Изчерпан яйчников резерв

  • 281 034
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 2 970
На мен този брой ф и съотношение лх/фсх ми напомнят спкя. То има различни форми. Не е проблем за забременяване, просто ти трябва правилния лекар. Ако ще правиш стимулация е добре да внимават с дозите, защото често става хипер стимулация, която е неприятна и продължава месеци.

# 601
  • Мнения: X
Правих си ги миналия месец, ок са. Аз съм с хашимото. Фсх и ЛХ са на 3-ти ден правени. Всичко е правено, когато трябва. За съжаление не е заедно, но поне имам бегла представа. Ама кой знае. Благодаря много Wink

Тръгнали сме към инвитро, имаме и мъжки проблеми, които все още се опитваме да открием. Ще говорим с репродуктивния специалист и ще решим.

Само за инфо- колко горе-долу трябва да е броят на фоликулите за моята възраст, или както при АМХ, всичко е строго индивидуално? И аз бая се стреснах, като взе да ми ги брои.

# 602
  • София
  • Мнения: 7 480
Няма норма за брой фоликули, нито в отношение към АМХ, нито в отношение към възраст. Освен това могат да са различен брой всеки месец.
Важното е че имаш фоликули, тоест при стимулация ако се наложи, ще имаш добро количество нарастващи фоликули. Да, трябва да се внимава за хиперстимулация, но това зависи освен от броя фоликули и от уменията на доктора и подходите му за проследяване.

# 603
  • Мнения: X
Няма норма за брой фоликули, нито в отношение към АМХ, нито в отношение към възраст. Освен това могат да са различен брой всеки месец.
Важното е че имаш фоликули, тоест при стимулация ако се наложи, ще имаш добро количество нарастващи фоликули. Да, трябва да се внимава за хиперстимулация, но това зависи освен от броя фоликули и от уменията на доктора и подходите му за проследяване.
Благодаря, Дели 😘

# 604
  • Мнения: 225
Здравейте,момичета!
И Аз се записвам в темата.
Виждам,че нещата не са ми изобщо добре😔

На трети ден са пуснати хормоните,на 34 съм не съм имала бременности до сега.
Писах в другата тема на Денис ,за малко яснота,но нямаше отговор.
Мисля да посетя Ню лайф,и да видим как стоят нещата😔
Направо,се чувствам като блъсната от влак,как един доктор не ми каза по-рано да ги пусна тези изследвания!
Благодаря ви!
Успех на всички🤗

# 605
  • Мнения: 1 346
Kristiqanita, здравей!
Правилно си се ориентирала да посетиш добра репродуктивна клиника. Не са чааак толкова отчайващи нещата. Денис ще ти отговори, просто имай малко търпение и следи темата, където си задала въпроса. Успех!

# 606
  • Мнения: 198
Случайно някои да има наблюдение колко бързо пада АМХ ? За три месеца от 0,45 ми падна до 0,26 днес .

# 607
  • София
  • Мнения: 2 623
При всеки е различно. При мен не беше мръднал за 5 години. Скоро ще пусна пак, за да видя до къде съм го докарала. Казват, че недостигът на витамин Д понижава изкуствено понякога АМХ.

# 608
  • София
  • Мнения: 7 480
Разликата между 0.45 и 0.26 за мен е в рамките на лабораторната грешка или месечните разлики. Между 2 лаборатории също може да има разлика.

# 609
  • Мнения: 225
Kristiqanita, здравей!
Правилно си се ориентирала да посетиш добра репродуктивна клиника. Не са чааак толкова отчайващи нещата. Денис ще ти отговори, просто имай малко търпение и следи темата, където си задала въпроса. Успех!

Благодаря !
Успех!🤗

# 610
  • Мнения: 198
@delisardeli  Благодаря за отговора . За това само в една лаборатория следя ! Разликата между двете са - Лина Бургас 0,78 , Тошкина 0.45 . Т.е. съм от  Лина 0.78 до днес Тошкина 0.26 за три месеца . @BettyBoop  Витамин Д взимам вече 2 месеца или 3 , колкото повече взимам по надолу АмХ !!! Това при доказан недостиг в началото .

# 611
  • Мнения: 6 034
Април 2016 - 0.14 /Малинов/
Юли 2018 - 0.16 /Надежда/
При всеки пада различно. При някои жени за 1 година се стопява наполовина. Повече не мисля да го пускам. За това време съм изпила тонове добавки. Ефект няма, освен ако не се приеме за ефект това, че поне не е паднал още. Сега доизпивам каквото ми е останало от добавките и спирам и с тях.

# 612
  • Мнения: 198
@Боби Wink за 2 години , това направо си е един и същ хормон , аз не мога да разбера как при мен се стопява на полувина за 3 месеца . Освен че имах 4 фоликулярни кисти за един месец  . Sad

# 613
  • Мнения: 6 034
Може да е нещо моментно, знам ли. Чувала съм, че задържаните фоликули могат да понижат изкуствено АМХ, но не знам дали е вярно.

# 614
  • Мнения: 198
Теста е направен без кисти .

Общи условия

Активация на акаунт