Изчерпан яйчников резерв

  • 279 439
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 304
Момичета последните няколко пъти (3-4)цикъла ми започва със зацапване 3-4 дни преди да започна да кървя. Според вас на какво се дължи това? Остарявам ли? Disappointed Relieved

# 511
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Момичета последните няколко пъти (3-4)цикъла ми започва със зацапване 3-4 дни преди да започна да кървя. Според вас на какво се дължи това? Остарявам ли? Disappointed Relieved
При мен такова зацапване се дължеше на полип в матката.

# 512
  • Мнения: 304
Момичета последните няколко пъти (3-4)цикъла ми започва със зацапване 3-4 дни преди да започна да кървя. Според вас на какво се дължи това? Остарявам ли? Disappointed Relieved
При мен такова зацапване се дължеше на полип в матката.

Преди два месеца ми правиха хистероскопия, всичко е перфектно.

# 513
  • Мнения: 2 673
Vikcheto, често се случва такова зацапване от киста.

# 514
  • София
  • Мнения: 2 607
Възможно е да се дължи зацапването и на  прогестеронов дефицит. Пуснете си другия месец един прогестерон на 7-ми ден след овулация за всеки случай.

# 515
  • Мнения: 99
Момичета последните няколко пъти (3-4)цикъла ми започва със зацапване 3-4 дни преди да започна да кървя. Според вас на какво се дължи това? Остарявам ли? Disappointed Relieved

Прогестеронов дефицит. С времето овулацията става все по-неефективна и жълтото тяло не произвежда достатъчно прогестерон - не се образува достатъчно лигавица и съответно кървенето започва по-рано. 

# 516
  • Мнения: X
Момичета последните няколко пъти (3-4)цикъла ми започва със зацапване 3-4 дни преди да започна да кървя. Според вас на какво се дължи това? Остарявам ли? Disappointed Relieved

Прогестеронов дефицит. С времето овулацията става все по-неефективна и жълтото тяло не произвежда достатъчно прогестерон - не се образува достатъчно лигавица и съответно кървенето започва по-рано. 
Какво ще рече неефективна овулация

# 517
  • Мнения: 6
Момичета, бях писала тук , че Пърсенска ми каза ,че влизам в МП ,на 38 съм.Не пия противозачатъчните, които ми изписа, пия бял равнец вече 3 месеца, но МЦ продължава да е нередовен.Какви изследвания да си пусна и мога ли да пия , някакви добавки.Благодаря!

# 518
  • Мнения: 847
Здравейте момичета. Януари 2018г пусках всички полови хормони и АМХ беше 2.232. Октомври 2018 правих лапароскопия на която ми махнаха хидросалпингс и едната тръба и 2 седмици след това пуснах АМХ в друга лаборатотия и резултата беше 0.79 (в този месец имах и задържан фоликул). Ноември 2018 пуснах пак АМХ в лабораторията, в която го изследвахме януари и излезе 1.145 (вече сме одобрени от фонда и скоро ни предстои ин витро), инхибин Б беше в норма (96), ФСХ беше към 14.9. Никога до сега не съм имала стимулации и се изненадах как толкова много е шаднал АМХ за 10 месеца като сме правили опити за естествено забременяване... Възможно ли е махането на тръбата и хидросалпингса да са причина за този нисък АМХ...?

# 519
  • Мнения: 3 505
Мисля, че отстраняването на тръбата няма връзка със стойностите на АМХ.

# 520
  • Мнения: 2 874
Слънце, точен отговор никой не би могъл да даде, тъй като въпросът едва ли е изследван. Би могло, чисто теоретично, да се предположи, че заради намаления кръвоток /поради махането на тръбата/ се влошава и функцията на яйчниците.

# 521
  • Мнения: 621
Може и витамин д да е също нисък и да дава такъв резултат. Моят лекар ми каза, че не е много точно и вярно това АМХ, но само него имат. Аз бях с 2,2- година след това с 0,81, ниско вит д и три месеца след това естествено забременях.

# 522
  • Мнения: 378
Здравейте!Как се движи АМХ при вас преди и след стимулация.Притеснява ме ,че за една стимулация спадна от 2.20 на 1.1.,страх ме е да направя стимулажия,за да не се стопи всичко🤔🤔

# 523
  • Мнения: X
Момичетааааа, хеелп! Спешно ми е. Моля ви, кажете къде в Пловдив, да си видя антралните фоликули? Няма да е в началото на цикъла, ще бъде по средата, в Англия ми £370 това изследване, иска ми се да ги спестя!

Освен това, как се гледат на 3-ти ден, когато има кървене? Благодаря

# 524
  • София
  • Мнения: 7 429
Е няма как да стане в средата на цикъла, щото тогава вече не са антрални, трябва на 2-3 ден от цикъла да стане. Кървенето не пречи. Всеки АГ с ехограф трябва да може да ги преброи.

Общи условия

Активация на акаунт