Изчерпан яйчников резерв

  • 281 080
  • 2 636
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 159
Да на 41 съм от 2016г.започна  да расте ФСХ то първо беше 20 ,при което нямах цикъл известно време.Изследвах тогава и АМХ стойността му доколкото помня беше 0 ,16.След няколко месеца бях с ФСХ 60 започнах ХЗТ падна на 45 и така си се движи между 50-60 с приема на лекарства до сега.Нямам шанс за мое дете и съм го приела ,че съм в ранна критическа.

# 841
  • Мнения: 892
Лили, дори осиновено дете ще е ТВОЕ дете. Желая ти късмет, мила!
Твой набор съм и 2014та бях с ФСХ над 20, а 2016та с АМХ < 0.1. От 2013та до 2017та имах 5 спонтанни бременности, приключили също така спонтанно в 1ви триместър. В момента се радвам на две чудни бебки, след вторият ми опит с ДЯ.

# 842
  • Мнения: 159
Avonavi аз знам ,че ще е мое затова опитвам с донорска.Не съм забременявала никога естествено до 2017 при първия опит с донорска яйцеклетка.Догодина ще правя 4 опит и ще успешен до края на това се надявам ,вярвам и се моля.Всички мами тук да им се сбъдне мечтата за бебе ,искрено се радвам като прочета за успешен опит,бременност и здрави бебета накрая.

# 843
  • Мнения: 470
Аз съм на 33 години , с ФСХ 58 и АМХ 0,22 . Нямам менструация от 3 месеца. Едно спонтанно забременяване , мисед в 7-ма седмица преди 5 месеца. Имам ли някакъв шанс според вас ?

# 844
  • Мнения: X
Имаш ли въобще антрални фоликули? Тази липса на цикъл заради аборта ли е? Трябва да отидеш и на ехографски преглед, но факта, че вече си забременявала говори в твоя полза, а също и годините ти не са много. Но трябва да действате без да се бавите, защото резервът ти според тези изследвания е зле.

# 845
  • София
  • Мнения: 1 618
Всичко е възможно. Миседа е защото и не всички яйцеклетки са годни/качествени. Годините ти са голям плюс.

# 846
  • Мнения: 470
Имаш ли въобще антрални фоликули? Тази липса на цикъл заради аборта ли е? Трябва да отидеш и на ехографски преглед, но факта, че вече си забременявала говори в твоя полза, а също и годините ти не са много. Но трябва да действате без да се бавите, защото резервът ти според тези изследвания е зле.

Не знам дали имам, как да разбера? Ходих на ехографски преглед преди две седмици. Матка и яйчници чисти.  На какво може да се дължи това високо ФСХ? Да речем, че повлияя на АМХ с витамини и добавки, ами това ФСХ? Нямам и менструация от 3 месеца ...

# 847
  • София
  • Мнения: 7 480
Никой от нас не може да ти каже защо нямаш цикъл, причините може да са най-различни.
Антрални фоликули се броят на 2-3 ден от цикъла, с посещение при репродуктивен АГ специалист.

# 848
  • София
  • Мнения: 4 884
Имаш ли въобще антрални фоликули? Тази липса на цикъл заради аборта ли е? Трябва да отидеш и на ехографски преглед, но факта, че вече си забременявала говори в твоя полза, а също и годините ти не са много. Но трябва да действате без да се бавите, защото резервът ти според тези изследвания е зле.

Не знам дали имам, как да разбера? Ходих на ехографски преглед преди две седмици. Матка и яйчници чисти.  На какво може да се дължи това високо ФСХ? Да речем, че повлияя на АМХ с витамини и добавки, ами това ФСХ? Нямам и менструация от 3 месеца ...

Ти при репродуктивен специалист ли ходиш или на обикновено АГ?

# 849
  • Мнения: 470
Не съм ходила при репродуктивен специалист още. Нямах представа , че ми е такова състоянието . След спонтанния аборт започнах да търся причини и да пускам изследвания, тъй като ми спря и менструацията два месеца след миседа. А като нямам цикъл с менструация може ли пак да се проверят антрални фоликули?
Извинете ме ако звуча объркано, вчера получих резултатите и още ми е трудно да ги възприема. Бях бременна преди по- малко от 6 месеца , изобщо не съм предполагала, че съм за репродуктивен специалист.

# 850
  • София
  • Мнения: 7 480
Възможно е да имаш задържан фоликул или някакъв хормонален / ендокринен дисбаланс. Репродуктивните специалисти не са присъда, просто разбират повече, имат повече опит и по-добра техника. За съжаление за повечето се чака.

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 13:03 от delisardeli

# 851
  • Мнения: 470
Възможно е да имаш задържан фоликул или някакъв хормонален / ендокринен дисбаланс. Репродуктивните специалисти не са присъда, просто разбират повече, имат повече опит и по-добра техника. За съжаление за повечето се чака.

Не съм си и помисляла, че са присъда. Чета , чета и питам тъй като ми е всичко съвсем прясно и не съм  наясно от къде да започна. От темите във форума научих доста неща, благодаря ви че пишете, толкова много значи това за мен и други като мен, които отчаяно търсят помощ тук.Писах още вчера на Нериман от Мемориал и й изпратих резултатите си.

# 852
  • Мнения: 378
Може ли антрални фоликули да се видят на първи ден?

# 853
  • Мнения: 2 420
Възможно е да имаш задържан фоликул или някакъв хормонален / ендокринен дисбаланс. Репродуктивните специалисти не са присъда, просто разбират повече, имат повече опит и по-добра техника. За съжаление за повечето се чака.

Не съм си и помисляла, че са присъда. Чета , чета и питам тъй като ми е всичко съвсем прясно и не съм  наясно от къде да започна. От темите във форума научих доста неща, благодаря ви че пишете, толкова много значи това за мен и други като мен, които отчаяно търсят помощ тук.Писах още вчера на Нериман от Мемориал и й изпратих резултатите си.

Стискам палци за успех. Пишете, ако не ви е проблем какво са казали от Мемориал.

# 854
  • Мнения: 378
Когато аз бях в Мемориал имаше една жена с фсх 17,1,започнаха стимулация,но каза,че са й казали че 17 им е прага,но й направиха

Общи условия

Активация на акаунт