Изчерпан яйчников резерв

  • 281 129
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 4 884
Към 6 месеца пия Вигантол по 10 капки ,  както и друг вид Витамин Д на капсули и едвам го вдигнах на 31 от 14 !

За да поддържам ниво от 70-80 на вит Д взимах по 10 000-12 000ед. на ден....вигантолът, който пиеш, е много малка доза, 10 Х 400 (накрая капките са даже по-малки), е едва 4000...нищо

# 706
  • Мнения: 198
Тръгнах да ходя на плаж . Дано естествено организма да набавя по бързо от добавки Simple Smile За съжеление Вигантола го няма по аптеките !

# 707
  • София
  • Мнения: 7 481
Имайте предвид че слънцезащитните пречат на усвояването на вит. Д. Слънчевите лъчи могат да поддържат нивата, но надали ще компенсират дефицита. Витамин Д има под най-различна форма в аптеките, не е задължително да е Вигантол.

# 708
  • София
  • Мнения: 4 884
Имайте предвид че слънцезащитните пречат на усвояването на вит. Д. Слънчевите лъчи могат да поддържат нивата, но надали ще компенсират дефицита. Витамин Д има под най-различна форма в аптеките, не е задължително да е Вигантол.


Подкрепям!

Въобще не разчитай на слънцето, ама въобще.

# 709
  • Мнения: 1
ВикториА -
по колко капки взимахте вигантол?

# 710
  • Мнения: 1 433
Това го преценява вяшият репродуктивен доктор, според стойностите ви на D3

# 711
  • Мнения: 4
Здравейте, мили момичета!Искам да споделя и да потърся мнение от Вас..Аз съм на 36 години,имах ендометриоза и съответно лечение с Золадекс в срок от 6 месеца.Цикъла ми се възстанови на 64 ден след Золадекс.Ходих на прегледи и лекаря ми ме посъветва да изчакаме 3 месеца за да ми се възстанови лигавицата на матката и след това да започваме опити за бебе.Изрично попитах дали да ходим в клиника по Репродуктивна медицина и да направим ли някакви изследвания,той категорично ни заяви че няма нужда.Аз обаче реших да поискаме мнение от специалист и ми назначиха изследване на АМХ,ТСХ,Инсулинова резистентност,Витамин Д.Оказах се с дефицит на Витамин Д и лекарката ми предписа Вигантол (40 капки на седмица),АМХ 0,1 за него пък ДХЕА 100 мг 1 капсула на ден.След около месец направих нова контрола на АМХ в Лина-Бургас резултата беше 0,34.Отидох на 3 ден от МЦ при лекарката и тя с голямо нежелание и по мое настояване ме видя за 2 мин и единствененото което ми каза е че ''Яйчниците ми сега започвали да отговарят на възрастта си''И ми каза че още мъничко ще изчакаме и като стигнем до резултат на АМХ 0,50 да отивам веднага защото само инвитро е решението.След около още месец пак направих изследването при тях в клиниката и ррезултата беше 0,1.След което лекарката вече не прояви никакво желание да ме вижда.В следствие на приема на ДХЕА,ми спря цикъла,гърдите ми щяха да се пръснат и се оказах с фоликуларна киста.Мъжа ми имаше прием на Papa i Revigrol от 4 месеца,онзи ден правихме нова спермограма и Заключението е Забележка: Преобладаващи морфологични дефекти: Пириформени и аморфни главички, сперматозоиди с
абаксиално прикрепен и пречупен среден сегмент.
Заключение: Астенотератозооспермия, Некроспермия, Левкоцитоспермия.Много моля за мнения и съвети.Много съм отчаяна ...

# 712
  • Мнения: X
Тук във форума има една консултативна тема за асистираната репродукция, където на въпросите отговаря др Станулов и още един доктор, мисля, че там най-адекватно мнение ще получиш. Иначе според мен, както многократно съм повтаряла при ИЯР решението е ЕЦ, но за мъжкия фактор нищо не мога да кажа. Само да те окуража, че имам позната, чийто мъж е с мн сериозен МФ и въпреки това наскоро им се роди бебче от IVF, макар че нямаха големи надежди. Смело напред!

