Изчерпан яйчников резерв

  • 280 799
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Момичета, на 10-12 ден ли да ида за преглед при АГ  Thinking

# 631
  • София
  • Мнения: 10 642
Най-добре е на 2-3 ден да се преброят антралните фоликули.

# 632
  • Мнения: X
С 5 антрални фоликули може ли да се направи инвитро на естествен цикъл? Според моята лекарка е риск, защото със стимулация имам по 6-7 яйцеклетки, а после оплодени 2-3...Амх последно е 1,15.

# 633
  • Мнения: 481
С 5 антрални фоликули може ли да се направи инвитро на естествен цикъл? Според моята лекарка е риск, защото със стимулация имам по 6-7 яйцеклетки, а после оплодени 2-3...Амх последно е 1,15.
може да се пробва лека стимулация от 5-ти ден с ниски дози, или от 3-ти /но лека доза лекарства/ и да се следи изкъсо как нараства LH , за да не изтървете фоликулите.
При леките стимулации или на естествен цикъл при малко антрални фоликули се цели качество, така знам. Предполагам като се постигнат малко извадени качествени яйцеклетки ще се оплодят и развият, зависи и мъжкия фактор, начин на оплождане...

# 634
  • София
  • Мнения: 7 467
Мистик, няма отношение между нивата на АМХ и качеството на яйцеклетките. Нито между АМХ и овулацията. Има жени с АМХ 0.2 и спонтанно забременяване.

Ако отидеш на преглед при репродуктивен специалист на 2-3 ден от цикъла, може да проследи броя на антралните фоликули - те имат отношение към евентуална стимулация. Ако отидеш на 12-13 ден (или както ти се пада преди овулация) можете да проследите дали имаш доминантен фоликул и дали имаш овулация. Имай предвид че и антралните фоликули, и овулацията, са различни всеки месец, и от един цикъл не могат да се вадят изводи.

# 635
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
delisardeli,благодаря ти!Признавам си, че съм боса по темата и като почна да чета ми става зле...
Обаче явно при мен липсва О щом не се случва бременност.

# 636
  • Мнения: 3 505
Причините да липсва бременност може да са хиляди. Ходене по мъките си е и е нужно много търпение.

# 637
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Причините да липсва бременност може да са хиляди. Ходене по мъките си е и е нужно много търпение.
така е...но изследванията ми водят точно към ИЯР...за жалост.

# 638
  • София
  • Мнения: 7 467
Дори при млади и здрави жени само 30% от яйцеклетките са годни за бременност. Това че не забременяваш, не означава че нямаш овулация. Може проблемът да е при теб, а може да е при партньора ти. Докато не отидеш на лекар и не направите цялостни изследвания, можеш само да гадаеш. Както вече написах, има жени с АМХ 0.2 и спонтанно забременяване, едно момиче от съседна тема наскоро роди живо и здраво детенце точно с такава стойност.

# 639
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Деси, при мен е нещо...при мм спермограмата не показа проблем.Преди година и нещо почти стигнахме до ин витро опит, но АМХ-то ме спря...инак лекаря предложи да "пробваме" с лекарства, обаче вече му нямах доверие и така...
Мерси за включването!

# 640
  • София
  • Мнения: 2 621
Не го мислете толкова АМХ-то. При мен от 6 години се върти около 0.8. С тази стойност забременях веднъж с една извадена и оплодена яйцеклетка на ЕЦ/ икси и втори път спонтанно. Втората бременност я изгубих, но причините бяха други. Странното е, че в клиниката, която посещавах всеки път слушах колко са ми зле яйчниците, в същото време в други две клиники отброяваха по 6-7 антрални фоликула във всеки от яйчниците, което не е никак зле. Та причините за неуспех може да са съвсем различни. Най-малко внимание в началото се обръща на генетиката и имунологията, а те са изключително важни. Изисквайте да ви се направят изследвания и в тази посока.

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Ама защо ние трябва да изискваме  newsm78 Това е работа на докторите...то аз ако не четях и не си ги назначавах сама изследванията, нямаше и 80% от това да знам за себе си...и щяха да ми вземат едни 5хил. за ин витро, обречено на 200% провал.
Ох...извинете,ама съм афектирана.
Приятен уикенд!

# 642
  • София
  • Мнения: 2 621
Разбирам Ви. Аз изгубих бебето си от единствената спонтанна бременност до сега, точно защото не изисках всички необходими изследвания. Истината е, че на лекарите не им дреме особено или са твърде натоварени, за да обърнат внимание на всеки случай. Дано скоро имате успех.

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
 Hug така е...а ние точно от това имаме нужда.
Успех и на теб!Стискам на всички палци!

# 644
  • Мнения: 198
Момичета при доказан остър недостиг витамин Д , по добро усвояване от организма е този витамин Д на дражета. Той се счита лекарство и лекарите изписват при остеопороза и т. н. При мен с по 10 капки Вигантол на ден за месец си стоя още под долната граница. Аптекаря ми каза че Вигантол е по скоро за лек недостиг .

Общи условия

Активация на акаунт