Изчерпан яйчников резерв

  • 281 233
  • 2 636
  •   2
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 7 484
mumuto,

Ако си прочела всички мнения назад, вероятно си видяла, че не само АМХ е от значение. АМХ се тълкува заедно с инхибин Б и преброяване на антралните фоликули на 2-3 ден от цикъла.

Запиши си час в репродуктивна клиника, може и няколко, и виж какво ще ти предложат различните специалисти.
Също така е добре да премериш ТСХ и да посетиш ендокринолог - пролактинът ти ми се струва висок, а това пречи на забременяване.

Центърът за асистирана репродукция финансира инвитро процедури в случаи на доказано онкологично заболяване.

И докато си се лутате между докторите, следи овулация и се обичайте. Стискам палци!

# 721
  • Мнения: 83
mumuto,

Ако си прочела всички мнения назад, вероятно си видяла, че не само АМХ е от значение. АМХ се тълкува заедно с инхибин Б и преброяване на антралните фоликули на 2-3 ден от цикъла.

Запиши си час в репродуктивна клиника, може и няколко, и виж какво ще ти предложат различните специалисти.
Също така е добре да премериш ТСХ и да посетиш ендокринолог - пролактинът ти ми се струва висок, а това пречи на забременяване.

Центърът за асистирана репродукция финансира инвитро процедури в случаи на доказано онкологично заболяване.

И докато си се лутате между докторите, следи овулация и се обичайте. Стискам палци!

Благодаря много!
Да, прочетох за антралните фоликули, не са ми преброявали досега, така, че и това престои.
Ще посетя репродуктивен специалист, даже няколко, дано се намери начин. Но вероятно ще трябва да са в София, тук във Варна вече нямам надежди.
Благодаря и за информацията, че фонда финансира с онкологични заболявания,  това не го знаех, което е чудесно, но остава ли това АМХ да е >0.5?
Имам и записах час за ендокринолог.

# 722
  • Мнения: X
Виж, най-настоятелно бих те посъветвала инвитрота да е на естествен цикъл. На първо място, защото ако ракът ти е хормонозависим при стимулация ще те наблъскат с хормони, а точно това е нещото, което трябва да избягваш. На второ място при ИЯР е възможно да не отговориш на стимулация, а само още повече да ти изчерпят и без това крайно ограничения резерв. При ЕЦ се вади по 1 я всеки месец и се опложда, трябват търпение и нерви. В същото време те съветвам още от сега да влезете в програми за донорски Я, докато правите опити с твои Я, за да се подсигуриш с план Б в случай, че не стане с твои. За донорска се чака много, така че не губете време. Най-искрено ти пожелавам успех без значение с твои или чужди Я, да си имаш здраво детенце! В кой стадий беше заболяването ти?

# 723
  • Мнения: 83
Виж, най-настоятелно бих те посъветвала инвитрота да е на естествен цикъл. На първо място, защото ако ракът ти е хормонозависим при стимулация ще те наблъскат с хормони, а точно това е нещото, което трябва да избягваш. На второ място при ИЯР е възможно да не отговориш на стимулация, а само още повече да ти изчерпят и без това крайно ограничения резерв. При ЕЦ се вади по 1 я всеки месец и се опложда, трябват търпение и нерви. В същото време те съветвам още от сега да влезете в програми за донорски Я, докато правите опити с твои Я, за да се подсигуриш с план Б в случай, че не стане с твои. За донорска се чака много, така че не губете време. Най-искрено ти пожелавам успех без значение с твои или чужди Я, да си имаш здраво детенце! В кой стадий беше заболяването ти?


