Изчерпан яйчников резерв

  • 281 060
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 1 480
Провери и вит.Д, след зимата 90% от хората са в дефицит, а той е възможно изкуствено да понижи стойността на АМХ. Има и разни добавки , които подпомагат функцията на Я. Може да опиташ, със сигурност няма да навредят.

# 586
  • София
  • Мнения: 7 480
За надежда аз чаках доста повече и не съм особено доволна от проведените процедури там.
Поинтересувай се за клиника, където обръщат внимание на НЯР.

# 587
  • Мнения: 198
Витамин Д е нисък проверявала съм , взимам 2-3 месеца витамин Д , но AMH си седи нисък .
Колко време чакахте за Надежда @delisardeli  ?
Някои момичета казаха много време изгубиха в Щерев и за 6 месеца всичко беше успешно в Надежда   На мен това само за час някога си да чакаш 3 месеца звучи доста обезкуражаващо . Ходя при ендокринолог-гениколог Коларов , той работел с лекар Димитров , не прочетох положителни отзиви в интернет за него .
Благодаря Ви за отговорите !

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 22:02 от Annikaleo

# 588
  • Мнения: 847
За надежда аз чаках доста повече и не съм особено доволна от проведените процедури там.
Поинтересувай се за клиника, където обръщат внимание на НЯР.

Дели а кои са тези клиники в София?

# 589
  • София
  • Мнения: 7 480
Аз лично за Надежда чаках 4м за да се обадят и да ме разпределят, и после още 3м докато ми дойде часа за консултация, докато ги чаках забременях. Две години по-късно отново чаках 3м за консултация.

Скрит текст:
Иначе веднъж като станеш пациент на репродуктивните, нещата почват да вървят бързо, но не съм сигурна че това е за добре. За 6 месеца направих 4 пункции (3 на спонтанен Ц и една на стимулиран, при който от 9 яйцеклетки 8 презряха и ги хвърлихме. Общо от 4-те пункции 1 ембрион доживя до ПИД на 5 ден), и ме пратиха на опашката за донорска яйцеклетка. Моето АМХ е 1,2, но годините са ми много и Персенска с това се оправдава. В същото време не помни от един до друг опит какво се случва, та трябва да й напомням, вместо да погледне в досието. Последният месец искаше да ми прави пункция при ЗФ, като ме обвини че съм имала ранна овулация, и аз окончателно се отказах.

4 месеца по-късно в Адела при Калчев с правилната стимулация и проследяване извадих 6 яйцеклетки - без нито една да презрее, от тях имам 3 ембриона на 5 ден по 100 точки, чакат за ПИД.

За себе си мога да обобщя, че в Надежда изгубих време, пари, и си вкарах доста излижни хормони в организма. Ако бях изчакала това време при Калчев, щеше да е по-добре, но пусто нетърпение да не губя време.

Слънце, за НЯР знам Адела и Турция, или Стаменов, ако успееш да се вредиш при него (но като следя какви експерименти прави, не съм много сигурна). Някой ако има добри впечатления от друг доктор - да сподели.

# 590
  • Мнения: 303
Аз се преместих при Баев. Препоръча ми го една дама от форума. Ами да ви кажа за първи път попадам на доктор, който да си даде номера на  личния тел. И да ми връща обаждане винаги щом го потърся. И прегледите минават спокойно, няма никакво бързане или претупване. Истински се надявам да ми помогне!

# 591
  • Мнения: 198
@delisardeli  Цитата не разбрах вашата история ли е или на друг ? За каква възтаст става въпрос , аз съм на 37 , а плюс моите проблеми сме и с мъжки фактор ! Sad

# 592
  • София
  • Мнения: 7 480
На 44 съм, бях на 41 когато започна историята. Скрих текста, защото на тоя разговор не му е мястото в тази тема, да не дразни.

И да, ходила съм и при Димитрова, но личния й номер не й помогна - тръгнахме си на втората консултация.
Засега освен Калчев, само Станулов ме е впечатлил - и двамата мислят, разсъждават, четат и се аргументират в разговора, взимат под внимание опитът ти до момента, надграждат върху него и не плюят колегите.

