2015, 12:53 от Бубинка

# 2
  • Мнения: 313
Най-добре не се предоверявай много на размерите, които ти казват. Всеки ехограф е различен, а да не забравяме, че е важно и задапаратното устройство (разбирай - кой те гледа).
Бубинка ти е дала табличката за г.с.

# 3
  • Бургас /Център-жк.Изгрев/
  • Мнения: 49
Лекарите изчисляват по формула, като залагат на първия ден от последния цикъл и предполагат кога е овулацията и кога е възможно зачеване. Другият начин е спрямо размерите на ембриона, но тук факторите са толкова много...  Според мен най - достоверно е да си изчислиш сама според времето на овулацията и сексуалния контакт и започваш броенето...дни, седмици, месеци. С определяне на термина нещата стоят по същия начин, аз имах дадени 2 различни дати от 2 различни доктора, детето се появи спонтанно 10-ина дена преди определените дати Simple Smile Лека бременност!

# 4
  • Мнения: 313
giovanessa е мн права за различните доктори и дати.
По изчисленията на докторите (3 бр) трябваше да родя на 2.10. Обаче според ехографите им излизаше на 20.09, 24.09 или на 26.09. И всеки си настояваше за неговата дата. Да, ама малкият реши да излиза на 14.09 Grinning

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Гестационната седмица се изчислява според датата на последния цикъл,въпреки,че овулацията може да е седмица след предполагаемата дата. Ехографското измерване също е почти точно (плюс-минус седмица),но то е за допълнителна информация,според мен.

# 6

Общи условия

Активация на акаунт