Хламидия

  • 32 183
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Tania79
Цитат на: T o n i
И аз нямах симптоми абсолютни никакви. Но при половинката ми се появиха и така разбрахме


Разкажи повече за тези симптоми, моля те  Rolling Eyes


Ами парене при уриниране и болки (или по-точно тежест) в тестисите - особено левия (на тях нали левият обикновено им е по-ниско). Той много играе футбол и казваше, че на моменти като ритнел с левия крак и ужасна болка усещал. Доколкото си спомням не е имал течения някакви...

# 31

Здравейте!
Никой тест за хламидии не е достатъчно надежден.
По принцип вероятно едновременното изследване на антитела (чрез кръв) и на антигени (чрез секрет)  би дало по-надежден резултат.
Най-често се използва тест Elisa.
Обаче мен ме безпокои факта, че например чрез кръв се намира наличието на някой от трите вида антитела, но всичките имат отношение към 4 различни видове хламидия (сексуално предавана, по въздуха, чрез животни и т.н.).
Да не говорим, че същите антитела ги има и при ХИФ вируса и т.н.
Пък и е полезно да се знае, че дори и при излекувана хламидна инфекция, нивото на тези антитела може да остане за много дълго време високо или да варира.
Лекарствените препарати са много и различни - оксициклин, доксициклин, азитромицин ... Всичко това са антибиотици. Най-често се изписва "Клацид" за 5 дни, ако инфекцията е нова, или 7 дни за по-напреднал стадии.
Стадият се определя от нивата на IgG, IgM и IgA антителата (начален - IgM, IgA - високи стойности, по-късен IgG - високи стойности).
Инфекцията (хламидия трахоматис САМО) се предава предимно по полов път, но не трябва да се забравя, че и чрез басейн, спринцовка и как ли още не ... също може да стане заразяване (като всички други инфекции). Другите 3 вида хламидия се предават по въздуха или по куп други начини!!!!!
ДВАМАТА (или колкото там партнъори са) трябва да се лекуват едновременно, защото иначе всичко започва отново и отново.
Не се прави секс по време на лечение и е желателно за много дълъг период от време да се мине на "моногамия" Simple Smile
При смяна на партнъор инфекцията може да се активира отново (дори и да е лекувана)!!! Това го четох в няколко сайта на английски.

И КОЙТО ИМА ДА НЕ СЕ ШАШКА!!!
Ако вярвате, че сте здрави - ВСИЧКО ЩЕ МИНЕ!!!!

Понякога всички тези антитела и т.н. са резултат от нарушен баланс на тялото (стрес и други фактори). Когато сме под стрес, мозъкът ни прави грешки и стимулира производство на антитела, които не са ни нужни! Като се успокоим, нещата се нормализират.
ТОВА И ЛЕКАРИТЕ ГО ЗНАЯТ, но им е по-добре за бизнеса да пишат дебели рецепти за много пари!

# 32
  • Мнения: 1 612
Без претенции за компетентност по въпроса ще ви разкажа за моя случай.
Преди 1,5 години ходих при една гинеколожка. След много прегледи и "лечения" се оказа, че са ми вкарали клебсиела и още какво ли не. Правих изследвания и за хламидия(влагалищен секрет), които се оказаха положителни. После направих и кръвен тест - беше на границата. Казаха ми за ДНК изследването, което също направих, но се оказа отрицателен.
Казаха ми, че ДНК теста е най-точен, ама дали е така не знам.
Скоро за инвитро програмата си правих пак кръвни и всичко е ок.
Знам със сигурност само едно - трябва да се изследваме и ако имаме такива гадинки да се лекуваме навреме, з-о причиняват големи неприятности.

# 33
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз пострадах преди вече 7-8г. С влагалищетн секрет откриха наличието на хламиди. Много са опасни - предвид факта, че може да нямаш видими оплаквания - при мен обаче бяха засегнали стави на ръце и колената. МОже да засегнат очите, бъбреците и фертилността, чести причинители за извънматочна бременност.
Лекувах се с антибиотик - тогава много скъп 50лв три хапчета, но веднага даде резултат! По принцип антибиотиците са скъпи но все пак поносимо. Може и с евтини но се удължава срока на излекуване - и накрая излиза същото като един скъп  Wink. По принцип антибиотиците срещу бронхотпнеивмонии /пневмонии/ в повечето случаи са и срещу гъбични и бактериални инфекции  Wink така, че ако сте пили нещо подобно скоро е възможно да сте стерилно чисти спрямо инфекции Laughing
Но задължително на 6 месеца на доктор, че е много коварно - предвид липсата на индикациа - може да има сърбеж, ма може и да няма.

Общи условия

Активация на акаунт