# 593
  • Мнения: 198
Мисля да последвам съветите Ви и да запазвам час за Адела . Цените навсякъде еднакви ли са ? Знам че инвитро в Щерев около 5 -6 000 лв . Имате ли информация горе долу колко е в Адела?

# 594
  • София
  • Мнения: 7 480
За Адела - цените на манипулациите ги има в сайта. Медикаментите никой доктор не може да ти каже предварително колко ще са.

Моят съвет е да си запишеш часове за консултация в различни клиники/доктори и да видиш кой какво ще ти предложи като стратегия. С времето ще се научиш да отсяваш кое е полезно и подходящо за теб.

# 595
  • Мнения: 198
Да вече тръгнах по този път благодаря !

# 596
  • София
  • Мнения: 2 623
Здравейте, момичета. Може ли мнение колко зле е положението? Имаме едно детенце, борим се за второ. Имам ли шанс по естествен път да се случат нещата?

Prolactin ( Пролактин )          334.10mIU/l      125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )       13.60IU/l               фоликулна 2.4-12.6
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )     16.68IU/l                фоликулна 3.5-12.5
Estradiol (Естрадиол)           179.00pmol/l        фоликулна 45.4-854
Progesterone ( Прогестерон )         1.350nmol/l        фоликулна 0.18-2.84
Правени са на 3-ти ден.
АМХ е под 1.

# 597
  • Мнения: 2 013
BettyBoop, най-добре е лекар да те прегледа на 2-3 ден от МЦ и да преброи антралните фоликули. За мен (не съм лекар и мнението ми изобщо не е меродавно) естрадиола ти за 3ти ден е сякаш висок - да нямаш задържан фоликул? Но всеки организъм е различен, може за теб това да е нормален естрадиол.

Не става ясно АМХ колко под 1 е. Моят е бил все под 1 (например 0,5; 0,9), но успях да забременея (с инвитро, заради други мои проблеми).

LH и FSH за извън норма - написала си референтните стойности за фоликулярна фаза предполагам. FSH е висок, но не е трагедия.

Относно естественото забременяване - трябва и мъжът да е във форма. При мъжете 'картинката' може да се промени за месеци.

# 598
  • Мнения: X
Здравейте, днес ми е 4 ден от М и бях на скан за преброяване на антралните фоликули. На 33 год. съм. В единия яйчник имах 18, в другия 15,  яйчниците са мултифоликулярни, без фиброиди или полипи. Видя са параовариална киста на десния яйчник, 8мм. Тя каза, че тези кисти били често срещани и не били опасни. Можело да е по-голям фоликул. Миналия месец бях на гинеколог и я нямаше, явно сега се е появила. Прикачам снимка, на английски е, но аз съм написала повечето неща.
Може ли да ми кажете, дали този брой на фоликулите е нормален? Аз бях чела, че е хубаво да има общо 10 и в двата, а моите са доста повече, което ме изплаши. Питах я няколко пъти, дали може да се дължи на поликистоза или нещи друго, но тя ми обясни, че всичко изглежда наред и че няма такива индикации. Също, възможно ли е заради кисти (като тази, която имам), резултатите на ФСХ и ЛХ да са завишени? Ноември ЛХ ми беше 9.7, а Фсх 7.9 и Денис от другата тема каза, че може да се дължи на намален яйчников резерв или СПКЯ. АМХ миналата година беше 18.9 при референции 4.1-58.00, това беше юли месец. Имала съм и малка киста на левия яйчник, която изчезна след менструацията ми. Това е всичката информация, която имам. За съжаление, всички изследвания са правени по различно време, но аз живея в Англия и е малко сложно с тестовете. Ще ви бъда много благодарна, ако можете да коментирате. Следващата седмица съм на ЦС.











Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 22:12 от Анонимен

# 599
  • София
  • Мнения: 7 480
julliana,
Изследванията на LH и FSH трябва да се правят на 3 ден на цикъла и да се анализират едновременно с проследяване на антралните фоликули. Тези хормони се менят всеки месец и не може да се прави извод от еднократно изследване без ултразвук.

АМХ е в по-различни мерни единици, но ми се струва в норма. Броят фоликули също ми се струва нормален.

Като си почнала с изследванията - премери TSH и пролактин (на чист ден). Също кръвна захар.

Общи условия

Активация на акаунт