Изчерпан яйчников резерв

  • 280 835
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 23 162
фонда май искаше амх над едно, иначе не финансират  Rolling Eyes

# 391
  • София
  • Мнения: 4 884
Съжалявма, резултатът е много нисък, за фонд абсурд да ви одобрят, няма смисъл да подавате, там искат над 1. Колко антрални фоликули имаш на 2-3ти ден? Веднага трябва  да почнете нещо, дали стимуширан опит или ЕЦ ще каже доктора ви, но не губете дори месец.

# 392
  • Мнения: 1 719
Здравейте,

Току-що си получих резултатите от изследване за АМХ.
Резултатът е зле. 0,163 ng/ml при референтни стойности от 1- 6,8
На 40 години съм и лекарят ме предупреди, че нямам много време за губене. С мъжът ми мислехме да започнем ин-витро процедура есента. Направо не знам какво да мисля. Това изследване ни го искаха заради фонда, но се притеснявам да не ни откажат процедурата при това положение. Не съм изчела цялата тема, но толкова се стресирах от резултата, че веднага реших да пиша.
Здравей и добре дошла! За Фонда за съжаление искат АМХ над 1 Sad. Беше направена промяна в наредбата, която влезе в сила в началото на 2018 г. Преди беше с ФСХ.

# 393
  • Мнения: X
Е, ужас значи. В такъв случай изобщо не знам какво да правя. На ММ му искат спермограма за тази цел. Сега да ходи ли да я прави? Съвсем се обърках.
Като ходих при лекаря, бях 23 ден от цикъла. Просто за тогава ми дадоха час.
Назначи ми лапароскопия и хистероскопия, защото друг лекар от града имаше съмнения за полип.
Другия месец ни предстои сватба. Решихме като мине тя, да започнем със сериозните изследвания.
Преди 5 години имам два опита ин витро с друг партньор. Единият успешен, но с приключи с аборт, другият - неуспешен. Явно през тази 4-5 годишна пауза са се влошили нещата. Иначе съм и със прекъсната тръба.
Сега този хормон го искаха заради ЦАР, както и спермограмата.

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 10:23 от Анонимен

# 394
  • Мнения: 1 719
Е, ужас значи. В такъв случай изобщо не знам какво да правя. На ММ му искат спермограма за тази цел. Сега да ходи ли да я прави? Съвсем се обърках.
Като ходих при лекаря, бях 23 ден от цикъла. Просто за тогава ми дадоха час.
Назначи ми лапароскопия и хистероскопия, защото друг лекар от града имаше съмнения за полип.
Другия месец ни предстои сватба. Решихме като мине тя, да започнем със сериозните изследвания.
Преди 5 години имам два опита ин витро с друг партньор. Единият успешен, но с приключи с аборт, другият - неуспешен. Явно през тази 4-5 годишна пауза са се влошили нещата. Иначе съм и със прекъсната тръба.
Сега този хормон го искаха заради ЦАР, както и спермограмата.

Искрено съжалявам, наистина няма вариант за одобрение от ЦАР. И ние имаме самофинансирани опити и два финансирани от ЦАР, единият вече използван - неуспешно ИКСИ, а другият скоро ще използваме. Ние сме с мъжки фактор и моето ФСХ беше добре, но с АМХ също съм зле. На 42 години съм....С тези промени в наредбата също няма да можем да кандидатстваме към ЦАР за 3-ти опит и отново ще самофинансираме. А пък Вие спермограмата си я направете,за да видите на какво положение сте.

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 11:07 от bubalini

# 395
  • Мнения: X
Момичета, от клиниката ме посъветваха да си изследвам стойностите на витамин Д в някоя лаборатория и да им пратя резултата. Някой знае ли какво точно е изследването? В смисъл какво точно да кажа в лабораторията? Посъветваха ме също да си спра антихистаминовите хапчета, които пия редовно заради сенна хрема. Били давали отражение върху АМХ.

# 396
  • Мнения: 1 719
Ако изследваш витамин Д, изследва се от 10 до 14 дни след спиране на всякакви добавки. С други думи организмът трябва да ти е "чист" от всякакви добавки, с други думи, за да излязат реални стойности на витамина. Ако има някакво остатъчно количество за 10-14 дни се счита едва ли не,че е усвоено от организма

# 397
  • Мнения: X
Bubalani, за какви добавки става въпрос? Аз в момента не взимам никакви, освен въпросните хапчета против алергия.

# 398
  • София
  • Мнения: 7 467
Значи направо отиваш и пускаш изследване, казва се Витамин D total (25-OH Vitamin D).
Пусни и Б12, както е посъветвала Бубалини.

# 399
  • Мнения: X
А при теб колко антрални фоликула има общо и в двата яйчника на 2-3 ден от цикъла ти? Бройката им е доста обективен показател за състоянието на ЯР, но това трябва да се направи в точно тези дни от цикъла, а не да речем в овулаторната или лутеална фаза. Ако са над 10 положението не е никак зле, но ако са да речем < 5-6 това говори за сериозно намален резерв.

# 400
  • София
  • Мнения: 10 642
Вит. Д не си спира за изследване.
Ако нивата са в норма просто се продължана същата доза, ако все още са ниски, дозата се вдига.

# 401
  • Мнения: X
Благодаря ви Simple Smile
За антрални фоликули още не са ме преглеждали.

# 402
  • Мнения: 1 719
Вит. Д не си спира за изследване.
Ако нивата са в норма просто се продължана същата доза, ако все още са ниски, дозата се вдига.
На мен в няколко лаборатории са ми казвали,че трябва да се спре поне за 10 дни.Така съм и правила. Ето дори в Цибалаб пише:
https://www.cibalab.com/dokuwiki/doku.php?id=lekarstvfeno_monitorirane:vitamind
Не споря,защото не съм компетентна, но не се спира вероятно,когато се прави контрола след приемане на определени дози,за да се установи дали дозата,която приемаш е достатъчна. А, за да се установи дефицит би трябвало изследването да е на 'чисто', според мен😊.

Последна редакция: сб, 21 юли 2018, 14:50 от bubalini

# 403
  • София
  • Мнения: 7 467
Откакто съм установила, че имам дефицит, приемам витамин Д и не спирам, когато правя контрола. Ако го спра за 10 дни, ще се върна обратно в дефицит. Когато изследвам без да спирам, виждам дали дозата ми е достатъчна, за да поддържа нивото на витамина. Аналогично и за Б12.

# 404
  • Мнения: 1 719
Откакто съм установила, че имам дефицит, приемам витамин Д и не спирам, когато правя контрола. Ако го спра за 10 дни, ще се върна обратно в дефицит. Когато изследвам без да спирам, виждам дали дозата ми е достатъчна, за да поддържа нивото на витамина. Аналогично и за Б12.
Именно,за да се установи дефицит обаче преди изследването трябва да се спрат други добавки,ако взимаш евентуално,тъй като приемът им може да окаже влияние върху изследването на вит.Д и Б12.Но в случая на Хър,щом не взима други добавки може направо да отива да си прави изследване😊.

Общи условия

Активация на акаунт