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 19:04 от Анонимен

# 713
  • София
  • Мнения: 3 412
ТЕмата от вчера е заключена

# 714
  • Мнения: X
Ами тогава темата Предстои ми инвитро/икси - там болшинството от момичетата са много навътре в материята, вкл и по въпроса за МФ

# 715
  • Мнения: 703
Здравейте, мили момичета!Искам да споделя и да потърся мнение от Вас..Аз съм на 36 години,имах ендометриоза и съответно лечение с Золадекс в срок от 6 месеца.Цикъла ми се възстанови на 64 ден след Золадекс.Ходих на прегледи и лекаря ми ме посъветва да изчакаме 3 месеца за да ми се възстанови лигавицата на матката и след това да започваме опити за бебе.Изрично попитах дали да ходим в клиника по Репродуктивна медицина и да направим ли някакви изследвания,той категорично ни заяви че няма нужда.Аз обаче реших да поискаме мнение от специалист и ми назначиха изследване на АМХ,ТСХ,Инсулинова резистентност,Витамин Д.Оказах се с дефицит на Витамин Д и лекарката ми предписа Вигантол (40 капки на седмица),АМХ 0,1 за него пък ДХЕА 100 мг 1 капсула на ден.След около месец направих нова контрола на АМХ в Лина-Бургас резултата беше 0,34.Отидох на 3 ден от МЦ при лекарката и тя с голямо нежелание и по мое настояване ме видя за 2 мин и единствененото което ми каза е че ''Яйчниците ми сега започвали да отговарят на възрастта си''И ми каза че още мъничко ще изчакаме и като стигнем до резултат на АМХ 0,50 да отивам веднага защото само инвитро е решението.След около още месец пак направих изследването при тях в клиниката и ррезултата беше 0,1.След което лекарката вече не прояви никакво желание да ме вижда.В следствие на приема на ДХЕА,ми спря цикъла,гърдите ми щяха да се пръснат и се оказах с фоликуларна киста.Мъжа ми имаше прием на Papa i Revigrol от 4 месеца,онзи ден правихме нова спермограма и Заключението е Забележка: Преобладаващи морфологични дефекти: Пириформени и аморфни главички, сперматозоиди с
абаксиално прикрепен и пречупен среден сегмент.
Заключение: Астенотератозооспермия, Некроспермия, Левкоцитоспермия.Много моля за мнения и съвети.Много съм отчаяна ...

При кой лекар сте ходила - в репродуктивния център УМБАЛ Бургас ли?

# 716
  • София
  • Мнения: 10 642
Имя и тема за МФ

# 717
  • Мнения: 391
Момичета, не знам дали е по темата, изплаших се вчера бях на преглед профилактичен при една много приятна лекарка онко-гинеколог, ходя при нея за профилактика, тъй като си имах известни приключения с шийката.Та.. казах и, че имам мисед миналата година, след 11 месеца опити, при което тя ми каза, че яйчниците ми били с намалени размери и вероятно не съм богата на яйцеклетки и това се виждало на ехографа. Да отбележа, че това е 12-13 ден от идването на последния цикъл. Освен това, съм с лека форма на поликистоза, пия добавки с инозитол, от които се чувствам супер и цикълът ми е редовен на 30 дни, а преди идваше на 35-40 дори. На 32 год. съм, и се депресирах честно казано. Януари бях на преглед в щерев при случайно избран гинеколог, тя дори ми броеше фоликулите, точно бях пред ову, каза че всичко изглежда наред и може да се подновят опитите. Сега се чувствам малко в депресия... не съм си правила никакви изследвания, споделям просто, тъй като тръпки ме побиха. Нямала съм никакви здравословни гинекологични проблеми, като изключим дисплазия на шийката. Не съм й допускала, че ще попадна в този кръг на ада с проблемно забременяване, а сега се чувствам все едно с чук ударена. Съжалявам за дългия пост, не знам от къде да започна с изследванията и дали не е късно вече?

