Изчерпан яйчников резерв

  • 281 226
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 2 340
  • Мнения: 1 111
Аз също не съм твърдяля, че е за инвитро жената. Аз имах нужда от него заради Ендометриоза и никога не съм имала ниско Амх, но е ако не бях минала по този път нямаше и идея да имам кое, кога и как е хубаво да се направи за да се провери какво е положението.
Препоръката ми е при потвърдени лоши резултати да забремее, по старомодния начин или не е, съвсем отделен въпрос.
Ако ли не замразявянето на все ище млади яйцеклетки си е вариант за след време.

# 2 341
  • Мнения: 956
Зависи, ако няма партньор няма смисъл да чака да стане 40+.

# 2 342
  • Мнения: 74
Аз знам, че трябва да се изследва на 2-3 ден от мц. То ако го пускаме всеки ден, ще дава винаги различна стойност…. Както фсх и лх. Хормоните се тълкуват в определени дни.
С амх 0,69 и фсх 13 през март 2021 (същия месец забременявам нормално) и сега бях на профилактичен преглед в Турция да видя как е положението след раждането - според доктора мога да чакам дори още една година преди да почна опити за второ дете. Жените забременяват и амх 0,1, няма нужда от излишно напрежение от един преглед и едно изследване. Да, хубаво е да си провери нещата и да си обмисли приоритетите. На 33 г е нормално да се позамислиш ако искаш да имаш деца, че няма как да ти е резерва като на 20, а може да имаш и други проблеми освен броя яйцеклетки
The AMH test is useful for women who have been trying to conceive for over six months and want to check their ovarian reserve123. The test is also useful for women who are considering IVF or other fertility treatments, as low levels of AMH could indicate a potentially poor response to IVF12. The AMH test can be conducted at any time of the month, even when taking oral contraceptives34. AMH levels can also be used to check for premature menopause and early menopause5. However, an AMH test cannot predict when you will actually reach menopause5.

За 33 години стойността е ниска, аз на 39 бях с 4 и нещо.

 А аз на 35 бях с АМХ 0,10 а фсх и лх в норма , с лека стимулация успяха да извадят 2 яйцеклетки но доктора при който ходих каза че с такива стойности нямам шанс инвитро със собствена яйцеклетка но реших да опитам като при положение че имам вече едно дете нормално заченато и вече ена 6 години

# 2 343
  • Мнения: 956
А аз на 35 бях с АМХ 0,10 а фсх и лх в норма , с лека стимулация успяха да извадят 2 яйцеклетки но доктора при който ходих каза че с такива стойности нямам шанс инвитро със собствена яйцеклетка но реших да опитам като при положение че имам вече едно дете нормално заченато и вече ена 6 години

Много успяват в Турция с такива резултати, в България често ги изпращат за донорска.

# 2 344
  • Мнения: 9
Мили дами, много ви благодаря за съветите/информацията, която споделихте. Да уточня, че първия ден от цикъла ми беше на 3 април следобед, а изследването беше на 10 април по обед и ми казаха, че се вмествам в седемте дена, които са посочили. FSH е 9.29, АМХ е 0.28, Инхибин Б е 61.22. От ултразвуковия преглед е написаното следното или нещо подобно:
Маточно тяло  Л-г 6.8 .. gr II
Десен яйчник AFC 3 MOD
                                   MOD 20.4
Ляв яйчник  MOD 21.0  AFC 1
От скоро имам приятел, той все още не знае за тези притеснителни резултати и не сме обсъждали темата да имаме дете/деца в толкова близко бъдеще.

# 2 345
  • Мнения: 753
Мила моя не се шашкай! Инхибина ти хич не е на долна граница, а това покозва ,че имаш още резерв и най-вероятно ти е нисък витамин Д и оттам и АМХ е ниско. Но при такова ниско АмХ ако резерва ти свършваше , инхибина трябваше да е под 10. Горе главата! Пусни вит.Д. пусни и ЛХ, ФСХ на ВТОРИ ДЕН!. ГЛУПОСТИ СА ТОВА ДЕН 7. ОЩЕ ОТ ДЕН 5 ПОЧВАТ ДА СЕ ПОКАЧВАТ.

# 2 346
  • Мнения: 20
Здравейте момичета, през март бях писала, че AMH от 1.6 ми е паднало на 0.6 за 2 месеца. След това го мерих отново на два пъти, като единият път излезе 1.3, а сега е 0.5. Изненадват ме тези флуктуации от месец за месец, първите няколко резултата са от Cibalab, а последният от Рамус. Единственото обяснение, което намирам за себе си, е, че ниските резултати винаги са в циклите ми с овулирящ десен (и по-беден) яйчник. В него имам по 3-4 фоликула на месец. Исках да попитам дали е възможно да има такава връзка и AMH да се влияе от това кой яйчник овулира - и съответно да отговаря на резерва в него?

