Перилни препарати и омекотители - 32

  • 62 397
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 739

 [Дрън-дрън, новаторски. Най-обикновен течен препарат, същият като преди да сменят опаковката. Не може изобщо да се сравнява с прах, особено при последните разкрития за праха Ариел.
Никой не може да ме убеди, че течният е по-добър от праха. Страхувам се обаче при тези кампании за течни и капсули да не вземат праховете да изчезнат. Засега няма такива индикации, но знам ли.]

В специализиран магазин за препарати на въпроса ми за Ариел , прах за цветно какъв ще ми предложите магазинерката се опитваше всячески да ме убеди колко новия течен е добър и как аз съм изостанала от новостите предпочитайки прах. Mr. Green

# 676
  • Мнения: 5 160
julia_gt, залежава й нещо, а  Mr. Green

# 677
  • Мнения: 5 207
Laughing Laughing Laughing И аз така установих след твоята консултация и направените проби вчера.
Много течен омекотител - Сано, неконцентриран; по-гъст - това Коколино последно.
Скрит текст:
Сипвам като гледам да е до означението, но понякога ми се отплесва ръката, защото сипвам от бутилката.
На неконцентрирания Максима дозата е 100 мл. Моята пералня събира 80 мл в това отделение, затова или го изсипвам на два пъти, или наведнъж, когато дойде последното плакнене, защото прелива. Понеже не ми се занимава, предпочитам да купувам концентриран Максима, на който дозата е 4 пъти по-малка - 25 мл.
Коколино е концентриран. Дозата е 35 мл за нормален аромат и 55 мл за силен аромат и големи перални. Приемам, че на Сименс отделението също събира 80 мл, в най-добрия случай 100 мл. Ако пълниш до означението MAX на око, това означава, че слагаш над два пъти повече от необходимото. Бих ти препоръчала да ползваш капачката. На нея има означение докъде са 35 мл.
Предозирането на омекотител носи само отрицателни ефекти за пералнята, дрехите и джоба. Наистина е най-добре да се спазват препоръчаните върху опаковката дози.
Означението MAX показва максималното количество течност, което може да се налее в отделението преди да прелее, а не че до там трябва да се налива. На огромна част от омекотителите на пазара дозата е в пъти по-малка и отделението не се напълва и до половината.

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 747
vessita, днес ходих на магазинчето до Краснодар за което пише Guess Who. Този омекотител, който търсиш го има само във вариант бяло ,златисто и жълто - с мед. Черно нямаше.

# 679
  • Мнения: X
Има ли къде да видя целия асортимент на Ариел за България? Интересува ме какви капсули има на пазара?  Има ли от още от старите гел капсули, или вече са само подс? Подс само 3 в 1 ли са, или има и обикновени?

# 680
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 248
Ще ме извините,ако задавам разисквал се въпрос,но ме мързи да чета назад по темите Mr. Green

На една съседка днес й монтирали нова пералня и чичака й казал течен прах да сипва само в дозатора отгоре както се правило със стандартния прах,а не да го слага директно в барабана с дрехите,защото така се прецаквали дрехите,не се спазвал реда на пране на съответните програми,пералнята се обърквала и т.н...същото важало и за скапанките капсулки Crazy

Има ли логика според вас?

П.С Чичака има претенции за достоверност на инфото,понеже бачкал в сервиз за перални в Австрия и тамошните домакини спазвали това правило Shocked

# 681
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Аз имам такъв дозатор за течни, но нещо не ми е удобен и не го ползвам. Слагам си чашката в пералнята и действам. Интересно какво може да им стане на дрехите и с какво ще се промени реда на пране, след като водата отгоре си тече в чекмеджето?

# 682
  • София
  • Мнения: 12 006
Ще ме извините,ако задавам разисквал се въпрос,но ме мързи да чета назад по темите Mr. Green

На една съседка днес й монтирали нова пералня и чичака й казал течен прах да сипва само в дозатора отгоре както се правило със стандартния прах,а не да го слага директно в барабана с дрехите,защото така се прецаквали дрехите,не се спазвал реда на пране на съответните програми,пералнята се обърквала и т.н...същото важало и за скапанките капсулки Crazy

Има ли логика според вас?

П.С Чичака има претенции за достоверност на инфото,понеже бачкал в сервиз за перални в Австрия и тамошните домакини спазвали това правило Shocked


Глупости на таркалета, нищо не се прецаква. Тези чашки си вървят с шишето препарат, ако се прецакваха така дрехите нямаше да ги продават така. Проблем е само ако сложиш чашката и пуснеш предпране, тогава се разтваря целия препарат, а апералнята преплаква и изхвърля водата, съответно и препарата и не остава нищо или почти нищо от него за самото пране. За това е хубаво ако има предпране да няма препарат в барабана. Ако някоя плакне без да изпомпва водата - не е проблем. Ако си слагаш течния в отделение за прах, отгоре му минава само студена вода от водопровода и има верятност по тръбите до барабана и по "чекмеджето за прах" да остане неразтворено количесто препарат. Капсулите също се слагат в барабана. Дори не ми е хрумвало да ги сглагам горе, ама като се замисля, ако сложа там - там ще си и остане, такова ми е отделението за прах, че капсула няма да мине и ще остане там /има преграда в края си/, студената вода няма да я разтопи.
Това, че пералнята се била 'обърквала' няма да го коментирам. Stop

# 683
  • Мнения: 5 207
Има ли къде да видя целия асортимент на Ариел за България? Интересува ме какви капсули има на пазара?  Има ли от още от старите гел капсули, или вече са само подс? Подс само 3 в 1 ли са, или има и обикновени?
Има останали количества от старите капсули с едно отделение. Примерно в Елитис има от тях.
От pods: има едно, които са 3 в 1; има други, пак са pods, но не пише 3 в 1. Отделно има едни капсули, които пак са с три отделения, но течността е само зелена/лилава. Виждала съм ги само в DM. Абе пълен хаос.

# 684
  • Мнения: X
Подс 3в1 колор как са като качество според теб като гледаш състава? По колко се дозират и дали правят много пяна?

# 685
  • Мнения: 5 207
Ама те дефакто и трите вида са еднакви като ги погледнеш, може би минимални разлики, но не съществени.
Имат целулаза, нали я обичаш? Сържат оптични избелители. Не виждам съставка, която да предпазва от пренос на боя. Освен това са абсолютно еднакви като състав с английските и изобщо със западноевропейските.
Дозират се по една капсулка за 4-5 кг пране. За големи перални се слагат две. От опит - не правят пяна.

# 686
  • Мнения: 1 135
Не виждам съставка, която да предпазва от пренос на боя.

И тези за цветно пране ли нямат?

# 687
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Гес, има ли смисъл да влача Даш 3 в 1 капсули за цветно пране от Италия?

# 688
  • Мнения: 1 135
Гес, има ли смисъл да влача Даш 3 в 1 капсули за цветно пране от Италия?

Отново си позволявам да отговоря вместо госпожата-НЯМА СМИСЪЛ.

# 689
  • Мнения: 5 207
И тези за цветно пране ли нямат?
Да, за тях става въпрос. Не виждам да съдържат това, което обикновено се ползва за тази цел. Не знам дали някоя друга съставка не действа по този начин.

Гес, има ли смисъл да влача Даш 3 в 1 капсули за цветно пране от Италия?
1:1 са с нашите. За мен - няма смисъл.
А, те отговорили вече вместо мен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт