Изчерпан яйчников резерв

  • 280 822
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 673
Здравейте, момичета! И аз имам дефицит на витамин Д. Купих си Вигантол. Тежа има-няма 50кг. Осем капки достатъчни ли са? Благодаря! Hug

# 301
  • Мнения: 2 013
Аз мисля, че 8-10 капки на ден е МНОГО. Моля, консултирайте се с лекари. Вит Д е мастно-разтворим, т.е. може да се натрупа в организма. Не е като вит С, който е водно-разтворим и просто се отделя с урината. Моля ви консултирайте се с лекари за дозите!

Допълвам си поста: най-акуратното е:
1) Изследвате стойностите на вит. Д - кръвно изследване. Според референтните стойности се вижда дали има остър дефицит, само дефицит или вит. Д е в допустими граници.
2) Ако има някакъв вид дефицит и трябва да се приема вит. Д - питате лекарите: ДжиПи-то, АГ-то или ендокринолог (защото по правило Хашимото и подобни винаги са съпътствани с дефицит на вит. Д). Лекарят определя, кои са подходящите дози.

Наистина не приемайте произволни дози.

Последна редакция: чт, 12 окт 2017, 10:30 от Magdalena1978

# 302
  • София
  • Мнения: 10 642
Не са мн. особено в този и предстоящия сезон.
Натрупването на дадено вещество в организма, няма общо с това, в какви вещества се разтваря.

# 303
  • Мнения: 2 013
Мисълта ми е, че вит С е водно-разтворим и при предозиране и при положение, че организмът не може да си го усвои, то той се изхвърля с урината.
При вит. Д - при предозиране - не може да се изхвърли от организма.

# 304
  • София
  • Мнения: 10 642
Да, обаче ако толкова лесно се натрупваше... намаше масово да сме с дефицити, а и при дефицит минава време докато се запълнят депата. Контрол на показателите се прави на 3 месеца

# 305
  • София
  • Мнения: 4 884
8-10 капки Вигантол е ниска доза, никаква опасност няма от предозиране. Една капка се равнява на 400-500 единици, зависи дали е пълно шишенцето или се е поизпразнило,защото накрая почват да падап по-малки капки. Т.е. 10 капки е около 4000-5000 единици. Аз взимам по 8000 на ден под формата на гел капсули и въпреки високата доза и това,че цяло лято умишлено се излагах на слънце, пекох се целодневно на плажа (коеот по принцип не правя), излседването на вит. Д от онзи ден ми е едва 57. Нандин е абсолютно права, запълването на депата при този витамин е адски бавен процес, предозирането е почти невъзможно.

# 306
  • Мнения: 2 673
Благодаря ви много, момичета! Hug Витамин Д ми е 33, 63 при реф. стойност над 30. Витамин Б12 - 224 при 141 - 489. Изчислих 8 капки според килограмите, но щом може и по 10, може да ги увелича. Джипито ми е абсолютно неуко, затова изобщо не разчитам на мнението му, а при специалист съм към края на месеца и не искам да губя време.

# 307
  • Мнения: 140
Здравейт момичета!
Да попитам и тук:

Моля за малко помощ. Самоназначих си изследване на Б12 и Д. Това са резултатите:
 Б12 - 133.3 с референтни стойности 141-589
 Д 66.33 при референтни стойности 50 - 120.

Можете ли да ми помогнете с дозировкат. Взех си подезичен Б12 за по 1000 mcg и вит.Д на капки една капка е 400 iu. Колко таблетки дневно ми трябват и колко капки? Ще се радвам на  помощ.

# 308
  • Мнения: 1 346
Здравейт момичета!
Да попитам и тук:

Моля за малко помощ. Самоназначих си изследване на Б12 и Д. Това са резултатите:
 Б12 - 133.3 с референтни стойности 141-589
 Д 66.33 при референтни стойности 50 - 120.

Можете ли да ми помогнете с дозировкат. Взех си подезичен Б12 за по 1000 mcg и вит.Д на капки една капка е 400 iu. Колко таблетки дневно ми трябват и колко капки? Ще се радвам на  помощ.
За вит.Д не мога да дам съвет, средно по 3000 ед. го дават нормален прием при здрави възрастни.

За В12-категорично е много нисък, можеш да започнеш с 2 таблетки примерно 2 седмици и да пуснеш контрола, за да видиш как го усвояваш от табл.форма, защото е възможно да се наложи инжекционна форма първоначално, когато резултатите влязат в норма за поддържане на нивото се придвижда по 1000Iu на ден, т-е по една таблетка, ако е от тази дозировка, но пак казвам зависи как го усвояваш, най-добре консултация с лекар, само дано не случиш на такъв, който да ти заяви, че "много пише за този В12 в бгмама", или че "нищо ти няма" Grinning Обикновено бързо се усвоява и подобрението в тонуса, което се чувства е осезаемо още от началото на приема.

