Покажете си детските стаи - тема 22

  • 126 664
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Боже, 18 см, аз съм взела 27... Rolling Eyes


може при вас  27см да е добре като височина,при нас и 18 се оказа много.като седна аз на леглото,краката ми се полюшват,не мога да стъпя на пода,камо ли детето като седне...мисля че за детските матраци много голяма височина не е необходима,поради малката тежест на децата,дори на икеа са по 10-12 см,но нямаше наш размер

Зависи...
Ето едни по-високи легла в детска стая.  Wink



# 31
  • Мнения: 425
нашето е още по-високо
 



Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 13:07 от Jasmin Tea

# 32
  • Мнения: 430
Здравейте,предстои ни обзавеждане на детска стая и се чудя за цветовете на стените,ще съм благодарна за всяка идея.

Детската е конфигурация от тази https://www.aiko-bg.com/i_pictures/11111111800698_big.jpg  

имам и този килим http://www.aiko-bg.com/i_pictures/11111111847_1_big.jpg

Чудех се между лилаво и резедаво,но ще ми е ценно да чуя и други предложения.

# 33
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Здравейте,предстои ни обзавеждане на детска стая и се чудя за цветовете на стените,ще съм благодарна за всяка идея.

Детската е конфигурация от тази https://www.aiko-bg.com/i_pictures/11111111800698_big.jpg  

имам и този килим http://www.aiko-bg.com/i_pictures/11111111847_1_big.jpg

Чудех се между лилаво и резедаво,но ще ми е ценно да чуя и други предложения.
а защо не като на снимката на детското обзавеждане

# 34
  • Мнения: 5 920
защо не като на снимката на детското обзавеждане

 Peace Peace Peace

Ако ще е момичешка  - може и розово, ще кореспондира чудесно с цвета на килима  Wink

# 35
  • Мнения: 2 352
Пепински, виждали ли сте мебелите на живо? Вчера ми попадна една брошура на Айко и въпреки лустрото на снимката ми се набиха доста несъвършенства точно на избраното от вас обзавеждане. За рекламната им цена има още какво да се желае.   Peace
За килимът, зависи от пола на детето. Зеления цлвят ми харесва повече, а бозавия от снимката - повече от зеления.

# 36
  • Мнения: 47 889
Аз доста обикалях за детска стая, накрая се спрях на легла от Икеа ( има какво да се желае по тях, но като изработка/цена бяха най-добре), и гардероб по поръчка. Просто тези детски стаи ми се виждат като правени да се ползват 2-3 години макс, и ще станат на нищо, да не говорим че не са толкова функционални...

# 37
  • Мнения: 430
Спрях се на такъв цвят стени
 
а едната смятам да е тъмно лилава за контраст като таблата на леглото.

Вчера случайно попаднах и на тези възглавнички в същите цветове, така че вече е решено! Simple Smile

https://plus.google.com/u/0/photos/107845343932476877556/albums/ … 45343932476877556

# 38
  • Мнения: 430
Пепински, виждали ли сте мебелите на живо? Вчера ми попадна една брошура на Айко и въпреки лустрото на снимката ми се набиха доста несъвършенства точно на избраното от вас обзавеждане. За рекламната им цена има още какво да се желае.   Peace
За килимът, зависи от пола на детето. Зеления цлвят ми харесва повече, а бозавия от снимката - повече от зеления.

Това предполагам е към мен,не към Пепински!  Grinning Simple Smile
Да, видяхме ги на живо,отваряхме затваряхме(вратички,чекмеджета Simple Smile)не видях някакъв проблем.Какви дефекти точно трябва да търся? newsm78
В хола пак сме с тяхна секцийка, за сега няма проблем.

# 39
  • Мнения: 2 352
Пепински, виждали ли сте мебелите на живо? Вчера ми попадна една брошура на Айко и въпреки лустрото на снимката ми се набиха доста несъвършенства точно на избраното от вас обзавеждане. За рекламната им цена има още какво да се желае.   Peace
За килимът, зависи от пола на детето. Зеления цлвят ми харесва повече, а бозавия от снимката - повече от зеления.