# 718
  • София
  • Мнения: 2 626
Момичета, не знам дали е по темата, изплаших се вчера бях на преглед профилактичен при една много приятна лекарка онко-гинеколог, ходя при нея за профилактика, тъй като си имах известни приключения с шийката.
Аз чух подобно нещо на същата възраст, въпреки че  винаги съм имала редовна овулация и цикъл. Най-добра представа за нещата ще получиш, ако направиш една фоликулометрия с броене на антралните фоликули на 2-3-ти ден от цикъла, като паралелно в същите дни си пуснеш ЛХ, ФСХ, Естрадиол и АМХ, Инхибин Б. Последните два с ФСХ показват състоянието на яйчниковия резерв- АМХ броя, а Инхибин Б качеството на оставащия резерв. Успех! Аз все още си имам редовна овулация и цикъл, но бременност няма. Преживях също мисед миналата година. Щерев не са много ок. Две години слуашах там как нищо ми няма и отговарях на въпроси- "Хайде, не сте ли забременели все още?" Thinking

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 16:21 от BettyBoop

# 719
  • Мнения: 83
Здравейте, дами!
Изчетох цялата тема и почти запозната, нека ви споделя моят случай. На 31г. съм. През 2011г. преминах през злокачествено заболяване на яйчника-дисгермином. Имах две операции, махнаха ми единия яйчник и тръбата, последваха 6 курса химиотерапия, куп скенери, упойки, проблеми с бъбреците. Лечението мина успешно и от тогава само се следя (имам си и стент на уретера на единия бъбрек). През целия този период до момента не срещнах човека, с когото да сбъдна най-голямата си мечта, да стана майка. Когато това се случи решихме да пробваме, но опитите бяха само три месеца. След ужасна и продължителна болка в корема, отново постъпих в болница края на май тази година. Направиха ми куп изследвания и отсякоха "Има рецидив на онкологичното заболяване".. Бях като попарена, само това се бях молила да не се случва. Особено пък сега, когато срещнах любовта. Категорични бяха, че трябва да се прави операция, не обещаваха, че ще ми запазят матката и яйчника. Юни ме оперираха, но за щастие нямаше злокачествен процес, не са отстранявали органи. Чудесна новина и казват забременявай!
Та реших аз да пусна още хормони, тъй като април бях правила и бях със следните стойности на 3ти ден от МЦ:
LH 4.4 (реф. 2.4 - 12)
FSH 6.9 (3.5 -12.5)
Прокатин 985 (102 - 496)
Естрадиол 487 (46 -607).
Този цикъл си пуснах
FSH 11.67 (до 12.5)
Прокатин 549.6 (72 - 511)
Пуснах и АМХ, които беше най-големия шок 0.2 (реф. 0.1 - 10.4), инхибин б още не е излязал. Тъй като последните две пуснах в Кандиларов, реших да няма някаква грешка и вчера си направих отново АМХ и вит. Д в Статус (четох, че за Варна е най-добре). АМХ ще излезе другата сряда,  а вит. Д е 29.33 (30 - 70, дефицит <20, недостиг: 21 - 29).
Това, което прочетох за ИЯР, толкова ме озадачи, получавал се и от химиотерапии, облъчвания, операции на яйчници. Все известни ми занимания. Та как може никой от всички специалисти, при които съм била да не ми каже подобно нещо. Аз няма деца преди диагнозата.
Предстои ми преглед при онкогинеколог в София, искам и да разбера дали при моя случай би имало възможност за евентуална ин витро процедура. И като цяло възможностите ми.
Съжалявам за дългия пост, просто исках да си споделя с хора, които най-добре ще ме разберат.
Дай Боже да ни се случи чудото! 🤗

Общи условия

Активация на акаунт