# 309
  • Мнения: 140
!Diva!, благодаря за съвета!

# 310
  • Мнения: 1 554
Момичета, здравейте,

От няколко дни се чудя каквото да правя и реших да пиша в тази тема, защото е точно по моя въпрос. Лятото оперирах еднометриозна киста - не беше голяма и не беше отдавна. Не съм правила лечение, директно минахме на опити за забременяване обаче хормоните ми откачиха и ме вкараха в бокса за 3 месеца, през които имах функционални кисти. Най-накрая ги разкарах след 2 месеца дуфастон и 1 месец противозачатъчни. Запътих се към д-р Владимиров и се установи, че имам високо ФСХ към 18. АМХ 0,56. Сами разбирате, че са ужасни стойности това, а аз скоро правя 27 г. АМХ го тествах 2 пъти - все толкова. ФСХ всеки месец и все беше към 15-18. През тези месеци правех между 3 и 9 фоликула общо на двата яйчника.  Този месец обаче изневиделица ФСХ падна на 12 и се оказа, че имам една камара фоликули - към 17 преброиха и то след овулация. Та въпросът ми е има ли някой друг с такъв странен случай, защото вече се чудя дали да правя инвитро или да пробваме естествено още няколко месеца. Хем не ми се прави инвитро все още, хем ме е страх да не рецидивира ендометриозата. Моля ви за мнения.

Благодаря!

# 311
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Аз оперирах 3,4 см киста. След 6 месеца АМХ ми беше 0,36 ФСХ на горна граница. Започнахме инвитро . Беше трагичен опит,според мен заради грешка на лекаря. Естествено неуспешен опит!
Месец след инвитрото разбрах, че съм бременна спонтанно. В момента съм отново бременна пак спонтанно в 6ти месец ,а детето ми е на 1г6м.
На 35 гд съм.
Не знам какво да те посъветвам,но на мен ми бяха казали , че с този АМХ едва ли ще забранея.
Важно е да се следят антралните фоликули.
При мен с този АМХ имах 8 в единия яйчник и 2 в оперираният.

# 312
  • Мнения: 1 554
Аз оперирах 3,4 см киста. След 6 месеца АМХ ми беше 0,36 ФСХ на горна граница. Започнахме инвитро . Беше трагичен опит,според мен заради грешка на лекаря. Естествено неуспешен опит!
Месец след инвитрото разбрах, че съм бременна спонтанно. В момента съм отново бременна пак спонтанно в 6ти месец ,а детето ми е на 1г6м.
На 35 гд съм.
Не знам какво да те посъветвам,но на мен ми бяха казали , че с този АМХ едва ли ще забранея.
Важно е да се следят антралните фоликули.
При мен с този АМХ имах 8 в единия яйчник и 2 в оперираният.


и аз бях така октомври с броя на фоликулите. следващите два месеца беше по-зле, а този месец значително подобрение. не знам какво да си мисля. а ти тествала ли си амх след инвитрото?

# 313
  • Мнения: X
Оценка на яр с ехограф се прави само и единствено първите дни от цикъла (обикновено 2-3  ден); след ову фсх естествено спада и броят ф е по-голям, но  това изобщо не значи, че резерва се е подобрил - даже и в реф ст-сти на фсх можеш да видиш, че в лутеалната фаза са най-ниски и съвсем естествено след като го изследваш след ову ще е и по-нисък

    # 314
    • Варна
    • Мнения: 1 185
    Аз оперирах 3,4 см киста. След 6 месеца АМХ ми беше 0,36 ФСХ на горна граница. Започнахме инвитро . Беше трагичен опит,според мен заради грешка на лекаря. Естествено неуспешен опит!
    Месец след инвитрото разбрах, че съм бременна спонтанно. В момента съм отново бременна пак спонтанно в 6ти месец ,а детето ми е на 1г6м.
    На 35 гд съм.
    Не знам какво да те посъветвам,но на мен ми бяха казали , че с този АМХ едва ли ще забранея.
    Важно е да се следят антралните фоликули.
    При мен с този АМХ имах 8 в единия яйчник и 2 в оперираният.


    и аз бях така октомври с броя на фоликулите. следващите два месеца беше по-зле, а този месец значително подобрение. не знам какво да си мисля. а ти тествала ли си амх след инвитрото?
    Не ,не съм изследвала,но ми е интересно дали ще има промяна. Нямаше как да го изследвам , защото бях бременна,после кърмих и пак забременях. След кърменето на второто дете,да е живот и здраве...не виждам смисъл да го изследвам.
    Желая ти успех и скоро да видиш двете чертички!

    Общи условия

    Активация на акаунт