Това предполагам е към мен,не към Пепински!  Grinning Simple Smile
Да, видяхме ги на живо,отваряхме затваряхме(вратички,чекмеджета Simple Smile)не видях някакъв проблем.Какви дефекти точно трябва да търся? newsm78
В хола пак сме с тяхна секцийка, за сега няма проблем.
Извинявам се, Бибо. Моя е грешката при цитирането.
Много лекички някак ми се струват. Хубаво е, щом като сте ги видели и знаете как изглеждат реално.
Личното ми мнение е, че този вид обзавеждане е много компромисно с идеята да просъществува не повече от 4-5 години. Пак мое лично мнение е, че кантират плоскостите тъничко и ръчовете режат ужасно. Удебеленото кантиране пък оскъпява с 20-тина %. Ние в момента сме с подобна мебел, осъзнавайки при обзавеждането, че ще преобзавеждаме детската стая в скоро време. Времето при дойде.
За каква възраст и пол става дума? Не виждам лентичките.  
П.П. Видях. По нашите стъпки явно вървите. За девойката ли правите стаята?

Последна редакция: чт, 03 сеп 2015, 14:21 от Ами сега

# 40
  • Мнения: 11 747
С тези наситени лилаво и зелено, а и още 3 цвята - сиво или бежово, не виждам добре, + мебелите са двуцветни, ще стане голяма шаренийка. Само за себе си може да е симпатично, но и децата като разхвърлят играчки, книжки и други пособия може свят да ти се завие от цветове. Аз бих сложила едноцветни мебели, не само за детска стая. Другите неща в неинтензивни цветове от същата гама. Т.е. стаята да е свежа, но в някаква степен като платно, върху което тепърва ще се рисува. Детските стаи много се пълнят с шарении и никога не са подредени.
Допълвам, че и леглата като са с шарени чаршафи, пердета... ще стане...

# 41
  • Мнения: 104

Зависи...
Ето едни по-високи легла в детска стая.  Wink





Здравей, t_ilieva! Случайно да знаеш от къде е килимът в детската стая - разглеждах албума в сайта на мебелни идеи и направо се влюбих в него и страхотно ще подхожда на детската, която правим.

# 42
  • Мнения: 430
С тези наситени лилаво и зелено, а и още 3 цвята - сиво или бежово, не виждам добре, + мебелите са двуцветни, ще стане голяма шаренийка. Само за себе си може да е симпатично, но и децата като разхвърлят играчки, книжки и други пособия може свят да ти се завие от цветове. Аз бих сложила едноцветни мебели, не само за детска стая. Другите неща в неинтензивни цветове от същата гама. Т.е. стаята да е свежа, но в някаква степен като платно, върху което тепърва ще се рисува. Детските стаи много се пълнят с шарении и никога не са подредени.
Допълвам, че и леглата като са с шарени чаршафи, пердета... ще стане...
Не смятам,че ще стане шаренийка при три стени с неутрален цвят и обзавеждане в дъб сонома/бяло,бели римски щори и лилави шалтета като 4-та стена.Точно за това исках по-неутрални детски мебели,за да мога да си позволя по-голям избор при другите неща.Въпрос на вкус. Peace

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
С тези наситени лилаво и зелено, а и още 3 цвята - сиво или бежово, не виждам добре, + мебелите са двуцветни, ще стане голяма шаренийка. Само за себе си може да е симпатично, но и децата като разхвърлят играчки, книжки и други пособия може свят да ти се завие от цветове. Аз бих сложила едноцветни мебели, не само за детска стая. Другите неща в неинтензивни цветове от същата гама. Т.е. стаята да е свежа, но в някаква степен като платно, върху което тепърва ще се рисува. Детските стаи много се пълнят с шарении и никога не са подредени.
Допълвам, че и леглата като са с шарени чаршафи, пердета... ще стане...

и аз мисля така изцяло. Затова закупих всички мебели в неутрален цвят - бял. Оттам нататък толкова боклучки ще има шарени + дограма,паркет,щори, че цветове ще се получат искам не искам. Понякога е и трудно за човек, който не е правил стаи да си го представи, познавам много приятели с подобни жълти кухни на бели фонове и какво ли не, нещо страшно, което го осъзнаваш в последствие - едно е боята на 5 см, друго е на 5 метра+ всичките натурии. Сега точно сглобихме ние нещата и в икейското ни легло липсва един елемент, ще го пращат след 2 седмици, много ми е тъжно, исках всичко да стане днес, но... Crossing Arms

В детската ни стените са толкова бледо лилави, че изглеждат и те като бели, тавана си е бял.

Съвет към Бибо, която вече си е решила нещата - поне тъмната стена да ти е към някой прозорец, това нас ни посъветва дизайнер, а не към стената без прозорец, стеснява стаята визуално.

# 44
  • Мнения: 11 747
Мисълта ми беше, че иначе не много шарената стая ще стане кошмар, когато в нея се изсипят и два кашона играчки, което човек не предвижда в мислите си.
Тъмната стена би трябвало да е стената с прозорците. Не помня защо, но стои добре, от това което съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт