Работа на пасажерски кораби

  • 141 016
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 847
Здравейте! Има ли компании, които наемат и без ваксина?
не, дори и да се качиш без ваксина ще си ваксиниран на кораба или на следващото пристанище

# 706
  • Мнения: 25 737
Здравейте! Има ли компании, които наемат и без ваксина?
Не.
Работя в HR към голяма компания. Искаме и бустер. И периодични тестове.

# 707
  • Мнения: 68
Благодаря ви!

# 708
  • Мнения: 3
Здравейте, моля за информация.

Кандитатсвах за ривър круиз с викинг, трейнинг -stateroom steward.
приет съм от април за трейниг в виена.
имам трейнинг контракт и.тн. та почвам да се чудя дали найстина си заслужава да се лова на тая въдица ?
за трейнига ми предлагат 33 евро на ден всичко като от тях 15 за храна и спане минус, дефакто 8 часа за 15 евро заплата. тва за 20 дни трейнинг. след трейнинга не се знае нещо от рода на 1350

та я кажете моля тези цифри не са ли прекалено ниски за работа по 12 часа на ден 7 дни. не би ли трябвало да се заплаща на час поне,няма ли минимална часова ставка ,то излиза че ще работиш 12 часа за 50 евро,то тва не е ли експлоатация ,в англия например работиш за 9 на час 10 часа 90 кинта.

Може ли някой да обясни как плащат , уж швейцарски контракт, нямат ли минимални заплати, ако се плаща на час би трябвало да е добре понеже се работи по 12 часа,знам че има опции за бакшиши ама я има я не. ?

Мерси

# 709
  • Мнения: 63
Здравейте, моля за информация.

Кандитатсвах за ривър круиз с викинг, трейнинг -stateroom steward.
приет съм от април за трейниг в виена.
имам трейнинг контракт и.тн. та почвам да се чудя дали найстина си заслужава да се лова на тая въдица ?
за трейнига ми предлагат 33 евро на ден всичко като от тях 15 за храна и спане минус, дефакто 8 часа за 15 евро заплата. тва за 20 дни трейнинг. след трейнинга не се знае нещо от рода на 1350

та я кажете моля тези цифри не са ли прекалено ниски за работа по 12 часа на ден 7 дни. не би ли трябвало да се заплаща на час поне,няма ли минимална часова ставка ,то излиза че ще работиш 12 часа за 50 евро,то тва не е ли експлоатация ,в англия например работиш за 9 на час 10 часа 90 кинта.

Може ли някой да обясни как плащат , уж швейцарски контракт, нямат ли минимални заплати, ако се плаща на час би трябвало да е добре понеже се работи по 12 часа,знам че има опции за бакшиши ама я има я не. ?

Мерси

Толкова са си парите по речните кораби,това,че договора е швейцарски не означава,че ще вземаш заплата по техните стандарти. Иначе трябва да има и бакшиш към заплатата не съм запозната при вайкинг как е,дали е фиксиран за месец или след всеки круиз от типсбокс. Иначе реално погледнато нямаш почти никакви разходи за квартири,храна,сметки. Бели роби сме си ,не е много заплащането,но има поне и забавна част и виждаш доста хубави места из цяла Европа  без да плащаш за това! Ти си решаваш.

# 710
  • Мнения: 3
Здравейте, моля за информация.

Кандитатсвах за ривър круиз с викинг, трейнинг -stateroom steward.
приет съм от април за трейниг в виена.
имам трейнинг контракт и.тн. та почвам да се чудя дали найстина си заслужава да се лова на тая въдица ?
за трейнига ми предлагат 33 евро на ден всичко като от тях 15 за храна и спане минус, дефакто 8 часа за 15 евро заплата. тва за 20 дни трейнинг. след трейнинга не се знае нещо от рода на 1350

та я кажете моля тези цифри не са ли прекалено ниски за работа по 12 часа на ден 7 дни. не би ли трябвало да се заплаща на час поне,няма ли минимална часова ставка ,то излиза че ще работиш 12 часа за 50 евро,то тва не е ли експлоатация ,в англия например работиш за 9 на час 10 часа 90 кинта.

Може ли някой да обясни как плащат , уж швейцарски контракт, нямат ли минимални заплати, ако се плаща на час би трябвало да е добре понеже се работи по 12 часа,знам че има опции за бакшиши ама я има я не. ?

Мерси

Толкова са си парите по речните кораби,това,че договора е швейцарски не означава,че ще вземаш заплата по техните стандарти. Иначе трябва да има и бакшиш към заплатата не съм запозната при вайкинг как е,дали е фиксиран за месец или след всеки круиз от типсбокс. Иначе реално погледнато нямаш почти никакви разходи за квартири,храна,сметки. Бели роби сме си ,не е много заплащането,но има поне и забавна част и виждаш доста хубави места из цяла Европа  без да плащаш за това! Ти си решаваш.


Ами тва е дразнещо защото имаш разход за храна и спане като ти се спират от заплатата, не е free , и е не логично за 10 часа работа и 12 да ти плащат една сума ?

# 711
  • Мнения: 833
Преди няколко години в Швейцария средната заплата беше 4400 евро, сега вероятно е 5000. Това за 40 часова работна седмица. Ясно ти е, че няма нищо общо на практика. Договора вероятно е написан, че заплатата ти е с включен овъртайм. Сега дали са малко или много никой не може да прецени вместо теб. Сам си решаваш дали те устройва.

# 712
  • Мнения: X
От Crew Manning твърдят, че някой от партньорите им не изискват ваксини нито преди качване, нито на борда. Вярно ли е или са ме излъгали?

Последна редакция: сб, 26 мар 2022, 22:57 от Анонимен

# 713
  • Мнения: 3
на мен специално ми искаха всички сертификати задължително, плюс това имат изисквания за гостите да бъдат ваксинирани преди качване та камо ли за персонала, за Вайкинг става въпрос, не вярвам да рискуват да карантинират целия кораб ако стане нещо. и пср преди качване искат.  вече ако затихне пандемията може и да променят нещо ама за сега мисля че е рано.

# 714
  • Мнения: 1
Здравейте!Предстои ми да се кача  на круиз като камериерка в River Advice,още не съм подписала договора,защото още се чудя, има ли някой който се е качвал и да изкаже мнение. Благодаря!

# 715
  • Мнения: 1
Здравейте! Минах интервю със Scenic и Viking за камериерка. Някой може ли даде мнение за разликата в двете фирми? Разбрах, че в Scenic има и позиция иконом, предполагам, че той обира личния бакшиш, вместо камериерката?

# 716
  • Плевен
  • Мнения: 251
Здравейте, готвя се за интервю за камериерка. За Вайкинг става въпрос. Нямам опит. Какви са цветовете на кърпите за почистване, разбрах, че си има стандарт за прах, за мивки, за тоалетна, за прозорци. Може и смешно да звучи.

# 717
  • Мнения: 147
Здравейте, прочетох доста от темата, но не намерих мнения за Lüftner речни кораби. Може ли мнения ако някой е запознат с тях. Също така от компанията ми казаха, че не изискват ваксина…

# 718
  • Мнения: 1
здравейте, имам договор със River Advice (само трябва да го подпиша). Във момента чакам да ми стане готов паспорта и евентуално да се кача на кораба, но във никакъв случай няма да си правя ваксина по-телефона ми казаха, че не е нужно. Искам да попитам сигурно ли е ,че като се кача на кораба ще ми поставят този ултиматум защото аз ще сляза най-вероятно колкото и неприятно да е . Но ако ще слизам по-добре да не се качвам на първо  време .

Последна редакция: вт, 28 юни 2022, 14:50 от FBID1042624639129100

# 719
  • Мнения: X
Мисля, че умишлено спестяват тази подробност за ваксините, само и само да си намерят персонал. Забелязвам, че вече във всички обяви е премахнато условието за сертификати и ваксини, после се оказва друго. Това е много некоректно, доста хора изгарят с пари така.

Общи условия

Активация на акаунт