Изчерпан яйчников резерв

  • 281 075
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 726
Здравейте,

Някой от вас с ниско АМХ да е правил опит в Инвитро клиниката в Бургас(МБАЛ Бургас)?
Аз Simple Smile, но какво разбирате под ниско? Под 1 ли? Всичко зависи от организма как ще реагира все пак, както и от възрастта на пациентката. Все пак по-младите пациентки макар и с нисък АМХ вадят по-качествени яйцеклетки. Аз съм над 40 Simple Smile, при мен проблемът е качеството.

Да под 1 , а каква процедура правихте - инвитро ли направо или нещо друго?
Да, ИКСИ, ИМСИ, заради мъжки фактор, но засега без успех, но при мен има и възрастов елемент, така,че не мога да очаквам чудеса. Иначе реагирам добре на стимулации като цяло макар и с нисък АМХ. Инхибин Б в норма. Изследване на АМХ заедно с Инхибин Б дава по-реална представа за нещата.

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 12:12 от bubastet

# 751
  • Мнения: 51
Здравейте момичета, миналата година бях оперирана от 8 см киста на яйчника. Минах 6 месеца на Золадекс. Сега отново се вижда киста 3.5 см. Според лекаря е ендоментриозата пак. ВЕЧЕ не знам какво да правя...Пиша тук, за да ви питам дали някоя от Вас се е сблъскала с това. Говори се пак за операция...дали не е добре да си направя първо изследвания за яйчников резерв и тогава да реша дали да се оперирам на този етап ? Мога ли да ги пусна на своя глава ?

# 752
  • Мнения: 6 034
Пусни ги, аз ако можех да върна времето назад, щях да ги пусна и преди, и веднага след лапароскопията. Представа си нямах, че при мен пораженията ще бъдат толкова големи. Аз също съм като теб - лапароскопия, Золадекс и рецидив на ендометриозата. Благодарение на нея яйчника ми, който е с кистите не работи. По принцип 1 година след лапарото и след 6 месеца неуспешни опити за забременяване посетих репродуктивен доктор. Той каза, че няма да пипаме новата киста, за да не стане по-зле с резерва. Но мисля, че моята не беше толкова голяма. Ако не си ходила при репродуктивен специалист, най-добре да отидеш именно при такъв. Можеш да му споделиш притесненията си и той ще ти назначи необходимите изследвания.

# 753
  • Мнения: 847
Момичета дали е възможно след лапароскопия и премахване на едната тръба заради хидросалпингс АМХ рязко да падне и ЯР да се изчерпи... Януари 2018 АМХ беше 2.32 (в Цибалаб) .Октомври 2018 правих лапароскопия и 2 седмици след операцията АМХ беше 0.79 (в друга лаборатория). Ноември 2018 АМХ 1.14 пак в Цибалаб. След лапарото яйчника на който ми махнаха тръбата почти няма фоликули... Просто се замислям дали вместо да си помогна не си навредих... Не пе нещо мога да променя де...

# 754
  • София
  • Мнения: 2 970
Всяка операция гинекологична е стрес за я и намалява яр. Трябваше да ти го обяснят преди операцията.

# 755
  • Мнения: 6 034
Никой не ти обяснява такива неща, за съжаление. Или поне повечето доктори. Ако ми бяха обяснили още като ми откриха ендометриозата колко е коварна,  да имам 2 деца вече. И въобще, щях да подходя по различен начин. Confused

# 756
  • Мнения: 703
За жалост и аз не съм пускала АМХ преди лапароскопията
Моята лапароскопия беше диагностична и ми махнаха сраствания ,но ми нацепиха яйчниците, защото стените им бяха удебелени и нз дали това не е повлияло много на ниското АМХ - аз съм с АМХ - 0,656 а съм на 28 год.

# 757
  • Мнения: 2 420
За жалост и аз не съм пускала АМХ преди лапароскопията
Моята лапароскопия беше диагностична и ми махнаха сраствания ,но ми нацепиха яйчниците, защото стените им бяха удебелени и нз дали това не е повлияло много на ниското АМХ - аз съм с АМХ - 0,656 а съм на 28 год.

Проверете за всеки случай нивата на витамин Д и Б12 дали не са ниски. 
Ако са ниски ги докарайте в стойности и изследвайте пак АМХ 

# 758
  • Мнения: 198
При мен като Вит Д се вдигна в нормални граници нищо не напрви ! Само ми даде фалшива надежда и си изгубих времето ! АМХ се вдигна на 0.5 и след 2 месеца с нормален Вит Д АМХ 0.066 ! Само изгубих време ! Хващйте репродуктивните специалисти по бързо за да нямате моя опит ! За 9 месеца от 0.78 на 0.066 АМХ ! На 38 съм .

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 19:25 от Annikaleo

# 759
  • Мнения: 703
За жалост и аз не съм пускала АМХ преди лапароскопията
Моята лапароскопия беше диагностична и ми махнаха сраствания ,но ми нацепиха яйчниците, защото стените им бяха удебелени и нз дали това не е повлияло много на ниското АМХ - аз съм с АМХ - 0,656 а съм на 28 год.

Проверете за всеки случай нивата на витамин Д и Б12 дали не са ниски. 
Ако са ниски ги докарайте в стойности и изследвайте пак АМХ 

Пих витамин Д  и витамин Б12 3 месеца и АМХ ми падна от 0,7 на 0,6 , явно не ми действа.

# 760
  • Пловдив
  • Мнения: 40 736
За жалост тоя хормон не е като другите и хич не се повлиява от хапове...
Да не ви плаша, ама не се вдига щом е толкова нисък.
Все пак се консултирайте със специалист.
Аз съм с 0,3...за донорска Я ми говориха или яка стимулация за инвитро опит.

# 761
  • Мнения: X
И аз си мисля, че се преекспонира това с вит Д. Само, ако е изкуствено занижен заради вит Д, което май доста рядко се случва. Евентуално да се работи към повишаване качеството на Я.

# 762
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
И аз си мисля, че се преекспонира това с вит Д. Само, ако е изкуствено занижен заради вит Д, което май доста рядко се случва. Евентуално да се работи към повишаване качеството на Я.
Амх ми беше 0.290... витамин Д под долна граница. Пих вит Д от 1000 и на 6 месец Амх 1.5.

# 763
  • Мнения: 6 034
Витамин Д по 5000 единици дневно, вдигна се близо до горна граница, но АМХ не мръдна. По-скоро са редки случаите, в които има връзка, поне според мен. Разбира се, не вреди да се опита. И без това е необходим витамин. Simple Smile

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 09:49 от **Bobby**

# 764
  • София
  • Мнения: 2 623
И при мен се увеличи АМХ след прием на витамини. Ако е верен резултатът наистина. Явно има връзка.

Общи условия

Активация на акаунт