Изчерпан яйчников резерв

  • 279 369
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 700
Здравейте ,

Днес на 3-ти ден от цикала си пуснак АМХ и ми показа 0,757.
На 27 години съм.Смятам утре да пусна Витамин д и Б12 + желязо и FSH.
В края на януари си пусках всички хормони без АМХ и стойностите са:
LH   6.780   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
FSH   5.480   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00

Според вас има ли шанс да е грешен хормона - в Лина Бургас е пускан.

# 661
  • Мнения: 198
Здравейте ,

Днес на 3-ти ден от цикала си пуснак АМХ и ми показа 0,757.
На 27 години съм.Смятам утре да пусна Витамин д и Б12 + желязо и FSH.
В края на януари си пусках всички хормони без АМХ и стойностите са:
LH   6.780   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
FSH   5.480   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00

Според вас има ли шанс да е грешен хормона - в Лина Бургас е пускан.


.   Има голям шанс да е грешен , но за съжеление не в наша полза ! Ноември в Лина ми беше 0.78 , в Тошкина същия месец 0.45 ! Все пак не губи надежда , не само хормона има значение но възрастта 27 е голямо предимство , както и качеството на яйцеклетките до колкото съм чувала . От тогава следя хормона само в Тошкина ! Само четвъртък до 11 го работят .

# 662
  • Мнения: 1 278
coolyto, пусни си и инхибин Б (сутрин на гладно, без кафе). По принцип е добре да е на 3ти ден, но ти прецени. Аз мисля, че също на 4ти ден го изследвах. Яйничковият резерв се тълкува най-добре чрез АМХ заедно с инхибин.

# 663
  • Мнения: 700
Здарейте ,

Пуснах си днес Витам Д и Б12 + желязо както и ФСХ да видя дали още е в границите.

Имам явно недостг на витам Д ,дано като почна да приемам АМХ да се увеличи поне на 1.

# 664
  • Мнения: 378
Здравейте ,

Днес на 3-ти ден от цикала си пуснак АМХ и ми показа 0,757.
На 27 години съм.Смятам утре да пусна Витамин д и Б12 + желязо и FSH.
В края на януари си пусках всички хормони без АМХ и стойностите са:
LH   6.780   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   1.50   8.00
FSH   5.480   mu/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      mu/ml   2.90   12.00

Според вас има ли шанс да е грешен хормона - в Лина Бургас е пускан.


Отиди на доктор за да ти изброят антралните фоликули в началото на менструацията.Това е най-сигурният начин да разбереш имаш ли резерв

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 40 594
А как става точно това?Мисля, че всяко АГ може да го направи...? Явно аз ударих на камък...като отидох на 3-ти ден от МЦ онзи док ми каза, че за фоликуметрия се ходило на 6-7 ден.Уж видя някакви фоликули, ама нито брои, нито уточни...каза да взема тестове за О и това е...Close

# 666
  • Мнения: X
Фоликуметрия е съвсем друго - измерване големината на ДФ и нарастването му/им до О. Това, което ти си искала е изброяване на АФ и оценка на резерва. Нещо не сте се разбрали, ама и докторът е трябвало да зададе доуточняващи въпроси, а не да кара както си знае. Иначе права си, оценка на ЯР се прави именно на 2-3 ден от МЦ.

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 40 594
Да, де...ама той не е наясно.Оказва се, че знам повече от доктора  Whistling

# 668
  • София
  • Мнения: 7 427
Отиди на репродуктивен специалист.
Антралните фоликули се броят на 2-3 ден от цикъла. Имат отношение при стимулация - от количеството им зависи колко яйцеклетки биха могли да узреят при стимулация.

А твойто АГ явно е зле. С тестове може да проследиш дали и имаш пик на ЛХ, но това не е гаранция за овулация.

# 669
  • Мнения: 378
А как става точно това?Мисля, че всяко АГ може да го направи...? Явно аз ударих на камък...като отидох на 3-ти ден от МЦ онзи док ми каза, че за фоликуметрия се ходило на 6-7 ден.Уж видя някакви фоликули, ама нито брои, нито уточни...каза да взема тестове за О и това е...Close
Ами озчакай си следващата менструация и отиди на 2ри ден да ги преброят

# 670
  • Пловдив
  • Мнения: 40 594
А как става точно това?Мисля, че всяко АГ може да го направи...? Явно аз ударих на камък...като отидох на 3-ти ден от МЦ онзи док ми каза, че за фоликуметрия се ходило на 6-7 ден.Уж видя някакви фоликули, ама нито брои, нито уточни...каза да взема тестове за О и това е...Close
Ами озчакай си следващата менструация и отиди на 2ри ден да ги преброят
Да, де...обаче що пак да ходя, като можеше и тоя да си свърши работата  ooooh! Начиии...не съм ходила от година и ето ти-греда!И направлението си изгърмях...

# 671
  • Мнения: 1 751
С направлението имаш право на вторичен преглед, пробвай с него (за съжаление при същия невежа).

# 672
  • Пловдив
  • Мнения: 40 594
С направлението имаш право на вторичен преглед, пробвай с него (за съжаление при същия невежа).
ходих...вярно за съжаление.

# 673
  • София
  • Мнения: 7 427
Значи ако имаш репродуктивни проблеми ще трябва да свикнеш с мисълта, че докторите, които ще ти свършат работа, не работят с направления. Съжалявам.

# 674
  • Мнения: 175
И не само това, ами и сумите, които се оставят за едно посещение /преглед + някое изследване или процедура/ обикновено са минимум трицифрени. Сумите в аптеките и те.

Общи условия

Активация на акаунт