Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Да се научим да работим с Excel - тема 3

• 62 594
  • 559
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
alex_bg е, нали и аз за комбинация ти говоря. Комбинация от  n числа. И разбира се, че може да го реши Solver, той е за такива задачи, оставете ги програмистите. Докато ти напишат кода, Solver 100000 пъти ще ти ги е сметнал, хем и с различни оптимизационни алгоритми.
Но помисли как да формулираш ограниченията. Както ти писа и Mr.Smith, може да има повече от един варианти.

# 556
  • IC 1101,Abell 2029
Еми нека да си има повече от един вариант.Мен това не ме притеснява.Версията ми на Excel е от 2007.Трябва ли по-нова версия за Solver или и тази става.

# 557
  • Варна
Еми нека да си има повече от един вариант.Мен това не ме притеснява.Версията ми на Excel е от 2007.Трябва ли по-нова версия за Solver или и тази става.
Solver е стара добавка за Excel. Погледни тук

# 558
Разбрицала съм си една таблица, като:
в първата колона вместо обикновен текст, се получило, че във всяка клетка имам още една нова  таблица, състояща се  само с 1 клетка и текстът всъщност е вътре.
На пръв поглед не се вижда, но го видях при копиране в Outlook, (излиза ми знакът за таблица два пъти) и виждам само рамката на вътрешната таблица, която е  по-малка от останалите клетки на всеки ред.
 Искам да я премахна и да ми остане нормален текст.

# 559
  • Монтана
Момичета как се обединяват 2 раздела в Word. Знам, че темата е за Excel.

Общи условия

Активация на акаунт