Благодаря ти!
И аз смятам без да съм посещавала репродуктивен специалист, че предвид случилото ми се, не би била подходяща стимулация. И да, прочетох, че при ИЯР също е по-добре да е на ЕЦ.
Като цяло доста се образовах благодарение на вас момичета! 🤗
А ракът си беше напреднал стадий, водиха го втори, но според някои си беше към трети. Тумора беше много голям, имах и метастази в параортални лимфни възли. Но това е в миналото!
Дай Боже и на всички ни здрави бебчета!  ❤

# 724
  • Мнения: X
Не си губи времето с варненските некадърници, направо се насочи към София (Надежда, Виена инвитро център, проучи ги добре) или най най-добре се ориентирайте към Турция - там хората са професионалисти, погледни Истанбулската тема, момичетата ще те ориентират. Желая ти скорошен успех!

# 725
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз също бих посъветвала да се обадите в Надежда (вярвам, че ще разгледат случая ви с предимство) и успоредно да потърсите консултация в истанбулските клиники.
Успех!

# 726
  • Мнения: 198
Момичета , какви са наблюденията Ви за движението Ви на АМХ ? Преди 4 месеца бях на 0.28, преди 2 месеца на 0.5 а вчера в същата лаборатория 0.1 а в друга 0.06 . Бях чела че относително бавно пада, а явно при мен не е така .

# 727
  • София
  • Мнения: 2 626
При всеки вероятно е различно. Последно съм си правила контрола преди година. Стойностите бяха същите като преди 4 години. Мисля скоро да си пусна пак едно АМХ и Inhibin B да видя как са нещата. Много се надявам на подобрение, защото си открих недостиг на витамин Д, а той уж влияел на Амх, но кой знае... Може и по-зле да е вече предвид напредването на годините.

# 728
  • Мнения: 481
Момичета , какви са наблюденията Ви за движението Ви на АМХ ? Преди 4 месеца бях на 0.28, преди 2 месеца на 0.5 а вчера в същата лаборатория 0.1 а в друга 0.06 . Бях чела че относително бавно пада, а явно при мен не е така .
Вашият АМХ показва намален резерв, под 1 е. Важно е вече да се концентрирате върху антралните фоликули, които се виждат на трети ден. Освен ако не Ви трябва АМХ за фонда.

# 729
  • Мнения: 198
Ясно ! Явно така ще направя , така или иначе само се депресирвам от стойностите , а за фонд няма и смисъл да се пробвам .

# 730
  • Мнения: 6 034
Ако успееш да го докараш до 0.5 отново, можеш да кандидатстваш. Някои лаборатории дават по-високи резултати, някои по-ниски. На моя позната, на която МЦ й идва веднъж на 3-4 месеца в Рамус й излезе около 6, после в друга лаборатория беше 1.9. Не знам дали е възможна чак такава разлика, силно се съмнявам. Лично при мен за 2.5 години беше останал на същото ниво.

# 731
  • Мнения: 198
Мерси за полезната информация ! Определено няма да ползвам Рамус значи !

# 732
  • Мнения: 1 736
Момичета, не се фокусирайте върху АМХ. Както е написано по-горе важни са антралните фоликули. Отделно, след една определена възраст е важно и качеството на извадените Я, а не толкова количеството. Аз съм с АМХ около 0,3, след правилно проведена стимулация в началото на този месец направих 6 Ф и няколко малки (незрели). От 6Ф изкарах 6 Я, 4 от тях се оплодиха. 3 Е - с 0% фрагментации, 1 Е - с 5-10%. Е, върнахме 2 Е - на външен вид всичко ок,но бременност нямаше. 2Е замразихме и, ако и след ЗЕТ няма бременност, настъпва тежката артилерия....Преди години с по-високо АМХ, лоша стимулация, некадърен репродуктивен - по-зле беше положението. Просто възрастта си казва думата при мен Sad....

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 15:46 от bubastet

# 733
  • Мнения: 198
В коя клиника сте ?

# 734
  • Мнения: 1 751
И аз не смятам да пускам повече амх, но пък Фсх за последните 3 месеца ми е "достатъчен" - съответно 44, 46 и 58 от вчера. Три дни преди да навърша 38. Sad

Общи условия

Активация на акаунт