Търся компания за пътувания в чужбина

  • 45 782
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 101
Предложението важи само за жени.

# 286
# 287
# 288
  • Мнения: 8
Записвам се. Имам интерес и аз да се обединя с Вас да пътувам - из Европа Simple Smile

# 289
  • Мнения: 4 871
Здравейте!
Щях да пускам тема, но явно не съм само аз с този проблем - липса на компания за пътувания. Ето сега например горя от желание да отида на концерт на Kiss в Лондон, но няма с кого. И също така да питам по-опитните: ако не използвате агенция да ви организира пътуването, как се оправяте в чужда страна? Като слезете на летището и няма кой да ви посрещне, оттам нататък как процедирате?
Много ще съм благодарна на отговори!

# 290
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Всичко може да бъде намерено в интернет! Включително и да видиш как изглежда спирката, на която трябва да слезеш, например. Даже и да не питаш в бг-мамма, пак можеш да откриеш всякаква нужна информация в глобалната мрежа. С rome2rio например можеш да превирш какви са транспортните опции от летището до града и т.н., както и да ти подскаже кой е сайтът на градския транспорт, така че да провериш конектретни разписания и цени. С googlemaps можеш да измериш разстоянията, да провериш къде се намира хотелът ти. В tripadvisor пък, например, можеш да видиш кои забележителности са най-препоръчвани за посещение, както и да намериш подходящо място за хапване и т.н. В сайт като visitacity има готови маршрути за желан брой дни.
Според мен агенциите са полезни само за хора, които не говорят чужд език. За близки дестинации няма никакъв смисъл от услугите им, а и самоорганизирано излиза много по-изгодно.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 09:31 от Mooimeiske

# 291
  • Мнения: 4 808
Здравейте!
Щях да пускам тема, но явно не съм само аз с този проблем - липса на компания за пътувания. Ето сега например горя от желание да отида на концерт на Kiss в Лондон, но няма с кого. И също така да питам по-опитните: ако не използвате агенция да ви организира пътуването, как се оправяте в чужда страна? Като слезете на летището и няма кой да ви посрещне, оттам нататък как процедирате?
Много ще съм благодарна на отговори!
Относно ориентирането от летището, преди да тръгна нанякъде, съм изчела стотици страници, най-вече тук, в бг-мама. Форумът "туризъм" ми е неизчерпаем източник на информация. Преди два дни се върнах от Краков, бях си уговорила предварително трансфер от летището със собственика на апартамента. Но и често се налага да питам хората по улиците, не съм попадала досега на неотзивчиви и дори и с моя лош английски се оправям, плюс двата други езика, с които съм по-добре.

# 292
  • Мнения: 148
Здравейте,
тъй като се оказа, че е доста трудно да си намеря компания за пътувания - приятелите ми или нямат възможност, нямат пари, нямат и желание да пътуват... Прибягвам до тази тема.
Съгласна съм на различни пътувания, екскурзии, разходки - в България, в Европа, по Света.
Би ми било приятно да се съберем компания и заедно да си правим такива пътувания, от време на време.

# 293
  • SF
  • Мнения: 21 164
Да се събере компания в интернет за пътувания заедно, е също толкова трудно, колкото и да се оформи такава извън интернет. Отново опирате до познатите проблеми - деца, отпуски, възможности , интереси, нагласи, дори подходяща възраст и манталитет.

# 294
# 295
  • Мнения: 8
Търся си компания ,за пътуване в европа ,за месец септември или октомври?

# 296
  • Мнения: 98
Здравейте, ходи ми се на екскурзия до Истанбул за дните около 3ти март. Мисля да е с агенция, 3 нощувки (29.02 - 03.03), тръгване от Бургас/Слънчев Бряг. Не съм избрала конкретна агенция, има няколко, които предлагат такъв вариант. Не ми се обикаля сама, така че ще се радвам ако на някоя дама й се идва.

# 297
  • София
  • Мнения: 3 035
Здравейте, ходи ми се на екскурзия до Истанбул за дните около 3ти март. Мисля да е с агенция, 3 нощувки (29.02 - 03.03), тръгване от Бургас/Слънчев Бряг. Не съм избрала конкретна агенция, има няколко, които предлагат такъв вариант. Не ми се обикаля сама, така че ще се радвам ако на някоя дама й се идва.
Можете да попитате и в темата за Истанбул.

# 298
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
" Родос, майка ми е на 71 г. и отказа. Не хъркам.

# 299
  • Мнения: 2
Търся компания за топъл ласт минит за средата на април, Египет, Шри ланка или нещо друго. 40+ съм, ако това е важно.

Общи условия

Активация на акаунт