Изчерпан яйчников резерв

  • 279 374
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 352
Предният ми коментар е изтрит. Съжалявам ако съм засегнала някой или въпросът ми не е бил на място. Този път ще питам, без да споменавам конкретни стойности на изследванията: Тенфенцията за движение на АМХ и ФСХ при намален и изчерпан резерв е да се движат заедно - високо ФСХ и ниско АМХ.
Има ли някоя от вас, която е имала разминаване - високо ФСХ с нормално АМХ или ниско АМХ с нормално ФСХ?

# 736
  • Мнения: 1 278
Аз съм с вариращо АМХ между 0.700 и 0.340  за последната година след доста стимулации и процедури. ФСХ повече от 14 не съм имала, но не го проверявам всеки месец, само когато го назначи лекар.

# 737
  • Мнения: 2 394
Rocket, Февруари 2017г тогава бях на 36г.
изследвания:
FSH            5.66 IU/l                 М(1.0­10.5) Ж(фол 2.4­9.3; ов3.9­13.3; лут

AMH/MIS/ 0.6­10                     0.638 ng/ml 0.9 ­ 1.7

Репродуктивен специалист ми каза, че в най-скоро време FSH ще започне да се вдига щом AMH  е с такава стойност.

В края на 2017г го пуснах пак AMH 0.521    ng/ml 1.00 - 6.80 ( обаче е пуснат в др. лаборатория)

 От Януари 2018г. FSH започна да скача, стойности 16 -18 . Редуват се, ако имаше фоликули FSH беше с такива стойности. Ако стойностите бяха в норма под 12 лекарят казваше, че няма фоликули за стимулиране.
 Така ми казаха, че съм за ДЯ. Sad .  Сега сме решили с ММ да се допитаме за последно до Турция. За целта  започнах да пия по 5 капки Вигантол ( от днес ендокринолог ми ги вдигна на 8 капки),  пия също Омега 3 и
 ФХ ПРО Ферилити ...  Надявам се да се вдигне малко АМХ  и да се "събудят"  яйчниците .


# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Предният ми коментар е изтрит. Съжалявам ако съм засегнала някой или въпросът ми не е бил на място. Този път ще питам, без да споменавам конкретни стойности на изследванията: Тенфенцията за движение на АМХ и ФСХ при намален и изчерпан резерв е да се движат заедно - високо ФСХ и ниско АМХ.
Има ли някоя от вас, която е имала разминаване - високо ФСХ с нормално АМХ или ниско АМХ с нормално ФСХ?

Миналата година
АМХ 0,600
ФСХ - 6

Тази година
АМХ 0,300
ФСХ - 17

Sad

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
8 капки Вигантол е нищожно количество! Направо едно нищо!
Вземи си направо вит.Д на таблетки, желирани са...поне 1000 единици на ден.

# 740
  • София
  • Мнения: 7 427
1 капка Вигантол е приблизително 500 IU

# 741
  • София
  • Мнения: 10 642
8 капки Вигантол е нищожно количество! Направо едно нищо!
Вземи си направо вит.Д на таблетки, желирани са...поне 1000 единици на ден.

8капки вигантол са около 4000единици

# 742
  • Мнения: 11
Здравейте!
Току-що излязоха резултатите ми, съжалявам ако не питам на правилното място, но ще мога да посетя лекар утре.

АМХ - 8,85 ng/ml при референции 1-6,8. Това свръхзапасеност ли означава? Scream
B12 - 165,10 при референции 141-489
В3 - 19,62 при референции 1-6,8
Пролактин, FSH, LH, TSH са в референтните стойности.

Благодаря и още веднъж се извинявам, ако бъркам мястото за питане .

# 743
  • София
  • Мнения: 2 607
Здравей, до колкото знам повишеното АМХ е показател за поликистоза.  ЛХ и  ФСХ в какво съотношение са? ТСХ? Да са в референтни граници не е достатъчно за съжаление.

# 744
  • Мнения: X
Трябва да те види лекар, една от вероятностите е поликистоза.

# 745
  • Мнения: 2 394
Предполагам, че и тук ще ви отговорят Simple Smile. Иначе има тема за "Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)"

 https://www.bg-mamma.com/?topic=1119307.msg39220960#new
Обръщаме се за помощ към Денис Simple Smile

Предполагам е редно да напишете и стойностите на Пролактин, FSH, LH, TSH понеже се тълкуват и те един спрямо друг. Както и в кой ден от МЦ са пуснати

# 746
  • Мнения: 700
Здравейте,

Някой от вас с ниско АМХ да е правил опит в Инвитро клиниката в Бургас(МБАЛ Бургас)?

# 747
  • Мнения: 1 643
Здравейте,

Някой от вас с ниско АМХ да е правил опит в Инвитро клиниката в Бургас(МБАЛ Бургас)?
Аз Simple Smile, но какво разбирате под ниско? Под 1 ли? Всичко зависи от организма как ще реагира все пак, както и от възрастта на пациентката. Все пак по-младите пациентки макар и с нисък АМХ вадят по-качествени яйцеклетки. Аз съм над 40 Simple Smile, при мен проблемът е качеството.

# 748
  • София
  • Мнения: 2 607
Здравейте, някой правил ли е скоро изследване на АМХ в Бодимед? Сменили са реф.граници и не мога да се ориентирам много добре. Преди долната граница беше 1, сега е  0,147. Няколко години имах резултати около 0.7, 0.8ng/ml, което си е наламелен резерв, а от тази седмица резултатът ми е 1. 04ng/ml (  0,147 - 7,490). Пак не е върхът, но не е под 1. Имах известни липси на витамин D, които вероятно съм попълнила. Дали е възможно витаминът да е повлиял положително? Чакам да ми излезне и Inhibin B. За разлика от АМХ той винаги е бил добре.

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 10:56 от BettyBoop

# 749
  • Мнения: 700
Здравейте,

Някой от вас с ниско АМХ да е правил опит в Инвитро клиниката в Бургас(МБАЛ Бургас)?
Аз Simple Smile, но какво разбирате под ниско? Под 1 ли? Всичко зависи от организма как ще реагира все пак, както и от възрастта на пациентката. Все пак по-младите пациентки макар и с нисък АМХ вадят по-качествени яйцеклетки. Аз съм над 40 Simple Smile, при мен проблемът е качеството.

Да под 1 , а каква процедура правихте - инвитро ли направо или нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт