От коя възглавница сте доволни?

  • 70 963
  • 216
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 587
Бихте ли ме ориентирали за висока, но много мека възглавница. Най-удобната, на която съм спала, беше гъши пух. Цената на този вид пълнеж обаче е над 150 лв. По-бюджетният вариант е патешки пух /и още по-бюджетен - с пат.  пера/.
По-напред в темата се говореше за възглавници от ИКЕА гъши пух за 100 лв. най-скъпата. Не е гъши, а патешки, затова е такава цената.
Какви са недостатъците на възглавниците, които са патешки, спрямо гъши пух, откъм издръжливост, деформации, поддръжка? Който има патешки, моля да сподели как се държи, степва ли се бързо.
Тук четох, че гъши най-добре, но парите не са добре Wink
https://jysk.bg/blog/razlikata-mezhdu-gshi-i-pateshki-pukh

В момента в emag има намаление, и с патешки пух има високи, бюджетни варианти, с добри отзиви.
Иначе от гъшия пух това е най-изгодното, на което съм се спряла, намалена наполовина
https://jysk.bg/spalnya/vzglavnici/estestven-plnezh/gold/vzglavn … borg-loftet-50x70

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 13:20 от Doro

# 106
  • Мнения: 1 265
Аз имам от посочената от Юск, много ми е комфортна за облягане, но не спя на нея, защото потъвам. Иначе досега няма никаква промяна в качеството й, имам я от доста време.

# 107
  • Мнения: 3 587
Защото е висока ли? При пране как се държи?
Аз я търся за спане. С презумцията,  че е достатъчно мека. Още не съм ходила в магазина да тествам.

# 108
  • Мнения: 1 265
Да, висока е. Пере се в пералня.
Колкото до цената - за мен възглавницата е в перо здраве.

# 109
  • Мнения: 3 587
За мен засега е в перо кеф, защото настоящите са мемори и са удобни, но се влюбих в усещането на пуха и е несравнимо като удоволствие, за моите си сетива.

# 110
  • Мнения: 1 265
На мен ми е много комфортна за лежане и не си я давам - докато чета или гледам нещо.

# 111
  • София
  • Мнения: 12 006
Да, висока е. Пере се в пералня.
Колкото до цената - за мен възглавницата е в перо здраве.
За мен също. Това е не само удобство. Както и матракът, за мен и двете са в графа здраве и възглавницата съвсем не е за подценяване, т.к. от една наудобна възглавница може да си "крив" цял ден след това, а когато стане ежедневие се натрупват болки във врата и гърба.

# 112
  • Мнения: 1 265
Изброените модели са купувани с много голямо намаление:
Юск -  Възглавница 750г TRONFJELLET 50x70см /силиконизиран влакнест пух/, която според мен е сравнима по комфорт с
Възглавница 720г KRONBORG LOFTET 50x70см с 3 камери. Пълнеж от 90% европейски гъши пух/10% гъши пера във външните камери и 85% европейски гъши пера/15% гъши пух във вътрешната камера/.
Използваме ги редовно - аз за облягане.
За спане - една направо перфектна възглавница със 70% камилска вълна, но не виждам вече този модел /Camello - Penelope/.

# 113
  • Мнения: 5 658
Моля ви, препоръчайте ми възглавница, която да не запарява. Имала съм на Дормео няколко вида (с и без мемори пяна), на ТЕД, от Метро веднъж взимах някаква - няма лято няма зима, запарват и се потя (само около врата, за това предположих, че е от възглавницата).
И аз не мога да намеря моята възглавница: да не запарва, да не е висока, да се пере с пералня...

# 114
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Пробвайте с протектор за възглавница. Моята е латексова и заради миризмите от материала използвам непромокаем от Jysk
.

# 115
  • София
  • Мнения: 1 175
Не мога да си намеря удобна възглавница от много време, почти всички са ми твърди или високи и често вадя от пълнежа. Някой с мнение за тези на Дормео от точките във Фантастико? Видях че могат да се регулират на височина.

# 116
  • София
  • Мнения: 12 006
Пробвайте с протектор за възглавница.
Скрит текст:
Моята е латексова и заради миризмите от материала използвам непромокаем от Jysk
.
Този протектор не запарва ли? След като е непромокаем, значи има някаква "найлонова/гумена" част образно казано.

# 117
  • Мнения: 40 737
Не съм забелязала да запарва. "найлоновата част" е някаква бленда като тези на скиорските екипи и хем не промокря, хем диша. Е, по-малко пропусклива е от чисто хасе, няма какво да си говорим, ама съвсем достатъчно.

# 118
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Tози протектор не запарва ли? След като е непромокаем, значи има някаква "найлонова/гумена" част образно казано.
И матракът ми е с непромокаем протектор (на друга фирма) и не съм забелязала запарване. Даже при възглавницата бих казала, че без протектора повече се потях.

# 119
  • Мнения: 376
Аз като кърмех, си бях взела една дълга възглавница за подпиране, пълна с люспи от спелта или нещо такова. Сега съм я сгънала на 2 и спя на нея Joy
Оказа се, че тя ми е най-удобна от всички в къщи. Твърда е и като спя настрани, главата ми не увисва надолу и ми намаляха едни болки, които имах с предната възглавница (перушинена някаква, не помня марката). Само трябва човек да свикне с миризмата. На мен ми миришеше на тютюн. Joy

Общи условия

Активация на акаунт