Изчерпан яйчников резерв

  • 280 794
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 765
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
И при мен се увеличи АМХ след прием на витамини. Ако е верен резултатът наистина. Явно има връзка.
какви витамини...?
Знам за вит.Д, но наистина не е универсално.Не пречи да се опита.
АГ-то ми каза, че с АМХ под 1 е голям зор.

# 766
  • София
  • Мнения: 3 412
И при мен имаше голям ефект 5000 единици на ден за 3 мес. заедно с магнезий за добро усвояване.

# 767
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
И при мен имаше голям ефект 5000 единици на ден за 3 мес. заедно с магнезий за добро усвояване.
Кой вид магнезий?

Нова тема...?

# 768
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз пия на Абофарма магнезий с Б комплекс 1таблетка на ден и 10 капки Вигантол - 5000 единици.

# 769
  • София
  • Мнения: 2 621
Аз близо година пих вигантол(4 капки на ден), Б12, Б6, фолиева киселина(метилирана форма), витамин Е. Днес ми излезна и Inhibin B- 88( 15-120). Коментарът е за добра яйчникова функция, но предишния път беше с други реф.граници и не мога да се ориентирам дали има промяна. Ако е коректно изследвана кръвта мисля, че нещата изглеждат добре с АМХ-1.04, предвид че съм близо до 40-те. И въпреки това, една година след аборта, бременност няма:(

# 770
  • Мнения: 6 023
А изследванията в едни и същи лаборатории ли ги пускате? Че на моя колежка в Рамус АМХ й излезе 6 и нещо, а след 2 месеца в друга лаборатория 1 и нещо. В действителност е много зле с разерва и не може да извади и 1 яйцеклетка. Яйчниците й не функционират като хората от години, МЦ й идва на няколко месеца. Сега чака бебче от донорска яйцеклетка. Това ме кара да си мисля, че човек не бива да се второчва в това АМХ и да си слага присъда.
Mystic, моето АМХ е по-зле от твоето, но докторите не се отказват. Нямам пункция без извадена яйцеклетка. Нещо качеството обаче ни куца. Надявам се да ни излезе късмета все някога. Blush

# 771
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, АМХ е хормон, който върви само и единствено в нисходяща линия, разберете! Той показва количество яйцеклетки, най-общо казано, а те само и единствено намаляват! Пикът на хормона е през пубертета и след това започва бавен, но сигурен спад! Това, че сте имали резултат Х, а после при ново изследване сте имали по-висок, не означава, че са ви се увеличили Я (което е невъзможно), а означава, че по-ниският резултат е бил изкривен, поради скорошна стимулация, киста, ниски нива на витамини, общо здравословно състояние в момента, различни реактиви в лабораториите, поликистоза и т.н и т.н,а  значително повишение има при бременност, особено последен триместър или при туморно образувание! Особено ви се чудя като сравнявате някакви стойности от типа 0,5 и 0,6 - та това е в рамките на статистическата грешка или в реактивите на лабораторията. И престанете да го изследвате на всеки 2-3 месеца, защото това е абсурдно. А и въобще за какво го излседвате? Най-показателно е броят на антралните Ф, по отношение на количество...а по отношение на качество, обаче, никой не знае!

# 772
  • Пловдив
  • Мнения: 40 698
Боби, така е...не трябва да се отказваме!
Можеше и при мен да се случи, ама след зверска стимулация /знаете как се отразява на организма/...и ако извадят нещо, то няма да е годно за оплождане.
Аз си мисля, че въобще вече нямам О...или поне не всеки месец.Или пък ако имам, то са негодни Я.
Но...аз вече съм на 40 и имам син на 13г.Имам мисед преди 5г. и оттогава нищо.

Буена, много добре го каза...и аз това имах предвид за тоя хормон!

# 773
  • София
  • Мнения: 2 621
Да, ясно е че АМХ върви единствено надолу, но при мен никога не е съответствал на Инхибина и антралните фоликули. Затова ми беше интересно дали ще се повлияе от приема на витамини. Винаги съм го изследвала в Бодимед, веднъж мисля и в Цибалаб(през клиниката на Владимиров).  Резултатите са били идентични.

# 774
  • София
  • Мнения: 3 412
Буена съгласна съм с теб, но не точно. При мен с занижени стойности на витмин Д правех по 1 антрален фоликул на мес., след приема в ударна доза от 5000 единици за 3 мес. сега правя по 5-6 антрални всеки месец, като се има в предвид че съм на 43г. което е чудесно на тези години благодарение на витамина, е разбира се в комбинация с магнезий.

# 775
# 776
  • Мнения: 51
Момичета нека направим нова тема. Благодаря Ви:)

# 777
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Имам въпрос? Годините ми са 46г.
Амх- 0.600
Инхибин- 9, при долна 15.
Антрални около 10 на цикъл.
Фсх последно- 10.
Лх -9.
На кое да вярвам ?
Лх и Фсх са горе долу ок, амх- зле, инхибин- ужасно зле.
От къде тези антрални тогава ?

# 778
  • Мнения: X
Вярваш на антралните. Точка. Щом са 10 на цикъл, то резервът ти е повече от идеален дори за 28 годишна, та що остава за 46. Само помни, че АФ се броят 2-3 ден от цикъла за оценка на резерв.
ПП: ако целиш бременност побързай с опитите - заради годините, не толкова заради ЯР.

# 779
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Вярваш на антралните. Точка. Щом са 10 на цикъл, то резервът ти е повече от идеален дори за 28 годишна, та що остава за 46. Само помни, че АФ се броят 2-3 ден от цикъла за оценка на резерв.
ПП: ако целиш бременност побързай с опитите - заради годините, не толкова заради ЯР.
на 10.09 си чакам цикъла и започваме процедурата Wink
Благодаря ти Wink

Общи условия

Активация на акаунт