# 2 347
  • Мнения: 3 134
Не би трябвало. Какво толкова ви вълнува тази стойност след като инате антрални фоликули и овулация?

# 2 348
  • Мнения: 956
Здравейте, говори се, че в някои лаборатории пишат измислени стойности при изследванията.

# 2 349
  • Мнения: 2 791
Здравейте, говори се, че в някои лаборатории пишат измислени стойности при изследванията.
Кои са тези лаборатории за да отбягвам. За Рамус знам че даваха доста завишени нива на АМХ. При тях ми излезе 2.4,а Цибалаб два пъти изследван 0.7 и след година 0.9🙄

# 2 350
  • Мнения: 956
Здравейте, говори се, че в някои лаборатории пишат измислени стойности при изследванията.
Кои са тези лаборатории за да отбягвам. За Рамус знам че даваха доста завишени нива на АМХ. При тях ми излезе 2.4,а Цибалаб два пъти изследван 0.7 и след година 0.9🙄
Не помня, съжалявам, Начев държеше изследванията да са само в една лаборатория, ама и нейното име ми бяга, и да не са правени във филиал. Ако някой има наблюдения, да пише. Но Вашите резултати не са достоверни със сигурност с такива разлики. http://www.zdravnitza.com/a/nav/news/s/s/news_id/5295

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 11:44 от shanti

# 2 351
  • Мнения: 1 525
Здравейте, говори се, че в някои лаборатории пишат измислени стойности при изследванията.
Кои са тези лаборатории за да отбягвам. За Рамус знам че даваха доста завишени нива на АМХ. При тях ми излезе 2.4,а Цибалаб два пъти изследван 0.7 и след година 0.9🙄
Не помня, съжалявам, Начев държеше изследванията да са само в една лаборатория, ама и нейното име ми бяга, и да не са правени във филиал. Ако някой има наблюдения, да пише. Но Вашите резултати не са достоверни със сигурност с такива разлики.

В Майчин дом на място, срещу входа - друга лаборатория (вариант 2) или централата на Бодимед (вариант 3).

П. П. Това е за препоръките на Начев къде да се изследват щитовидни хормони, за АМХ аз лично не съм чувала някой да е коментирал достоверността на лабораториите.

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 11:54 от Mama2288

# 2 352
  • Мнения: 2 791
Здравейте, говори се, че в някои лаборатории пишат измислени стойности при изследванията.
Кои са тези лаборатории за да отбягвам. За Рамус знам че даваха доста завишени нива на АМХ. При тях ми излезе 2.4,а Цибалаб два пъти изследван 0.7 и след година 0.9🙄
Не помня, съжалявам, Начев държеше изследванията да са само в една лаборатория, ама и нейното име ми бяга, и да не са правени във филиал. Ако някой има наблюдения, да пише. Но Вашите резултати не са достоверни със сигурност с такива разлики. http://www.zdravnitza.com/a/nav/news/s/s/news_id/5295
Аз знам че не са достоверни затова и в Рамус не пускам изследвания. Още повече след едни други резултати.😃

# 2 353
  • Мнения: 753
За полови хормони най-добрата лаборатория е Пролабор , срещу Майчин дом. На все че излизат за няма 2 часа. Но пък са по-скъпи от другите лаборатории. Ако прогестерон в Цибалаб е 17лв ., в Пролабор е 20лв
 И пробовземането е 5лв , а не 3.70лв.
Но аз си правех само там и АМХ и половите. Не миткайте  по различни лаборатории Simple Smile
Изберете една и само там ходете.
Успех!

# 2 354
  • Мнения: 1
Здравей,
Аз съм на 46 години и ми казаха, че яйчниците ми са започнали да изсъхват. Моля те кажи ми къде сте ходили на инвитро и как сте забременяла.
Моля ви, трябва ми помощта ви.

Цитат
Zdravei , az sam na 46 godini i mi kazaha che qichnicite mi zapochnali da izsahvat , molqte kaji mi kade ste hodili za invitro i kak ste zabremqnqla . Za po qsno mojete da mi pratite pokana v Feisbook . Pisha se “ Nadejda Moni “ molq vi trqbva mi pomoshta vi
Скрит текст:
На мен ми каза, че са ми изсъхнали яйчниците и едва ли нещо ще се изкара. След това имам две бременности!
[/quote] Бременностите спонтанни ли бяха или инвитро?
[/quote]
Инвитро в Турция. И двете от първия път. След лекомисленото изказване на Персенска си тръгнах с рев и не се върнах. Като споделих при съседите им стана леко странно. Явно не и се е занимавало с мен. Иначе ако това и е професионализма ....
[/quote]
___________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 06:56 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт